Rozhovor s nevestou: „Je to krásne, keď vidíte v jeho očiach, ako vás miluje.“

 • 2. sep 2021
 • Michaela Recht
 • Archív nevesty

Keď som si prezerala svadobné fotografie krásnej nevesty Veroniky a jej ženícha, zalial ma pocit šťastia. Ich deň bol plný sĺz, radosti, úsmevu a cítiť to z každej fotky. A vás ich príbeh určite dostane tiež. Prečítajte si rozhovor s nevestou o ich romantickej a láskyplnej svadbe.

1. Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sme sa zoznámili v mojej práci. 😀 Manželova sestra pracovala ako brigádnička vo firme kde pracujem. Večer po smene prišiel párkrát po ňu aby nemusela cestovať autobusom. Bolo to milé gesto, ktoré som si hneď všimla a registrovala som ho ako starostlivého brata.

Pracujem v predajni so šperkami a v ponuke máme aj pánske hodiny. Po čase si vybral jedny z hodín a ja som mu ponúkla zľavu. Po predaji ma kontaktoval a poďakoval aj cez správy a neskôr sme si začali stále viac písať a stretávať sa. Na našom prvom rande mi daroval kaktus, a preto sme sa rozhodli darovať našim svadobčanom tiež jeden ako symboliku nášho začiatku.

2. Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Milujem jazdu na motorke a môj manžel to vie a vie ma stále prekvapiť. Tak to bolo aj minulý rok. Od začiatku pandémie sme zodpovedne dodržiavali všetky nariadenia a s tým spojený zákaz cestovania alebo zhromažďovania. Našťastie sa od mája všetko uvoľnilo, a tak sme si naplánovali malý jednodenný výlet. Manžel mi síce neprezradil kam pôjdeme, len že pôjdeme na motorke.

Tak som sa tešila, že som si celú jazdu užívala a až na viniciach (milujem pohľad na vinice, je to pre mňa najkrajší pohľad) som si uvedomila, že sme prekročili hranice. Ďalšia vec, ktorú milujem. Česko. 4.6., deň pred sviatkom sv. Cyrila a Metoda, ja, Matej, vinice, kaplnka sv. Cyrila a Metoda vo Veľkých Bíloviciach. Bolo tam krásne a to som nevedela čo ma čaká.

Pozreli sme sa naokolo, potom sme sa prešli pomedzi vinice a na malom kúsku za vinicami som sa ďalej kochala výhľadom na vinice, keď mi Matej vyznal lásku a keď som sa otočila kľačal na kolene a v rukách držal najkrajší prsteň aký som kedy videla (ale priznám sa, že som si ho hneď nevšimla). Rozplakala som sa a kolená sa mi roztriasli. Keď som ho objala musela som si sadnúť lebo sa mi úplne triasli kolená. Pre mňa neskutočne krásna chvíľa. Aj teraz mám zimozriavky. 😀

3. V akom štýle a kde sa odohrala vaša svadba?

Naša svadba sa našťastie odohrala v reštaurácii Maranello vo Vlčom Hrdle v Bratislave. Píšem našťastie, pretože sme naozaj mali šťastie. Druhá vlna pandémie trvala dlhšie a my sme 14 dní pred našou svadbou nevedeli či povolia vstup do reštaurácie a s koľkými svadobčanmi môžeme rátať. Našťastie manažér Peter Šurány nám so všetkým pomohol, bol stále pripravený zodpovedať naše otázky, stretnúť sa a prekonzultovať hlavné veci ale aj detaily a vďaka jeho profesionálnemu prístupu sme boli pokojnejší, že všetko pôjde tak ako sme si predstavovali. Určite by sme jeho (aj celý personál) odporučili každému.

Keďže sa nám s manželom páčia podobné veci v rovnakom štýle, tak sme si našu výzdobu nechali v jednoduchosti s dvoma hlavými kvetmi a to gypsomilka a margarétka s jemne žltým akcentom a s prírodnou hnedou.

4. Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Veľmi sa mi páčia margarétky, a preto som vedela, že nič extravagantné nechcem. Ani by sa to k nim nehodilo a ani ja nie som taký typ. Inšpiráciu som hľadala ako asi každý v tomto čase na Pintereste. Mala som predstavu o kvetinovej výzdobe, o svadobnej kytici aj o torte, no pozrieť si fotografie a inšpirovať sa aj cez internet je stále dobrá vec aj pri vysvetľovaní predstáv dodávateľom.

Ani sa nedá veľmi povedať ako dlho sme plánovali svadbu, keďže sme nevedeli koľko budeme mať ľudí a kde ju budeme mať. Takže to trvalo možno 14 dní?

Naozaj sa musím priznať, že pár vecí sme mali premyslených – sála bola rezervovaná 10 mesiacov pred svadbou rovnako tak aj kostol. Účes a líčenie asi 3 mesiace pred svadbou a fotografku sme mali našu známu, len po dohovore (ak by boli povolení len 6 ľudia na svadbe tak by neprišla).

Vedeli sme odkiaľ chceme koláče ale koľko sme vedeli až týždeň pred svadbou, keď nám povolili hostí. Tortu sme si vybavili týždeň pred svadbou.

S výzdobou kostola a sály to bolo podobne. Ak by sme nešli do reštaurácie tak by sme nepotrebovali kvety, takže tie sme riešili 10 dní pred svadbou keď už bolo isté, že ich potrebujeme.

5. Ako prebiehal výber svadobných šiat? Mala si predstavu alebo si sa nechala inšpirovať až na skúške?

Moja predstava svadobných šiat bola jasná. Moje svadobné šaty budú úplne hladké bez čipky, hladká sukňa, čisté línie. Na skúšku do svadobného salónu som si zobrala moju sestru a kamarátku. Obe ma veľmi dobre poznajú a vedia čo sa mi páči a vedia mi aj najlepšie poradiť.

Tak sme sa vybrali za Simonkou do jej salónu Brigit Boutique v Bratislave. Hneď ako sme prišli, som vedela, že som sa rozhodla dobre. V salóne máju príjemne prostredie pre každú budúcu nevestu, príjemnú atmosféru a krásny gauč pre poradkyne.

Prvé šaty, ktoré som vyskúšala, boli také aké som si predstavovala. No v šatách som sa necítila tak ako som si to v hlave predstavovala a tak som skúšala ďalšie. Simonka mi pomohla s prezliekaním a aj rozhodovaním. Moje šaty boli tie najkrajšie. Vybrali sme krásne šaty na vrchu s čipkou, s viacvrstvovou tylovou sukňou s vlečkou a dlhým závojom. Milujem ich. A aj vďaka Simonke a jej svadobnému salónu bola moja svadba najkrajším dňom, aký som zažila.

6. Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Myslím, že tých momentov bolo viac. Určite to, ako som volala s mojim manželom doobeda a vzájomne sme sa upokojovali a povzbudzovali, ako nám dali rodičia požehnanie, na to ako sme sedeli v aute do kostola. Bola to taká naša chvíľa keď sme vedeli, že sa milujeme a tešíme sa na náš spoločný život a že je toľko ľudí pri nás, ktorí nás milujú a podporujú a tešia sa s nami. Cítili sme to. A nezabudnem na celý čas v kostole (veľa silných momentov).

7. S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

Asi nemáme dodávateľa, s ktorým sme neboli spokojní, takže asi ich takto vymenujem:

 • Reštaurácia Maranello, Vlčie Hrdlo – Peter Šurány – profesionálne odvedená práca manažerá
 • LulaMakeUp – Lucia Rašlová – make up a účes ( našla som ju na mojasvadba.sk) Veľmi milá a ochotná profesionálka ako na skúške tak aj v deň svadby.
 • Magaela – kytica, pierka, náramok a hrebienok do vlasov presne podľa mojich predstáv
 • FLORIL Curkáreň – koláče a výslužkové krabičky (všetci chválili) – boli veľmi milí a ustretoví (aj keď sme objednávali na poslednú chvíľu)
 • Brigit Boutique – šaty, závoj, úprava svadobných šiat na mieru – najkrajšie šaty aké som si mohla želať, najlepšie dievčatá a zlatíčka
 • Ozeta – pánsky oblek, vesta, kravata, manžetové gombíky, všetko na jednom mieste, úprava saka a nohavíc do týždňa
 • DJ – Dominik Kertys – profesionálny prístup, pesničky na želanie, výborná komunikácia
 • Yanking Nails (IG) – manikúra – gélové nechty, krásna práca, Janka je veľmi milá
 • Kolacove_sweetanie (IG) -svadobná torta – Paulínka nám aj na poslednú chvíľu upiekla krásnu trojposchodovú tortu, každé poschodie bolo iné a každé z nich bolo výborné. Je veľmi šikovná a ochotná.
 • Iwush-handmade with love (FB) – Ivka je veľmi šikovná, venuje sa scrapbookingu. Pre nás to boli menovky na stoly, výslužové taštičky a nálepky na darčeky, čísla na stoly a zasadací poriadok.

Ďakujeme všetkým!

8. Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Ťažká otázka, ale asi aby nezabúdali, že so svojím budúcim manželom ste tím a spolu sa ľahšie riešia prípravy. A aby si užili ten deň aj keď bude nejaký malý stres. Urobte si chvíľku pre seba a pozrite sa jeden druhému do očí, lebo ten pohľad pred sobášom je krásny a určite si ho zapamätáte do konca života. Je to krásne keď vidíte v jeho očiach ako vás miluje ♥♥♥

Ďakujem Veronike za rozhovor a prajem jej do manželského života len to najlepšie! 

Autor článku: Michaela Recht

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby