Cukrárka Julia Vegh Nagy: „Naše nevesty sledujú trendy, ale nejdú do extrémov. Som veľmi rada, že akceptujú naše odporúčania.“

  • 27. feb 2018
  • Erika Ivanovičová

Kto je Julia Vegh Nagy a ako sa začal písať príbeh ich rodinnej firmy Castel Cakes ​& Sweets?

1. Čo je Castel cakes & Sweets a aký príbeh /sen je za jeho vznikom? Kde bolo, tam bolo… jedného dňa sa jedna mamička (moja sestra) na materskej dovolenke so svojimi ročnými dvojičkami dala nahovoriť na pečenie na svadby v našich rodinných priestoroch Castel Pension & Restaurant, v Mierove.

Zo začiatku piekla len na eventy pre našu klientelu, ale kvôli veľkej popularite, už nejaký ten čas pečieme aj na externé oslavy. Dvojičky v decembri oslavovali svoje piate narodeniny a naša sladká výroba už štvrté ;). Náš prvý Candy Bar vznikol práve na ich prvú narodeninovú oslavu.

2. Čím sa odlišujete od iných? Nerada by som porovnávala naše služby so servisom iných firiem. Nás by som ale charakterizovala ako malú rodinnú firmu so silnou proklientskou orientáciou. Pre klienta sme k dispozícií sedem dní v týždni (niekedy aj počas našej dovolenky) :). V komunikácií sa snažíme jednať otvorene a promptne.

3. Aké služby ponúkate? Zabezpečujeme kompletný "sladký“ servis na akciách rôzneho typu (svadba, krst, narodeniny, catering na rodinných a firemných eventoch, sladké firemné prezentácie, vianočné darčeky pre zamestnancov). Na svadby pečieme svadobné torty, mini a pohárikové dezerty, sušienky, torty, zákusky a výslužky. Výzdobu svadobnej torty a krabíc s výslužkami pre svadobčanov vždy prispôsobíme danej svadobnej tématike/ výzdobe. Zapožičať vieme aj náš inventár, rekvizity a dekoratívne podnosy k jednotlivým dobrotám.

4. Ako prebieha celý postup objednania? Ponúkate ochutnávky? Zabezpečujete aj dovoz? Objednávky evidujeme online, telefonicky alebo osobne. Svadobnú objednávku odporúčam odovzdať aspoň 3 – 4 mesiace pred termínom oslavy, lebo sezóna zvykne byť veľmi silná a plná. Preferujeme osobné stretnutie, počas ktorej spíšeme predbežnú objednávku, zaevidujeme špeciálne požiadavky, počet hostí s diétami, štýl svadby.

Ročne tak 3-4x robíme aj väčšie degustačné dni, ale naše torty a koláčiky sa dajú ochutnať aj v našej reštaurácií, kde na každý víkend pripravíme niečo sladké pod zub zo sortimentu. Dovoz zabezpečujeme len v prípade väčšej objednávky.

5. Koľko trvá výroba svadobnej torty? Je to na viac etáp. Dva dni pred termínom sa pripravuje korpus, jeden deň vopred krém a v deň svadby ju vyzdobíme. Keď to zrátame, tak dvojposchodové spravíme za 3 hodiny a trojposchodové za cca. 4 hodiny.

6. Dostali ste už objednávku, ktorá Vás prekvapila / zaskočila? Na Vianoce sme mali vyrobiť 22-tisíc kusov z našich handmade cookies pre jednu veľkú nadnárodnú spoločnosť. Svadobné nás zatiaľ neprekvapili :).

7. Akú najväčšiu svadobnú objednávku ste doteraz zrealizovali? Bola to svadba s počtom hostí cca. 150. V objednávke bolo asi 16 tort, 350 koláčov rôzneho typu, 750 kusov banketových pagáčov a jedna svadobná torta.

8. Ktoré sladkosti sú tie najžiadanejšie? Najčastejšie sa objednávajú torty s klasickým rozmerom 24 cm s príchuťou mega čokoládová alebo svieža tvarohová s drobným lesným ovocím, vanilkou a mascarpone. Na svadbách sú favoritmi mini tartaletky, pohárové dezerty a cheesecaky.

9. Sú aj v cukrárenskej oblasti nejaké trendy? Aké sú tie na rok 2018? Určite sú, od bielych sme prešli k nahým, polonahým a aktuálne najviac idú „drip“ polonahé torty (poliate s ganážou) vyzdobené s pusinkami, so živými kvetmi, makronkami. Vo svete sú veľmi populárne ručne maľované torty, geometrické tvary, použitie jedlého zlata, s 3D alebo mramorovou textúrou.

10. Aké sú slovenské nevesty? Sú skôr za tradičné slovenské pochúťky alebo preferujú tie zahraničné? Naše nevesty sledujú trendy, ale nejdú do extrémov. Som veľmi rada, že akceptujú naše odporúčania. Vedia, že na svadbe treba vyhovieť každej generácií, preto výber koláčov prispôsobia tejto „podmienke“.

Viac fotografií Castel Cakes ​& Sweets:

VIAC INŠPIRÁCIÍ NA SVADOBNÉ TORTY
Kompletný album

Ďakujeme Julii za rozhovor a prajeme jej a ich kúzelnej rodinnej firme naďalej veľa úspechov. Ak sa Vám páči ich práca, pozrite si aj ich profil Profesionála.


Komentáre

    Pridaj príspevok