Nevesta Katarína: „Miesto svadby sme tajili až do svadobného dňa!“

  • 15. dec 2015

„Odišla som od jedného muža môjho života, aby som sa stala súčasťou druhého muža môjho života“ – krásne slová nevesty Katarínky, pre ktorú bol svadobný deň určite nezabudnuteľný a neopakovateľný. Pocity a dojmy sa dostali aj do nášho rozhovoru, tak si vychutnajte príjemnú atmosféru nádherných fotiek a aj Katkiných slov.

Ako si sa ocitla na Mojej svadbe.sk? Bolo to ešte v roku 2012, keď som zháňala topánky na bratrancovu svadbu. Potrebovala som cyklámenové sandáliky a jedny také som našla tu v bazári. To bolo moje prvé stretnutie s MS. Potom mi to už nedalo a začala som si pozerať aj svadobné albumy neviest, a to mi vydržalo vlastne až dodnes. 🙂 Nie som ten typ, čo na stránke trávi veľa času, ale pravidelne sa prídem pozrieť, čo je nové.

Kedy a aké boli zásnuby? S manželom sme sa zasnúbili na naše piate výročie, v najlepšej reštaurácii v meste, odkiaľ pochádzame. Dovtedy som tam nikdy nebola a počula som na ňu len samé chvály, tak sme sa dohodli, že to tam spoločne oslávime. Keďže v reštaurácii okrem nás nikto nebol, mali sme absolútne súkromie. Požiadanie o ruku bolo veľmi vtipné. Nakoľko môj manžel je právnik, tak na mňa vytasil právnické termíny v štýle „aby bol náš zväzok právoplatný, musia byť splnené určité náležitosti“, kľakol si a požiadal ma o ruku. Mne v tej chvíli prebehlo hlavou milión myšlienok, no zastavilo sa to pri jednej jedinej – toto je presne ten človek, s ktorým chcem zostarnúť.. A bolo to. 🙂

Ako začalo plánovanie svadby? Začali ste hneď po zásnubách? Ak áno, čím? Plánovali sme dlho predtým, ako sme sa zasnúbili, ale také to skutočné plánovanie začalo vtedy, keď sme konečne našli miesto. Potom sme si rezervovali, z nášho pohľadu, najdôležitejších dodávateľov – fotografa, kameramana, DJ-a a výzdobu a čakali sme… a čakali. 🙂

Jednou z hlavných vecí je výber miesta hostiny, ako prebiehal váš výber? Na čo ste dbali a medzi čím ste sa rozhodovali? Naša svadba sa odohrala v Pálenici v Jelšovciach. O existencii tohto priestoru sme sa dozvedeli len náhodou. Keďže sme mali vysnívanú svadbu pod holým nebom, potrebovali sme priestor so záhradou. Dovtedy sme prešli asi všetky kaštiele v Nitrianskom kraji, no stále sme neboli celkom presvedčení o tom, či to chceme mať až také pompézne. Stačila jedna návšteva v Jelšovciach a bolo rozhodnuté. Povedali sme si, nech to stojí, čo to stojí, svadbu budeme mať tu. No a keďže aj pre nás to bol magický priestor, chceli sme tento pocit sprostredkovať aj našim najbližším. Preto sme sa rozhodli, že miesto svadby utajíme. Do svadobného dňa nikto z našich hostí netušil, kde sa to celé odohrá. Aj keď niektorí hostia s tým mali problém, na mieste všetci uznali, že sme nemohli urobiť lepšie.

Očarujúce ste mali fotky už z fotenia pred svadbou, zdá sa, že ste si celkovo na svadbe dali záležať… Je to tak? Na čom asi najviac? Áno, obaja sme si dali na svadbe záležať. Všetkých dodávateľov sme vyberali pomerne dlho. Zaujímali nás referencie, skúsenosti druhých. Tiež sme si veľa vecí pripravili svojpomocne. Svadba nás úplne pohltila. Chceli sme sebe a našim najbližším na svadbe dopriať to najlepšie a najkrajšie, aby sme na starobu mali na čo spomínať. 🙂 No a podľa spätnej väzby sa nám to podarilo, čo nás oboch veľmi teší.

Mňa osobne veľmi zaujalo, že si si šaty objednala z etsy.com. Ako si k tomu dospela? Nebála si sa? A bola si spokojná? Asi najhlavnejší dôvod bol ten, že som túžila po iných šatách, aké dostať u nás v salónoch. Mala som o nich presnú predstavu a nevedela som nájsť nič podobné. Navyše, chcela som byť prvá, ktorá si ich oblečie, čo sa v prípade požičania nie vždy podarí. No a v neposlednom rade, som dosť štíhla a chcela som šaty presne na moju postavu, aby som nemala starosti s úpravami, na ktoré by v mojom prípade skôr či neskôr došlo. Keďže sama na etsy predávam, k stránke mám absolútnu dôveru a keď som našla baby, ktoré nemali problém ušiť to, čo som im popísala, došlo k objednávke. Šaty mi prišli asi po mesiaci a pol, boli nádherné, ručne vyšívané, presne také, aké som chcela. A keby som sa mala vydávať ešte raz, objednám si u týchto dievčat znova. 🙂

Tlačoviny si si vyrábala sama? Aký štýl ste volili? Áno, keďže som grafička, všetky tlačoviny som si vyrábala sama. Vyhrala som sa s oznamkami, ktoré sa niesli v cestovateľskom duchu, no a na svadbu som zase pripravila drevený dizajn, ktorý korešpondoval s priestorom aj prírodným štýlom výzdoby.

Koľko ste mali hostí? Na svadbe sme mali 54 hostí.

Aká bola vaša predstava o svadobnom dni? Naša jediná predstava bola užiť si ten deň naplno. Chceli sme sa vziať, spečatiť našu lásku pred najbližšími, dobre sa najesť a ešte lepšie sa zabaviť. Myslím, že sa nám podarilo všetko z toho. Škoda len, že to celé trvalo iba jeden deň.

Ako si chcela ty ako nevesta vyzerať? A ako tomu bolo v prípade ženícha? Chcela som byť hlavne sama sebou. Nechcela som dlhé šaty s vlečkou, lebo by som bola nervózna pri každom pohybe. Nechcela som ulízaný drdol, lebo tak vlasy nenosím a nikdy nebudem. Chcela som byť jednoduchá, so zaujímavými detailmi. Hostia ma prirovnávali k víle, to síce nebol môj zámer, ale bolo to milé. Manžel chcel byť štýlový. Kúpili sme mu krásny slim oblek, košeľu na mieru, hnedé kožené topánky a doplnili sme ho unikátnym dreveným motýlikom, ktorý mu vyrobil môj ocino. Myslím, že mu to mimoriadne pristalo.

Čo vás na vašej svadbe podľa teba najviac vystihovalo? Pohoda…nikto nič nemusel, len mohol. Nemali sme žiadne zvyky, ktoré my považujeme za prežitok. Skrátka sme sa všetci spolu stretli a pohodovo oslávili našu lásku. Bolo to skvelé a hostia to veľmi ocenili.

Mali ste aj krásne družičky, ako reagovali na spoločný dresscode? A mali ste pre ne aj nejaké úlohy? Ďakujeme! Určite im to odkážem. Baby reagovali veľmi dobre, každá si vybrala svoju farbu a keďže som ich nenútila mať sukne celý večer, žiadnej to nerobilo problém. Úlohy nemali, jedna bola manželova svedkyňa.

Ako vyzeral prvý spoločný manželský tanec? Ak dobre tuším, bolo nejaké prekvapenie… Nuž, my dvaja nie sme žiadni tanečníci, a tak sme si dva týždne pred svadbou dali pár krát tanečný večer. Myslím však, že nám to vôbec nepomohlo. 🙂 S DJ-om sme boli dohodnutí na piesni od Adele – Make you feel my love. Po večeri nás vyzval k prvému tancu a povedal, že Adele ochorela, ale že poslala za seba náhradu – Máriu Čírovú.. V tom momente som nechápala, a zrazu sa tam objavila krásna Mária a začala spievať. Bolo to nádherné, neverila som vlastným očiam, že stojí meter odo mňa. Bolo to magické a nikdy to môjmu manželovi nezabudnem.

Aké ste mali svadobné menu? Čo išlo najviac "na dračku"? Reštaurácia Pálenica Jelšovce je miesto, kde si na svoje príde každý, kto vie doceniť dobré a kvalitné jedlo. Keď sme tam boli prvý krát, ochutnali sme ich hubové rizoto a bolo rozhodnuté. Vedeli sme, že ho nejakým spôsobom musíme zakomponovať do menu. Spolu s kuchárom sme teda vymysleli kombináciu bravčovej panenky na hubovom rizote. Večer boli pre hostí pripravené bufetové stoly, ktoré obsahovali stejky, lososa, grilovaný encián, rezne a rôzne iné dobroty. Hostia za nami počas večera sami chodili a úprimne chválili výber a chuť jedál. Najlepšie to zhodnotil kamarát, ktorý mi povedal, že keď čašníci doniesli na stôl hlavné jedlo, tak zostalo na 15 minút ticho a bolo počuť už len mľaskot. 🙂

Čo bola podľa vás najlepšia investícia? Najlepšou investíciou boli určite náklady na priestor a jedlo, ale aj foto a video. Hovorí sa, že na jedle, zábave a zázname vášho veľkého dňa by sa nemalo šetriť. Tak sme nešetrili. 🙂 A nemohli sme urobiť lepšie.

A na záver nám prezraď, ktorý moment bol pre teba v ten deň najsilnejší? Asi keď sme s ocinom ostali v izbe sami a čakali, kým sa všetci hostia zhromaždia v záhrade. Bol to zvláštny pocit, ale krásny, a už sa nikdy nezopakuje. Odišla som od jedného muža môjho života, aby som sa stala súčasťou druhého muža môjho života..

Viac fotografií zo svadby Katky a Drahoša

Ďakujeme Katarínke za úprimný rozhovor a želáme len to najlepšie do manželských dní!


Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: Peter Lukačovič

Komentáre

    Pridaj príspevok