Predstavujeme dodávateľov: „Antal photo books – ručne spracované fotoknihy na mieru.“

 • 5. mar 2019
 • Silvia Blahovcová

Vaša svadba skončila, z každej strany počúvate samé chválospevy a pozitívne hodnotenia na jednotlivé časti vášho veľkého svadobného dňa a vy už netrpezlivo vyčkávate na fotografie od svadobného fotografa.

Lenže, čo s fotografiami potom? Pozriete si ich na nosiči raz, dvakrát a už sa k nim nebudete tak často vracať? Plánujete si niektorú z fotografií povesiť nad manželskú posteľ? Alebo ste sa rozhodli, že si ich dáte vyvolať a vložíte, či nalepíte do albumu? A čo takto originálna, dokonale prepracovaná fotokniha, ktorú vám na mieru pomôže vytvoriť tím profesionálov priamo s vašim fotografom?

Aj nás zaujala možnosť precízneho spracovania fotoknihy na mieru, podľa našich predstáv, v prevedení, ktorý môžete hravo použiť aj ako darček pre vašich blízkych. A najmä, ak ide o kvalitu zo Slovenska. Pripravili sme pre vás rozhovor s poskytovateľom takýchto služieb, s Antal Photo Books, a všetky zásadné otázky sme sa opýtali za vás.

Aká je hlavná myšlienka spoločnosti Antal Photo Books a všetkých produktov, ktoré ponúkate? Sme rodinná firma. Začínali sme pred 30 rokmi popri práci učiteľov a doslova nás vtiahla a očarila fotografia, fotografovanie… a samotný proces vyvolávania. Sami sme si fotografie vyvolávali a fotili, rovnako sme si vlastnoručne postavili ateliér, kde sme začali s ateliérovou a svadobnou fotografiou. Časom sa k nám pridal syn Milan a neskôr aj jeho manželka Michaela.

Po dlhých úvahách, kam sa dá fotografia ešte posunúť a po rokoch skúseností a práce s nevestami, sme sa rozhodli vyrábať fotoknihy. Chceli sme nevestám dať niečo extra, niečo hodnotné, čo aj po rokoch bude mať rovnaké čaro a hlavne kvalitným spracovaním pretrvá aj generácie.

Samotná životnosť fotografie vyvolávanej klasicky chemickým procesom, pri galerijnom osvetlení, je 150 rokov. V prípade fotoknihy je to aj oveľa dlhšie, pretože pri výrobe nanášame špeciálny ochranný UV-lak, ktorý zabraňuje vyblednutiu, poškodeniu a zlepeniu. Celá výroba prebieha u nás ručne, pretože kvalita spracovania, materiálov a finálny dizajn je naša vizitka a kladieme na to najväčší dôraz. Sme hrdí na každú jednu fotoknihu, pretože je výsledkom náročnej manuálnej práce niekoľkých ľudí, vrátane nevesty.

Hlavnou myšlienkou je ponúknuť nevestám možnosť zachovať si tie najkrajšie spomienky po generácie v tom najkvalitnejšom prevedení a otvoriť bránu fantázie… kde si každá nevesta môže navrhnúť vlastný dizajn svojej vysnívanej fotoknihy, aj keď sa jedná len o 1 kus…. Od najjednoduchšej – po najluxusnejšiu a na výber ponúkame státisíce kombinácií a vyše 140 druhov obalových materiálov…

Ako to celé funguje? Môžu vás osloviť aj priamo nevesty alebo je nutné komunikovať len cez fotografa? Firma Antal Photo Books spolupracuje výhradne s fotografmi, ale často sa stáva, že nás kontaktujú priamo aj samotné nevesty. Pokiaľ ešte nemajú svadobné fotografie, radi odporučíme fotografa, ktorý s nami spolupracuje, prípadne viacerých a nevesta si má možnosť vybrať.

Takýto fotograf jej poskladá fotoknihu a spoločne navrhnú aj dizajn obalu, prípadne ďalšie doplnky, ako sú nádherné drevené kazety či najmodernejší drevený videobox. Partnerských fotografov máme po celom svete, takže nie je ťažké vybrať si. Ak má nevesta špeciálnu predstavu alebo naopak nevie si vybrať, radi jej poradíme a pomôžeme nájsť to pravé a fotoknihu urobiť priamo na mieru podľa jej vkusu.

Čo ak fotograf neponúka možnosť prípravy fotografií do fotoknihy? Viete nevestám pomôcť aj vy? Samozrejme, ak fotograf súhlasí a napíše nám písomný súhlas, je možné fotoknihy zhotoviť aj priamo u nás. Niekedy sa to stáva a vždy radi vyjdeme v ústrety. Fotografie sú osobným vlastníctvom nielen nevesty, ale predovšetkým aj svadobného fotografa a bez jeho súhlasu nič nezmôžeme.

Čím sa líšite od konkurencie? Naše fotoknihy sa od A do Z vyrábajú len ručne priamo u nás, či už sa jedná o kvalitu spracovania fotografií, výrobu obalov, lakovania atď. Ako jediný na svete ponúkame ručné zlátenie hrán fotoknihy 24-karátovým zlatom, či striebrom alebo vyšívanie na album zlatou, striebornou či inou niťou podľa výberu.

Pri navrhovaní dizajnov jednotlivých obalov máme naozaj obrovské možnosti. Máme radi výzvy a keď nás nevesta alebo fotograf osloví, fotoknihu si môžu personalizovať podľa predstáv a spoločne tvoríme jedinečný album… a takáto fotokniha je naozaj unikátna a originálna, taká, akú si každá nevesta zaslúži.

Veď čo vám po svadbe zostane…šaty a výzdobu vrátite, svadobný deň skončí a ostanú len spomienky… ktoré si zaslúžia a mali by byt naozaj kvalitne spracované, aby sa zachovali čo najdlhšie.

Aké všetky produkty ponúkate? Nie sú mnohé z nich na slovenské pomery príliš drahé? Okrem svadobných fotokníh v najrôznejších veľkostiach a prevedeniach, špeciálnych opciách ako zlátenie, vyšívanie a razenie, ponúkame aj nádherné drevené kazety zhotovené z dreva, zamatu, saténovej stuhy a zarámované fotografie vo vrchnej časti drevenej kazety.

Toto nielen dobre vyzerá, ale slúži na bezpečné uloženie svadobnej fotoknihy. Novinkou je drevený videobox, ktorý zároveň premieta svadobné video alebo slideshow a v jeho spodnej časti je uložená fotokniha so svadobnými fotografiami. Máme tak širokú ponuku, že si určite každá nevesta vyberie.

Cenovo nie sme drahší ako ostatné spoločnosti ponúkajúce fotoknihy, aj keď ponúkame oveľa viac možností a prevedení. Nikdy sme nechceli, aby si ľudia, či nevesty mysleli, že nie sme cenovo dostupní, naopak. Fotoknihy sme navrhovali a vyrábame priamo pre ne a od srdca. Lebo sme chceli, aby dostali to najlepšie a dobre vieme, že nemožno mať jeden meter, ale prispôsobili sme ceny, aby boli dostupné pre všetkých.

Cena je rovnaká, niekedy výhodnejšia ako u iných firiem. Nevesty by sa nemali báť kontaktovať nás alebo svojho fotografa aj v prípade ceny.

Dajú sa u vás doobjednať fotoknihy aj po čase, napríklad ako darčeky pre príbuzných? Samozrejme, ponúkame fotoknihy pre rodičov a sú skvelým darčekom napríklad na Vianoce. Prípadne darčekové mini knižky, my ich voláme kabelkové, sú rozkošné a zmestia sa do každej kabelky a pre všetky družičky, či kamarátky. Grafika obsahu sa nemení ani pri týchto veľkostiach.

Ako je to v prípade neviest, ktoré svoju svadbu mali dávnejšie, no rovnako aj ony by chceli krásnu spomienku v podobe jedného z vašich produktov? Je možné vyhotoviť aj fotoknihu po svadbe, pričom aj v tomto prípade nevesty odporučíme na fotografa, ktorý svadbu fotil, aby išla objednávka priamo cez neho. Pokiaľ však z nejakého dôvodu odmietne fotoknihu spracovať, vyrobíme ju priamo my.

Sledujte Antal photo books aj na ich Facebooku alebo Instagrame.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby