Nevesta Chris: „Môjmu manželovi sa najviac páčili naše svadobné tradície, ktoré by inak nikdy nezažil.“

 • 10. jan 2017
 • Alžbeta Martišková
 • Katarína Žitňanská

Na svoje svadobné fotografie si síce Chris musela počkať niekoľko mesiacov, ale čakanie stálo za to. A tak vám dnes prinášame rozhovor o jednej prekrásnej írsko-slovenskej svadbe.

Čo dalo vás dvoch dokopy? Ako spomínaš na začiatky vášho vzťahu? Stretli sme sa v práci a keďže sme obaja pracovali v managemente, nechceli sme to hneď všetkým hovoriť. Takže na začiatky spomínam najmä ako na tajomné pokukovanie na seba pomedzi ľudí a tajnostkárske stretnutia po práci. Ale hovorí sa, že chrípku a lásku neschováš, takže dlho netrvalo, kým to všetci zistili a potom nám to už bolo jedno. 🙂

Ako dlho ste spolu a kedy to začalo byť vážne? Sme spolu už 3 a pol roka a začali sme spolu bývať po 4 týždňoch… Povedali sme si, že počas tých 4 týždňov sme spali od seba asi len dve noci a že môžeme ušetriť jeden celý nájom. 🙂

Po troch mesiacoch som mala narodeniny a Jonny sa ma prvýkrát tak neoficiálne spýtal, že keby mi dal hypotetickú otázku, či si ho vezmem, či by som povedala áno.

Kedy a ako prebehli ozajstné zásnuby? Ako ste to potom oznámili rodine, kamarátom? Pár mesiacov po mojich narodeninách sme raz sedeli doma. Ja som samozrejme už fičala na Mojej svadbe kvôli inšpiráciám a začala som hovoriť Jonnymu v akom veľkom predstihu je potrebné rezervovať dobrých dodávateľov. Tak mi hovorí: „Dohodnime sa kedy a napíš im hoci aj teraz.“ Tak sme sa dohodli a hneď som písala pani fotografke, ktorá ešte vtedy ani nezačala náš rok, ale napísala si ma ceruzkou. 🙂

Asi o pol roka sme išli na Vianoce do Košíc, tak sme sa išli pozrieť na nejaké potenciálne miesta na hostinu a v našom najobľúbenejšom, ktorý sme našli na internete, sme si dali obed na odskúšanie kuchyne. A počas obedu ma požiadal aj s prstienkom! To už teda bolo oficiálne. Bolo to presne dva dni pred Vianocami, na ktoré pricestovala aj Jonnyho rodina z Írska, a tým pádom sme to všetci aj oslávili. Zvyšní priatelia sa to dozvedeli cez facebook.

Ako dlho dopredu ste plánovali svadbu a čím ste začínali? Svadbu sme plánovali dva roky a naša úplne top priorita bola foto/video, potom miesto hostiny, kostol, výzdoba a make-up. To všetko som už mala vyhliadnuté.

Potom prišli na rad ostatné veci, ale komplet všetkých dodávateľov sme mali zarezervovaných rok dopredu.

Čo boli pre teba kľúčové veci, ktoré si chcela mať? A naopak, na čom ti okolo svadby až tak nezáležalo? Keďže obaja pracujeme v reštauračnom / hotelovom priemysle a môj manžel je šéfkuchár, naša úplne najhlavnejšia priorita bola urobiť z toho skvelý event pre všetkých. Naša, najmä tá vzdialenejšia, rodina nás až tak nepozná, takže to bola príležitosť ukázať, čo je naša vášeň a život. Preto kľúčová vec na našej svadbe bolo svadobné menu. To vystaval môj manžel spolu s reštauráciou a malo 5 chodov, z ktorých si hostia mohli dopredu objednať kombinácie podľa svojej chuti. K tomu sme mali dezertný a syrový stôl a, samozrejme, dobre víno, ktoré mi síce dalo zabrať, kým som ho zohnala, ale podarilo sa.

Čo sa týka ostatných vecí, záležalo mi na všetkom. Som perfekcionista a mala som dostatok času dopracovať detaily na všetkých elementoch.

Viem, že nežijete v SR. Ako sa plánuje svadba zo zahraničia? Vďaka internetu jednoducho. Podľa môjho názoru nikto nepotrebuje svadobného plánovača, ak má top dodávateľov. Ja by som im aj svoju dušu zverila. To sa týka hlavne našej fotografky Katky Žitňanskej a dekoratérky Eriky Haramie. Tie boli pre mňa úplne najväčšia pomoc, čo sa týka nápadov a aj realizácie mnohých vecí. Bez nich by som to určite nezvládla.

A taktiež moji rodičia, ktorí poctivo vyberali všetky zásielky, čo som si dávala posielať domov a chodili po úradoch a prekladateľoch.

Ako si vyberala svoje svadobné šaty a ktoré vyhrali? Svadobné šaty som bola dvakrát pozrieť tu v Škótsku a potom som išla raz v Košiciach dúfajúc, že ich tam nájdem lacnejšie, a nakoniec som našla úplne iné! Vyhrali klasické "saténky" od Maggie Sottero s čipkovaným odnímateľným vrškom a dlhokánskym závojom. Veď keď poriadne, tak poriadne. 🙂

Určite tomu dopomohol aj úžasný personál v salóne Maggie v Košiciach, pre ktorých nič nebol problém a vo veľa veciach mi vyšli v ústrety.

Akú atmosféru mal svadobný deň od rána? Čo si ráno robila? Náš deň bol úžasný, strávila som ho s mojimi 4 družičkami, maminou, Jonnyho maminou, ktorá nám všetkým robila účesy, keďže je kaderníčka a s Eliškou, ktorá nám urobila všetkým úžasný make-up. Ešte tam pobehoval môj tatino, ktorý všetkým dolieval šampanské a priateľ mojej sestry, ktorý všetkých v to doobedie rozvážal. Bolo to úžasné a emocionálne. Času sme mali veľa, keďže sme sa videli až v kostole, takže som nemusela odbiehať na žiadne fotenie.

Ako ste prežívali tie dôležité momenty a ako na ne teraz spomínate? Čo sa vám z toho vrylo najviac do pamäte? Určite prvý kuk v kostole. Myslela som si, že budeme plakať, ale smiali sme sa ako blbci. Potom naše sľuby, ktoré sme sa naučili naspamäť a som rada, je to oveľa lepšie ako čítať ich. Je to také osobnejšie.

Taktiež príhovory, pri ktorých sme sa smiali, aj plakali. A môj manžel mi tu kričí, že on si veľmi užil naše slovenské tradície: rozbíjanie taniera, čepčenie a podobné, ktoré by nikdy nemal, keby si nezobral Slovenku.

Pre nás ale najemotívnejší moment bol, keď môj tatino hral na našej svadbe so svojou kapelou. Zahral nám pesničku ''Hotel California'', ktorá nám bude vždy pripomínať nášho uja z Anglicka, ktorý to už bohužiaľ na našu svadbu nestihol. Všetci sme mali slzy v očiach.

Jonny pozval jeho manželku, moju tetu, do tanca a tá mu počas neho povedala, že nám praje aspoň také dlhé a krásne manželstvo (boli manželmi 41 rokov) ako mali oni. Dokonca ani môj veľký írsky manžel sa neubránil slzám…

Viac fotografií zo svadby Chris a Jonnyho:

Ďakujeme Chris za rozhovor a prajeme im do spoločného života len to naj!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby