Rozhovor s nevestou: Svadba v utorok? Prečo nie :)

 • 9. dec 2020
 • Barbora Babicová
 • Foto-ateliér Nika a Fizzy

Denisa a Michal plánovali svoju októbrovú svadbu dva roky. Nakoniec sa však konala v Kežmarku posledný septembrový utorok a bola nádherná. Dobre ste videli. Svadba v utorok prekonala všetky očakávania.

romantické svadobné fotenie

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sa poznáme odmalička. Hrali sme spolu futbal a bol mojím prvým vysnívaným chlapcom. Avšak bol odo mňa starší, a tak si ma nikdy nevšímal. Keď som mala 14 rokov, odhodlala som sa a napísala som mu na Pokeci. Čudoval sa, že ani nevie, že bývame v jednej dedine. Pár týždňov sme si písali a dohodli sme sa, že sa stretneme na silvestrovskej zábave, a tak to všetko začalo. Bol to môj prvý frajer. (úsmev)

miesta na svadobné fotenie

Ako prebehli vaše zásnuby?

Zasnúbili sme sa po 10-tich rokoch v Krakove. Každý rok sme sa snažili osláviť Silvestra a naše výročie niekde inde. A tak to bolo aj v roku 2017. Pre mňa to bol ďalší spoločný Silvester, nič špeciálne som nečakala. Celý deň sme sa prechádzali po meste, no môj drahý bol nesvoj.

Prišli sme k obrovskému stromčeku, kde sa chcel so mnou odfotiť, ale bolo tam veľa ľudí, a mne sa nechcelo čakať. Išli sme sa prejsť do parku, kde si zase našiel pekné miesto pri lavičkách, no prišlo tam pár bezdomovcov, tak sme šli preč. Prišiel večer a vyrazili sme k mostu, z ktorého mal byť najkrajší výhľad na ohňostroje. Čakali sme asi dve hodiny, okolo nás obrovské množstvo ľudí a začalo odpočítavanie.

Všetci sme čakali, keď tu zrazu nič. (smiech) Ako sme sa neskôr dozvedeli, toho roku sa v Krakove ohňostroje oficiálne zrušili. A tak sme sklamaní pomaly odišli na hotel. Môj drahý celou cestou vzdychal a ochkal, až kým sme neprišli na izbu. V chodbičke to už nevydržal a všetko mi povedal, kľakol si a požiadal ma o ruku. Najprv sme sa smiali, potom plakali, bolo to dokonalé. Jeho cieľom bolo, aby ma od 1. 1. 2018 mohol nazývať snúbenicou a nakoniec sa mu to podarilo.

predsvadobné fotenie

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Inšpirovala nás iba naša láska. Od začiatku sme vedeli, že si väčšinu svadby chceme robiť sami a chceme mať na svadbe také veci, na ktoré ľudia nezabudnú. Dátum svadby sme si vybrali hneď v deň zásnub – 10. 10. 2020. Viacerí sa nám smiali, že dva roky plánujeme svadbu, no v roku 2019 sme postavili náš domček a končila som vysokú školu, a tak by sme na svadbu nemali veľa času. A neľutujeme. Všetko sme si zariadili už v roku 2018 a potom sme už iba nakupovali a vyrábali veci a v rok svadby sme mali všetko hotové a necítili sme žiaden stres.

svadba v utorok

Ovplyvnila súčasná situácia s koronavírusom nejako vašu svadbu?

V septembri, deň pred našou spoločnou rozlúčkou so slobodou, vláda vyhlásila, že na svadbách bude môcť byť iba 30 ľudí. Nevedeli sme, čo budeme robiť, boli sme smutní a veľmi nahnevaní. Celú noc som nespala a rozmýšľala. Myšlienka preložiť svadbu o rok bola nepredstaviteľná, ako aj to, že by sme mali vybrať iba 30 ľudí, hoci pôvodne nás malo byť len 52.

Keď sa Miško zobudil, opýtala som sa ho, či by súhlasil, keby sme svadbu preložili na september. Bolo 15. 9. a bolo mi jasné, že všetky soboty a piatky budú obsadené, tak som vybrala dátum 29. 9. – utorok na Miškove meniny. Na preloženie sme mali 14 dní. Bolo asi sedem hodín a rozlúčka začínala okolo desiatej. Za tie tri hodiny som obvolala a napísala každému, čo mal niečo so svadbou. Svadba v utorok bola dobrou voľbou.

Na rozlúčke sme kamarátom oznámili nový dátum a všetci súhlasili. Jediné, čo sme už nemenili, boli oznámenia, darčeky pre hostí, ale myslím si, že to je úplne nepodstatné. Svadbu sme mali podľa našich predstáv, aj keď hostia museli mať počas obradu rúška, ale aspoň budeme mať pamiatku.

netradičná jesenná svadobná torta

V akom štýle sa niesla vaša svadba a kde sa odohrala?

Chceli sme mať romantickú svadbu a všetko sme ladili do bielo-oranžovo-zlatej farby, keďže sa svadba konala na jeseň. Niekto hovorí, že ľudia po svadbe zabudnú na to, ako svadba vyzerala, ale my si myslíme, že to tak nie je. Veľmi nás teší, keď sa teraz pozeráme na fotografie a vidíme každý jeden detail a od každého počúvame, aké sme to mali krásne. Obrad sme si vybrali na hrade v Kežmarku, lebo sme chceli niečo výnimočné, kde nám hrala úžasná harfistka. Na oslavu sme si vybrali reštauráciu Cin Cin, lebo je to pre nás výnimočné miesto, kam chodíme na naše rande, a miestnosť a krásna záhrada nás očarili.

svadobné tenisky

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš? Svadba v utorok je predsa len netradičná.

Nezabudneme na celú našu svadbu, lebo celú sme si ju neskutočne užili – bol to náš spoločný sen. Ale prvý tanec bol určite nezabudnuteľný. Vždy, keď si ho pustíme, mám slzy v očiach. Bála som sa ho, lebo viacerí si prvý tanec skúšajú, chodia na kurz a my sme si ho ani raz neskúsili, lebo sme sa zhodli na tom, že tie nacvičené tance vyzerajú veľmi umelo a neprirodzene. A nakoniec sme to zvládli perfektne. Náš DJ nám zariadil dokonalé efekty – plazivý dym a iskriace fontánky. Pri tanci sme vôbec nevnímali ľudí okolo seba, iba sme sa sústredili jeden na druhého a vždy, keď počujeme v rádiu našu pesničku, si na to spomenieme.

umelá svadobná kytica

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

Absolútne so všetkými.

Svadobný salón IRIAN SAM bol ako z rozprávky – raj pre nevesty.

Studio Exclusive Poprad – moja záchrana pri zmene termínu svadby. Dievčatá sú neskutočne šikovné, hneď som vedela, že žiadna skúška účesu nebude potrebná a mala som pravdu. Účes bol presne podľa predstáv a vydržal aj celý druhý deň po svadbe.

Barborka Maďarová – dokonalý make-up, ktorý vydržal všetko (smiech, plač aj spánok).

Zdenka Skolnikova – expert na koláčiky a torty. Torta bola taká pekná, že nám ju bolo ľúto rozkrájať a bola fakt výborná.

2s2 Sound-DJ Poprad – skvelá komunikácia od začiatku, super výber pesničiek, náš prvý tanec bol dokonalý vďaka fontánkam a plazivému dymu.

Pavol Varga – kameraman – milý, zábavný profesionál. Video sme už videli asi stokrát, je to pre nás pamiatka na celý život.

Foto-ateliér Nika a Fizzy – fotky sú dôkazom, že sme mali parádnych fotografov, zabavili sme sa a ani sme nevnímali, že nás niekto fotí.

JOE’s Beans – najlepší kávový bar aj s baristkou, využívaný bol celý večer. Odporúčame na každú svadbu alebo akciu.

Štefan Tomčo – starejší, vďaka ktorému celý svadobný deň frčal ako po masle.

Harfistka Mária Kmeťková – hneď som vedela, že na našom obrade nemôže chýbať hra na harfe a vďaka tejto talentovanej osobe sa mi to splnilo. Pesničky nacvičené presne podľa našich predstáv, nikdy som nechcela klasický svadobný pochod a ona mi to splnila. Hradná kaplnka a hra na harfe je dokonalé spojenie.

prskavky na svadbe

hnedé svadobné topánky pre ženícha

gravírovanie na hodinky

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Aby si urobili svadbu podľa seba a nepočúvali ľudí okolo. My sme si celú svadbu robili sami, nikoho sme nepočúvali. Nechceli sme mať obrad v kostole, nechceli sme redový tanec a čepčenie, a tak sme si urobili ceremóniu ruží, čo hostia ocenili, lebo videli konečne niečo nové.

Chceli sme, aby ma Miško videl prvýkrát na fotení a spoločne sme prišli na obrad na našom aute. Tiež sa to mnohým na začiatku nepáčilo, ale nakoniec povedali, že sme to mali do detailu premyslené. A hlavne by si mali nevesta a ženích celý deň užiť. My sme celý večer pretancovali a pri stole sme sedeli iba počas jedenia. (smiech)

Viac fotografií zo svadby Denisky a Michala nájdete v jej svadobnom albume.

Ďakujeme Deniske za rozhovor a prajeme jej do manželského života len to najlepšie!  Dúfame, že sme inšpirovali aj iné nevesty a svadba v utorok sa stane zaujímavou voľbou najmä počas aktuálnej pandemickej situácie.


Autor článku: Barbora Babicová / Fotografie: Foto-ateliér Nika a Fizzy

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby