Nevesta Ivka: „Svadba bola v štýle rockabilly a ladili sme tak všetko, čo sa dalo.“

 • 17. nov 2023
 • Alžbeta Kovárová
 • M.V. Photography

Dnešná nevesta Ivka bude naozaj iná, ako je bežné u nás na stránke, no aj celkovo na Slovensku. Pre svoju svadbu si zvolila štýl rockability, ktorý najlepšie charakterizuje životný štýl celej rodinky. Do tohto štýlu zladili všetko, čo sa dalo a dokonca aj hostia mali dress code v štýle 50-tych rokov. Všetci boli nadšení a svadbu si užili. Ako podotkla nevesta, nemohlo to skrátka vypáliť lepšie!

Predstav vás, vašu dvojicu, či vlastne už štvoricu :). Čomu sa venujete, čo vás vystihuje a akí ste? Ahojte, takže ja som Ivka – Slovenka, môj už teraz manžel Patrick je Švajčiar a naša malá, za chvíľu trojročná Mia, je naša inšpirácia v živote aj v práci. Pred pár dňami sa nám narodil 4. člen našej rodiny – Liam. Vo Švajčiarsku máme tetovacie štúdio, v ktorom ja pracujem ako tatérka a môj manžel je manažér všetkého.

Svoju prácu milujeme, lebo to nie je len práca, je to náš životný štýl, a to nás asi najviac aj vystihuje… Tetovania a myšlienka, ktorej sa držíme a vedieme k tomu aj našu dcéru je: “Rob, čo ťa baví a rob to na 100%! Je úplne jedno, čo to je, no zostaň sám sebou a buď skromný. Ľudia by to mali akceptovať.“

Ako, prečo a kedy ste sa zasnúbili? Ako si sa cítila pri tom ty? Naše zasnúbenie bolo pre mňa veľmi emotívne, lebo ja som už 2 dni vedela, že som tehotná, len som to ešte nepovedala Patrickovi, chcela som ešte počkať. Patrick ma požiadal o ruku u nás doma, keď tu boli na návšteve moji rodičia aj dvaja bratranci. Mame kúpil krásnu kyticu, otcovi nejakú pálenku, kľakol si predo mňa a všetkým vybehli slzy, dokonca aj mojim "násťročným" bratrancom. 

Akú svadbu ste si vysnívali? Vysnívanú svadbu sme nemali, len sme vedeli, že asi nebude úplne taká klasická.

Aký koncept mala svadba? Ladili ste ju do nejakého štýlu? A čo všetko ste zladili? Naša svadba bola v štýle rockabilly. Ladili sme úplne všetko, čo sa dalo: šaty, výzdoba, všetci hostia boli oblečení v štýle, torta, mali sme detské tetovačky, aby si mohli hostia užiť kúsok nášho sveta, dokonca aj náš prvý tanec bol na pesničku z Pomády :).

Keď sme hosťom oznámili, že budeme mať dress code, boli z toho najskôr vyplašení, ale časom sa im táto idea začala páčiť a musím povedať, že dokonca i náš kňaz, ktorý je veľmi, ale veľmi konzervatívny, bol našim nápadom nadšený. Všetci pozvaní prišli zladení a oblečení do štýlu 50-rokov (pomáda) a musím povedať, že to bolo neskutočné, až vtedy som si uvedomila, že presne toto je moja vysnívaná svadba.

Bola si veľmi netradičná nevesta. Prečo si sa rozhodla pre tento štýl? Biela klasika asi teda nebola tvoj sen 🙂 Pre štýl rockabilly sme sa rozhodli preto, lebo je najbližší k nášmu životnému štýlu. Ja som sa nikdy necítila ako princezná v trblietavých šatách a ružových lodičkách… V bežnom živote sa mi tento štýl veľmi páči a častokrát sa aj s mojou malou dcérou obliekame tak trošku novodobo- rockabilly. Myslím si, že práve tento štýl vystihuje náš životný štýl a všetko okolo neho, a to úplne najviac. 

Ako prebiehal výber tvojich šiat a doplnkov? Podarilo sa ti zohnať, čo si chcela? Pravdupovediac som mala trochu inú predstavu, nebolo to jednoduché, ale nakoniec sme všetko pekne doladili a bola som veľmi spokojná. S výberom mi pomohla moja sestra, ktorá so mnou organizovala skoro celú svadbu. "Inked" šaty nakoniec neboli úplne to, čo som mala prvotne v pláne, no myslím si, že lepšie to ani dopadnúť nemohlo.

Aké boli ohlasy od hostí na tvoj outfit? Myslím, že každá nevesta je krásna, ale áno, musím povedať, dostala som nečakane veľa ohlasov, správ, komentárov na to, že nám to aj s partnerom veľmi pristalo. Všetci vedeli, že svadba bude v tomto štýle, no nikto okrem mojej sestry a maminy, moje šaty nevidel, čiže pre všetkých to bolo veľké prekvapenie. Nielen moje šaty, ale aj outfit môjho manžela, keďže tiež nebol oblečený klasicky v obleku, ale mal na sebe conversy, čierne rifle, košeľu, čiernu vestu a koženú bundu.

Ako si svadbu užívala vaša dcérka? Bolo to náročné zorganizovať svadbu popri starostlivosti o ňu? Keďže žijeme vo Švajčiarsku a svadba bola na Slovensku, a ja som pracujúca mama, nebolo to jednoduché, ale mala som tú najlepšiu pomoc: sestru, ktorá je aj s manželom profi svadobná fotografka, takže má prax a veľa kontaktov na DJ-a, kapelu, výzdobu, priestory…

Takže hlavne vďaka nej sa mi naša svadba podarila pripraviť bez stresu a čo najkrajšie, pretože veľa vecí by som si sama lepšie nevybrala. No a samozrejme nesmiem zabudnúť poďakovať za to, že práve oni nás fotili a aj počas dňa nám boli veľkou oporou a pomocou. A naša malá Mia mi pomohla úplne najviac tým, že sa vypýtala spať hneď po jedle a prespala až do rána, prvýkrát.

Aké sú tvoje najobľúbenejšie spomienky na svadobný deň? Najsilnejší moment bol, keď sme si povedali áno – “yes”, naozaj to bolo magické a najemotívnejšie a určite ešte čepčenie, bolo to krásne, mala som slzy na krajíčku… 

Viac fotografií zo svadby Ivky a Patricka:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme celej rodinke len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe