Aké sú najnovšie trendy vo svete obrúčok? Aj o tom sme sa rozprávali s firmou Kamea.

 • 26. apr 2016

Jedným z najdôležitejších detailov svadobného dňa sú určite obrúčky. Dnes vám prinášame rozhovor s jedným z našich PRO dodávateľov, výrobcom obrúčok a iných šperkov, firmou KAMEA. V rozhovore nájdete užitočné informácie pre výber aj starostlivosť o šperky a možno aj odpovede na vaše nevyslovené otázky.

Čo by mal muž vedieť predtým, ako začne vyberať zásnubný prsteň? Muž by mal v prvom rade poznať vkus svojej partnerky, čo sa jej páči, prípadne aké šperky nosí. Tieto atribúty mu veľmi uľahčia výber, minimálne bude aspoň vedieť na aký zásnubný šperk sa má zamerať. Samozrejme mal by vedieť aj to, koľko je ochotný do šperku investovať. Ohľadom doladenia detailov už mu veľmi rád pomôže náš kvalifikovaný personál.

Ak je chlap úplne stratený, viete mu pomôcť s výberom? Áno, samozrejme. K dispozícii každému jednému zákazníkovi je kvalifikovaný personál, ktorý dokáže poradiť a pomôcť skutočne v každej situácii – či už pri výbere, alebo pri zistení tej správnej veľkosti. Dokonca po približnom opise partnerky vieme odhadnúť jej vkus a vybrať skvost, s ktorým bude do konca života spokojná.

Ako môže odhadnúť veľkosť prsta partnerky, keď kupuje zásnubný prsteň? Pokiaľ má muž k dispozícii šperk, ktorý partnerka nosí na prstenníku, je viac ako isté, že vyberie správnu veľkosť. Ak však partnerka žiadne šperky nenosí, prípadne sa nevie k žiadnemu jej šperku nenápadne dostať, nastupuje zisťovanie prostredníctvom rodiny, kamarátiek a pod. A ak náhodou dáme nesadne vybraná veľkosť, výhodou u nás je to, že je možné šperk upraviť, zväčšiť alebo zmenšiť.

Ako by mal svadobný pár postupovať pri výbere obrúčok? Je veľmi dôležité aspoň na začiatok vedieť, akú farbu zlata pár preferuje, prípadne čo sa im aspoň približne páči. Ostatné je už potom iba o tom, čo sa im z našich viac ako 3000 modelov zapáči a či sa dokážu zhodnúť. Ak sa páru páčia odlišné modely, je možné ich skombinovať. Ako výrobcovia vieme skutočne splniť sen o vysnívaných svadobných obrúčkach každého jednotlivca.

Koľko mesiacov pred svadbou by mal pár začať riešiť obrúčky? Najlepšie je riešiť svadobné obrúčky v predstihu, aby si páry v kľude dokázali vybrať a aby zostal aj dostatočný čas na ich výrobu. Doba výroby trvá štandardne cca 2 mesiace, avšak ako výrobcovia sa vieme prispôsobiť potrebe dodania k požadovanému termínu.

Existujú aj v svadobných obrúčkach nejaké meniace sa trendy? Tak ako sa menia trendy v svadobných šatách, rovnako sa menia aj trendy v svadobných obrúčkach. Tento rok prevláda minimalizmus, dôraz na určitý detail, jednoduchosť a čoraz viac sa do svadobných obrúčok vsádzajú drahé kamene, brilianty alebo prírodné skvosty.

Čo nevesty najviac vyhľadávajú? Ktorý materiál je najobľúbenejší medzi nevestami? Najobľúbenejšie je zlato vo všetkých svojich farbách a kombináciách. Rovnako obľúbená je aj platina. Dnešné dámy presne vedia, čo im sedí, čo sa im páči, čo je trendy a samozrejme chcú mať svadobnú obrúčku vyrobenú z tých najkvalitnejších materiálov.

Lesklé alebo matné obrúčky? KAMEA poskytuje na všetky svoje šperk doživotný bezplatný servis, to znamená, že zákazníci si môžu vybrať lesklé, aj matné obrúčky. Ak sa lesklé obrúčky časom poškriabu a matné jemne zleštia, je možná obnova povrchu, t.j. obrúčky sú po servise opäť ako nové.

Ktorý materiál je z hľadiska údržby a trvácnosti najvhodnejší? Platina a zlato sú najvhodnejšie a najpoužívanejšie materiály na výrobu svadobných obrúčok. Ich vlastnosti a údržba sú najlepšie pri každodennom nosení šperku, akým svadobné obrúčky jednoznačne sú. Svadobné obrúčky sú šperkom na celý život, preto sú tieto materiály ako stvorené na ich výrobu a trvácnosť krásy.

Ako by sa manželia mali o obrúčky starať? Je potrebná nejaká špeciálna údržba, aby prstene vydržali čo najdlhšie? Na našej stránke je sekcia špeciálne venovaná starostlivosti o šperky. Stačí si ju len pozorne prečítať a dodržiavať. Prečistenie, porhodiovanie, kontrola kameňov a preleštenie už potom spadá do doživotného servisu, ktorý má u nás každý zákazník zadarmo.

Niektoré páry si na obrúčku nechávajú vyryť dátum svadby alebo niečo, čo ich spája. Stretli ste sa s nejakou netradičnou požiadavkou? Veľakrát si páry nechávajú vygravírovať dátum ich svadby, mená jeden druhého, iniciály, prípadne doplnia aj dátum narodenia potomka alebo jeho meno, potom sú to rôzne prezývky, zdrobneniny. Najzaujímavejšie sú požiadavky na vygravírovanie odtlačkov prstov, tlkot srdca partnera/partnerky a vyznania lásky v rôznych svetových jazykoch.

Ponúkate nejaké nadštandardné služby? Najdôležitejšie, čo dokážeme zákazníkovi ponúknuť, je garancia kvality slovenského výrobcu. Doživotný bezplatný servis a 6 ročná záruka sú preto samozrejmosťou. Ďalšou výhodou je výber svadobných obrúčok v pohodlí, pri káve, pri čaji, ničím nerušení. U nás sa skutočne stáva výber svadobných obrúčok zážitkom na celý život.

Čím sa vyznačuje firma Kamea? KAMEA je popredný slovenský výrobca svadobných obrúčok a šperkov. K dispozícii máme najväčší showroom svadobných obrúčok a šperkov na Slovensku. V ponuke má KAMEA viac ako 3000 modelov svadobných obrúčok. Ti najzručnejší zlatníci umožňujú spoločnosti dávať na svoje šperky až 6 ročnú záruku a doživotný bezplatný servis. A samozrejme ako výrobcovia sa vieme prispôsobiť s dodaním šperkov potrebe našich zákazníkov.

Pánovi Kobzovi z KAMEA ďakujeme a veríme, že mnohým nevestám a ženíchom tento rozhovor pomôže pri výbere ich vysnívaných obrúčok!

Navštívte aj ich profil na mojasvadba.sk, KAMEA s.r.o. – Slovenský výrobca svadobných obrúčok & šperkov, a pozrite si viac ich šperkov.

Obrúčky a zásnubné prstene z Twin Collection od firmy KAMEA:

ĎALŠIE ŠPERKY
Kompletný album

Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: archív firmy KAMEA

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby