Nevesta Darinka: „Keďže obaja milujeme škandinávsky štýl, naša svadba bola plná geometrických tvarov.“

  • 16. feb 2016

Dnešným rozhovorom by sme radi predstavili šikovnú, kreatívnu žienku, ktorá si svoju svadbu naplánovala v geometrickom duchu. Svadba Darinky a Roba je určite príkladom toho, že to môže byť deň s príjemnou a uvoľnenou atmosférou. Viac určite povedia fotky a Darinkine slová.

Čo ťa viedlo k registrácii na mojasvadba.sk? Registrovala som sa tu po tom, čo sme sa s priateľom dohodli, že sa zoberieme. Mam síce hlavu plnú nápadov a bujnú fantáziu, ale chcela som sa troška inšpirovať.

Ako by si charakterizovala vašu dvojicu? Akí ste? Sme taká normálna dvojica. Manžel je športovec, hrá hokej a florbal. Ja milujem varenie, pečenie a baví ma bytový dizajn – veľmi rada navrhujem. Tiež rada šijem.

Kedy a kde sa začal váš príbeh? Ako ste sa spoznali? Náš vzťah začal presne 5. 12. 2009 a spoznali sme sa v škole, kam sme obaja chodili.

Ako prebehli zásnuby? Na zásnuby si pravdu povediac už ani nepamätám, prebehli tak normálne. Skrátka sme sa dohodli, že sa vezmeme. 🙂

A ako začala svadobná horúčka? Svadby sme mali vlastne dve. Prvá bola na Slovensku a bola malá, rýchla a hlavne praktická – z dôvodu, aby sme nemali komplikácie pri riešení bytovej otázky, s úradmi a podobne. Ja som totiž Češka a manžel Slovák. Potom sa nám 4. 4. 2014 narodilo naše dievčatko, Emma.

O druhej svadbe sme samozrejme rozprávali a chceli sme si ju užiť, ako sa patrí, s priateľmi a s rodinou. Plánovali sme si ju na čas, keď bude Emma väčšia a bude už chodiť. A tak sme začali chystať naozajstnú svadbu.

Kto z vás dvoch bol väčší "maniak" pri plánovaní? Väčší "maniak" pri plánovaní som bola samozrejme ja. 🙂

Kto z vás a prečo vymyslel koncept svadby – geometrická svadba? Keďže sa nám obom páči škandinávsky štýl, kde sa používa veľa geometrických tvarov, chceli sme mať aj svadbu "geometrickú".

Čo ťa pri plánovaní inšpirovalo? Veľa som sa inšpirovala fotkami na pintereste, ale všetko ostatné – dekorácie, farby, pomôcky, miesto svadby atď. som navrhla ja.

Podľa fotiek hádam, že si veľmi šikovná a kreatívna, takže čo na svadbu si si vyrábala sama? Všetko, čo nám na svadbe dopĺňalo atmosféru, bolo ručné vyrobené. Papierové kryštály, farebné hranoly, girlandy, vázičky, kvetiny – kaktusy, menovky, to všetko som vyrábala sama alebo s pomocou rodiny. Chcela som, aby to bolo úplne podľa našich predstáv a to sa nám nakoniec aj splnilo.

Ako prebiehal váš svadobný deň? Svadba prebehla skvele, počasie nám prialo, ľudia boli úžasní. Ubytovali sme sa už v piatok a v sobotu dopoludnia sme začali s prípravami a zdobením.

Koľko ste mali na hostine ľudí? Priniesol niekto aj nejaký netradičný dar? Na hostine sme mali maximálne 35 ľudí. Netradičný dar sme nedostali, keďže sme dávali hosťom vedieť, že nič konkrétne nechceme a že uvítame skôr peňažný dar.

Dokedy ste sa bavili a prichystali si pre vás vaši blízki aj niečo špeciálne? Mali sme na svadbe krásny program, ktorý pre nás pripravili naše svedkyne – moja sestra a jedna známa, a nikdy na to nezabudneme. Baviť sme sa vydržali do tretej.

Prezradíš, aký to bol program? Sestra pripravila videoprojekciu, také krásne dojímavé video s našimi fotkami od úplného začiatku až doteraz, ďalej pripravili topánkový kvíz a večer nám vonku prichystali romantické prskavky.

Čo hostia na svadbe najviac chválili? Chválili asi všetko, najmä však krásne prostredie, keďže aj počasie sa vydarilo na jednotku. Obdivovali aj naše dekorácie. Ale hlavne chválili tú atmosféru.

Ozaj, obrad vonku.. Nemali ste strach, že vám počasie prekazí plány? No veru, z toho som mala strach hlavne ja. Asi tak tri týždne pred svadbou som každý deň sledovala vývoj počasia a ozajstný strach nastal, keď som zistila, že práve v náš svadobný deň by malo pršať. Sestra ma ukľudňovala, že sa to ešte môže zmeniť a potom som to už radšej prestala sledovať. V deň svadby naozaj začalo byť vonku zamračené počasie, ale fotografi ma utešovali, že to bude určite iba na 5 minút. Našťastie mali pravdu!!! Hneď sa vyjasnilo a potom už bolo slnečno, tak akurát príjemne, žiadne horúčavy. Užili sme si to!

Máš z vášho dňa aj nejaký moment, na ktorý len tak nezabudneš? Moment, na ktorý nezabudnem? Určite ten, keď som uvidela všetkých svojich blízkych pohromade.

Čo by si odporúčala plánujúcim nevestám? Na čo si dať pozor? Plánujúcim nevestám prajem, aby sa im svadba podarila tak ako nám, aby sa zbytočne nenervovali, ale aby si tu svadobnú prípravu dosýta vychutnali. A hlavne, je to ich deň, tak nech si ho nenechajú ničím a nikým pokaziť.

Viac fotografií zo svadby Darinky a Roba:

Ďakujeme Darinke za rozhovor a prajeme krásne chvíle celej tejto milej rodinke!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: Puf Creatif, Jakub; Photography Jaroslav Klein

Komentáre

    Pridaj príspevok