Nevesta Blanka: „Zvolili sme mestský koncept svadby s kúzelníkom. Bola to výborná voľba.“

 • 24. nov 2015

Svadba by mala charakterizovať mladomanželov a odrážať ich záujmy, radosti a štýl. Presne taká bola aj táto svadba. Všetko plynulo prirodzene a aj fotografie svedčia o skvelej atmosfére. A ako potvrdila Blanka, nečakané momenty vedia deň príjemne okoreniť.

Tak na začiatok: aké je to byť vydatá žena? Pre mňa rovnaké, ako byť nevydatá žena, nakoľko s manželom sme spolu už dlho, a okrem toho spolu už dlho bývame. Ale mám nové priezvisko a doklady, to je asi tá najväčšia zmena :).

Aká bola vaša svadba? Svadba bola presne podľa našich predstáv.

A akú ste ju teda chceli mať? Naša svadba mala byť príjemnou, pohodovou a radostnou udalosťou bez stresov. Aj vďaka našim skvelým hosťom sa nám spoločne podarilo vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru a svadba bola skutočne taká, akú sme si priali, za čo všetkým zúčastneným ešte raz ďakujem.

Na čo si dbala pri plánovaní svadby? Nechcela som svadbu veľmi prekombinovať a vytvárať zbytočné komplikácie a stresy. Mám rada čistý a jednoduchý štýl. Pri plánovaní svadby som sa vyhýbala srdiečkam, pastelovým farbám a lacnému gýču, nakoľko mi to nie je vlastné. Niekto možno hodnotí našu svadbu ako retro. To však nebol prvý plán, skôr to do seba všetko postupne zapadlo.

Šaty som chcela vždy krátke a strih, ktorý som mala, svedčí mojej postave. Vlasy nosím krátke od 16-tich, takže jednoduchý zvlnený účes bola vlastne jediná voľba. A výrazný červený rúž si dávam aj v bežný deň. Kvetinová výzdoba v bielej farbe najviac pristala k jednoduchému a zároveň honosnému interiéru v reštaurácii. Viac ozdôb sála ani nepotrebovala, hlavným benefitom terasy reštaurácie bol krásny výhľad na dennú aj nočnú Bratislavu.

Svadobné auto sme neriešili vôbec a nakoniec sme dostali ako svadobný dar k dispozícii úžasný biely Cadillac z 50. rokov. Ďalších dodávateľov som mala premyslených už dosť dlho pred začiatkom samotných príprav – kvetinárstvo, fotografku, kapelu, koláče, DJ-a. Nemusela som ich teda zložito vyberať a zháňať, skôr to bolo o tom, či dotyční dodávatelia budú mať voľné termíny. Našťastie ma nikto neodmietol :).

Ako si si predstavovala svadbu? Chceli ste nejaké špeciálne miesto? Chceli sme svadbu v kruhu blízkej rodiny a tiež s našimi kamarátmi a kolegami, aby to bol predovšetkým skvelý žúr, na ktorý budú všetci zúčastnení radi spomínať. A to sa aj podarilo. Priebeh svadby mal byť s čo najmenším počtom časových prestojov, preto sme ubytovanie mimobratislavských hostí zabezpečili 5 minút pešo od kostola a reštauráciu 5 minút autom od kostola.

Reštaurácia bola jasná voľba takmer tri roky pred svadbou, keďže sme termín svadby už raz prekladali. Moje predstavy boli od začiatku organizovania svadby jasné. Podľa mňa je dôležité si dopredu ujasniť, akú svadbu a aký celkový dojem zo svadby chcete mať, a potom už len postupovať v prípravách podľa možností v súlade s rozpočtom.

Každá nevesta má svoje vysnívané šaty. Ako prebiehal výber tých tvojich? Vysnívané šaty som nemala, vedela som len, že budú krátke. Moja predstava sa potvrdila po návšteve a skúškach v troch svadobných salónoch, kde som sa definitívne presvedčila o tom, že dlhé šaty s vlečkou nie sú nič pre mňa. Dala som si preto šaty ušiť na mieru, s tým, že som sama navrhla strih a aj vybrala a kúpila krajku na šaty. Šaty boli presne také, aké som chcela, boli pohodlné, praktické a to, že boli krátke, som mimoriadne ocenila počas svadobného dňa, keď bolo 34 stupňov. V dlhých šatách si to v takom počasí vôbec neviem predstaviť.

Ako sa do príprav svadby zapájal ženích? Ženích si dal ušiť oblek, kúpil topánky a ďalšie doplnky a chodil so mnou na tanečnú. V zásade mi dal pri organizácii voľnú ruku, nakoľko naše predstavy boli jasné a on takmer so všetkým súhlasil. V každom prípade sme spolu vždy všetko prekonzultovali a vzájomne odsúhlasili. Do príprav sa najviac zapájal tak mesiac pred svadbou, zabezpečoval víno, alkohol, logistiku a pomáhal, s čím bolo treba.

Kde ste čerpali inšpiráciu pri plánovaní svadby? Priznám sa, že na stránke mojasvadba.sk som sa často presvedčila aj o tom, čo na svadbe nechcem mať. Samozrejme som obzerala aj rôzne krásne albumy, fotografie a inšpirácie, ktoré na tejto stránke budúce nevesty zhromažďujú. Čiastočne sme sa inšpirovali aj na svadbe našej svedkyne, na ktorej sme boli pred dvoma rokmi.

S čím si bola na svadbe najviac spokojná alebo čo si myslíš, že sa vám naozaj podarilo? Priebeh celej svadby a celkový pocit z tejto udalosti, ktorý nám zostal rovnako ako svadobným hosťom. Musím neskromne konštatovať, že celá svadba ako celok sa podarila :).

Ako si si užila prípravy v svadobný deň? Aká bola nálada pri chystaní? Svadobný deň začal štandardne, účes, make-up. Do toho mi zavolala mama, že im ukradli alebo odtiahli nové auto aj so svadobnou výzdobou. To bol stres asi na minútu, lebo som si povedala, že to snáď nejako zvládneme. Auto sa našlo, bolo našťastie „len“ odtiahnuté. Vzápätí mi volala kvetinárka, že v našej reštaurácii nie sú prichystané stoly a ona nemôže inštalovať kvetinovú výzdobu. Následne som sa dozvedela, že manažérka reštaurácie mala autonehodu. No a nakoniec mi volala fotografka, že nemôže zohnať taxík, takže som pre ňu čerstvo nalíčená išla autom. Potom už našťastie išlo všetko ako po masle a svadobný deň sme si vychutnali. Rada pre nevesty – vždy sa „niečo“ stane, niečo sa môže pokaziť. Každý problém sa ale dá zvládnuť a nakoniec určite všetko dobre dopadne.

Čo ti z toho dňa zostalo najviac v pamäti? Pamätám si celý deň ako celok, sú to živé a pekné spomienky, vydarilo sa počasie a okrem rozpačitého predpoludnia, keď takmer všetko vyzeralo ako katastrofa, to bola skvelá jazda až do šiestej hodiny nedeľného rána.

Aká pieseň sprevádzala váš prvý manželský tanec? Mali ste pripravenú aj choreografiu? Tancovali sme na Waltz No. 2 od Dmitria Shostakovicha, ktorý je náš obľúbený. Pred svadbou sme mali tanečnú prípravu, počas ktorej sme spolu s lektorkou nacvičili choreografiu. Po polnoci sme mali pripravený ešte druhý tanec na hudbu od Franka Sinatru – New York, New York, ktorá nám v čase nášho zoznámenia vyhrávala dosť často.

Pozerám fotky a zrazu: prišiel aj kúzelník… 🙂 To nie je celkom tradičný program. Ako tento nápad vznikol? Nakoľko sme mali svadbu v meste, poňali sme ju skôr ako „mestskú svadbu“, takže sme nemali takmer žiadne slovenské tradície, okrem pár základných (úvodná voda a vodka, rozbitý tanier, prenesenie cez prah). Tradície sa mi páčia a pôvodne som ich aj chcela mať, avšak pochádzam zo Štrby a nevedela som si predstaviť, že by som pri čepčení mala na sebe iný kroj ako štrbský. Keďže je ale Štrba od Bratislavy vzdialená 330 km, realizácia tradícií by bola veľmi náročná na logistiku (kroje, folkloristi, ľudová hudba, atď.)

Nakoniec sme sa preto rozhodli pre mestský koncept svadby a s tým prišla aj otázka, aký budeme mať program. Nápad s kúzelníkom bol môj a manžel ho veľmi rád a rýchlo odobril. Vystúpenie kúzelníka som už predtým videla na jednom vianočnom večierku, takže som mala o predstavení jasnú predstavu a vedela som presne, koho oslovujem. Ako som sa neskôr z rozhovoru s pánom kúzelníkom dozvedela, tak na svadbách vystupuje dosť často. Spätne hodnotím, že to bola výborná voľba, nakoľko deti sa ho nevedeli nabažiť a dospelí taktiež ocenili jeho vystúpenie.

Čo by si poradila budúcim nevestám? Poradila by som im, nech v prvom rade nestresujú a nech si veci radšej zjednodušia. Vždy sa môže niečo pokaziť a nevyjsť podľa plánu (ako dokazuje aj môj príbeh), noo svadba je len jeden deň v živote, ktorý si treba užiť. Dôležitejšie je, čo bude po svadbe :).

Viac fotografií zo svadby Blanky a Michala

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Ďakujeme Blanke za rozhovor a prajeme jej veľa manželského šťastia!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: katta tubio

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby