Rozlúčka so slobodou – nezabudnuteľný program

 • 10. sep 2019
 • Barbora Babicová
 • isifa / Shutterstock

Rozlúčka so slobodou by mala byť poslednou veľkou párty pred svadbou, kde je povolené takmer všetko. Preto buďte pri jej príprave kreatívne, aby sa stala jednou z najlepších dámskych jázd, aké ste spolu s kamarátkami zažili. Tu je niekoľko tipov, ako z vašej rozlúčky spraviť legendárnu udalosť bez toho, aby ste sa vozili v limuzíne po meste a polievali sa šampanským.

Ale ak predsa len túžite po dokonalej rozlúčke so slobodou od profesionálov – tím Rozlúčky so slobodou vám takú pripraví určite.

Ako prebieha rozlúčka so slobodou?

Podľa amerických tradícií rozlúčku so slobodou organizuje hlavná družička. V našich končinách to však väčšinou sú najlepšie kamarátky.

Organizátorky sa buď priamo, alebo nepriamo (cez nastávajúceho nevesty) opýtajú, aký termín rozlúčky by jej vyhovoval. Problém nastáva vtedy, ak sa kamarátky medzi sebou nepoznajú, prípadne nevedia, koho všetkého by nevesta rada na svojej rozlúčke so slobodou chcela mať. Opäť nastáva čas sa jej priamo opýtať, alebo to nechať na jej partnera. Možno sa mu to podarí zistiť nenápadne alebo bude presne vedieť, ktoré kamarátky sú pre túto akciu tie pravé.

Rovnako je dôležité vedieť, aký typ zábavy nevesta preferuje. V prípade, že je puritánka, určite neprichádza do úvahy striptíz a typy darčekov, ako slamky v tvare penisov či torta v podobnom duchu. Ak je však za každú srandu, smelo do toho. Na rozlúčku so slobodou sa hodia rôzne druhy kvízov, úloh alebo otázok, ktorých cieľom je dobre sa zabaviť.

Rozlúčka so slobodou sa väčšinou koná týždeň alebo dva pred svadbou. Treba však brať do úvahy zaneprázdnenosť kamarátok nevesty a najmä nevesty samotnej. Hlavne v letných mesiacoch je vhodné na tomto večeri začať pracovať skôr, aby s ním rátali všetky podstatné osoby.

Organizátorky sa zvyčajne obliekajú do čiernych odevov a neveste je ponechaná biela farba, ale, samozrejme, nemusí to byť podmienkou. Môžete siahnuť po rôznych kostýmoch, tutu sukniach či tričkách s rovnakým nápisom, ako napríklad – „Tím nevesty“ či zaužívané anglické – „Brides bitches“. Prípadne sa môžete zladiť do nejakej témy. Môže to byť Paríž, retro, country, Great Gatsby… a nezabudnite tomuto štýlu prispôsobiť nielen výzdobu a oblečenie, ale aj pozvánky, občerstvenie a hudbu.

Kamarátky väčšinou nevestu obdarúvajú rôznymi drobnosťami, ako napríklad šerpa – Bride to be, prípadne podväzok či odznak, závoj alebo korunka do vlasov. Darčeky však môžu byť aj osobnejšie, môžete jej napríklad vytvoriť spomienkovú knihu z vašich spoločných fotografií alebo z fotiek vytvoriť video a premietnuť ho na stene reštaurácie ako prekvapenie.

Nevesta rovnako (ak o rozlúčke vie) zvykne svojim dievčatám darovať nejaký darček. Najčastejšie ide o drobný šperk či škatuľku s kozmetickými drobnosťami, alebo družičkovský náramok, ktorý by si priateľky mali vziať aj na svadbu. Platí, že rozlúčku so slobodou platia kamarátky nevesty, ktorá si to má riadne užiť.

Tradičná rozlúčka so slobodou

V prípade klasickej rozlúčky so slobodou, chodia dámy väčšinou najprv na večeru (napríklad na obľúbené jedlo nevesty) a potom nasleduje ďalší program. Dievčatá zvyčajne skončia na nejakej párty či diskotéke, často aj s pánskym striptízom.

Niektoré kamarátky riešia rozlúčku so slobodou naozaj štýlovo a objednajú limuzínu, uzatvorenú spoločnosť či box v nejakom podniku a súkromného tanečníka. Najdôležitejšie však je, aby sa všetky zhodli na tom, že touto cestou pri organizovaní pôjdu, pretože to môže byť finančne nákladné a nie každá chce do rozlúčky toľko investovať.

Rozlúčka so slobodou v zahraničí

Veľmi obľúbeným typom rozlúčky so slobodou sa v poslednej dobe stáva oslava v zahraničí. Najmä v letných mesiacoch je fajn spojiť tento večer rovno s dovolenkou pri mori či výletom do niektorej z metropol.

V tomto prípade, je ale zainteresovanie nevesty nevyhnutnosťou. Teda, pokiaľ nemá organizačne veľmi schopného snúbenca, ktorý dokáže zorganizovať s jej kamarátkami všetko za jej chrbtom tak, aby svojím odchodom nič nezmeškala, nechýbala v práci a nebola v strese, že tým stráca drahocenný čas príprav pred svadbou.

Wellness víkend ako rozlúčka so slobodou

Rozlúčka so slobodou nemusí byť iba veľkou párty. Pokojne to môže byť víkend, počas ktorého sa nevesta aj jej družičky zrelaxujú a pripravia sa na to, aby boli počas svadby skutočne nádherné. Vyberte sa do hôr a strávte víkend v príjemnom wellnesse s vírivkou, saunami a masážami. Doprajte si luxusné procedúry a popritom sa rozprávajte až do skorých ranných hodín. Takýto typ rozlúčky môže upevniť vaše priateľstvo omnoho viac než neviazaná párty.

Zmiešaná rozlúčka so slobodou

Nejde síce o typickú rozlúčku so slobodou, ale niektoré páry sa rozhodnú osláviť tento večer spolu so všetkými svojimi kamarátmi. V tomto prípade ide väčšinou o víkend na chate, kde sa zíde celá partia a oslavujú spoločne.

Adrenalínové rozlúčky so slobodou

Tento druh rozlúčky so slobodou vyhľadávajú skôr muži, avšak určite sa nájdu aj dobrodružné povahy medzi nevestami, kedy na rozlúčke so slobodou skáču z lietadla či raftom splavujú divokú rieku. Dôležité je tento typ rozlúčky naplánovať o trošku skôr ako iné, keďže hrozia rôzne poranenia. Veď nevesta s modrinou na oku nie je nič moc, však?

Tvorivé dielne ako rozlúčka so slobodou

Ďalšou možnosťou, ako stráviť večer počas rozlúčky so slobodou, sú tvorivé dielne. Tento typ rozlúčky má na Slovensku tradíciu vo folklóre, kedy nevesta so svojimi družičkami strávila noc pred svadbou prípravou posledných dekorácií a pri tom si spievali piesne smútočného charakteru. Veď rozlúčka so slobodou bola predsa rozlúčka, a teda bolo za čím smútiť. V dnešnej dobe je to však skôr o zábave a oslave.

5 bláznivých úloh na rozlúčku so slobodou v klube

Rozlúčku so slobodou si bez rôznych dámskych hier ani nevieme predstaviť. Možností je veľa, či už skončíte pri klasickej „pravde-odvahe“, nejakej obmene „fľaše“ alebo si vymyslíte vlastné hry, nezabúdajte, že toto je dámska jazda – vyťahujú sa sexuálne trapasy a servítky sa pred ústa nekladú.

Keď dopijete s priateľkami fľašu vášho obľúbeného nápoja, práve vtedy je ten správny čas začať s úlohami. Prázdnu fľašu si však nechajte, budete ju potrebovať pri hre. Prvá ňou zatočí budúca nevesta. Na ktorú dámu fľaša ukáže, tá ako prvá musí splniť jednu z nasledujúcich úloh.

1. Pobozkať najkrajšieho muža v podniku

Na líce alebo radšej na pery? Rozhodnite sa sama alebo nechajte rozhodnúť vášho neznámeho… V žiadnom prípade mu však nehovorte niečo ako: „Môžem ťa pobozkať? Je to moja úloha na rozlúčke so slobodou.“ Urobte to rafinovane, akoby išlo o ozajstný flirt, nie úlohu. Ak úloha pripadne neveste, vyberte jej „obeť“ vy, ak úlohu dostane družička, najkrajšieho muža v podniku vyberie nevesta.

2. Nechať sa pozvať na Sex on the beach

Žiadna vodka, víno ani minerálka. Nechajte sa pozvať na drink, z ktorého doslova srší vášeň. Nechajte sa pozvať na Sex on the beach od muža, ktorý vás celý večer skenuje pohľadom. Pamätajte, že úloha je splnená len vtedy, ak vás pozve na tento nápoj. Ak ho nemiešajú v bare, v ktorom sa nachádzate, smola, dievča – úlohu si nesplnila. Šup do toho najbližšieho, nech je zábava!

3. Získať pánsku spodnú bielizeň

Čo by to bolo za rozlúčku so slobodou, keby ste ani len pohľadom nezavadili o pánske boxerky? Ako pánsku spodnú bielizeň získate, je len na vás. Možno to bude od náhodného muža prosením, možno na neho ušijete búdu a možno…

4. Zohnať telefónne číslo muža

Všetky spoločne si obhliadnite pánov v podniku a vyberte toho, ktorého číslo skončí vo vašom mobile. V tomto prípade je jedno, či bude pekný, starý, smiešny… len nech je zábava, dámy! Ak úlohu bude plniť nevesta a muž sa bude páčiť niektorej z družičiek, na konci jej podaruje jeho telefónne číslo.

5. Presvedčiť sexi čašníka, aby si dal dole tričko

Skoro každý podnik má čašníka, po ktorom poškuľujú nejedny ženské oči. Ten váš určite nie je výnimkou. Pokúste sa dostať ho od baru a vyzliecť mu tričko počas tanca. Alebo stavte na dôvtip a za vyzlečenie trička ho pozvite na drink alebo odmeňte bozkom na líce. Pamätajte, že ak nie ste nevesta, tieto bláznivé hry môžu skončiť aj inak, ako len vtipnou fotkou na sociálnej sieti. Nikdy neviete, kde, kedy a ako stretnete svojho ženícha vy.

Hra pre nevestu a je družičky na rozlúčke so slobodou

Na malé kúsky papierikov napíše otázky pre nevestu. Mali by byť odvážne, zábavné a originálne. Ak na ne nevesta odpovie pravdivo, je šanca, že sa o nej dozviete aj veci z kategórie „top secret“. Pri ich písaní sa odviažte, popustite uzdu fantázii alebo sa inšpirujte našimi otázkami.

Otázky pre nevestu

1. Ako si sa zoznámila so svojím ženíchom?

2. Ako vyzeralo vaše prvé rande?

3. Kedy ste sa prvýkrát pobozkali?

4. Kedy ti prvýkrát povedal, že ťa miluje?

5. Kedy ste sa prvýkrát milovali?

6. Aký najväčší úlet ste spolu zažili pri sexe?

7. Na akom najdivokejšom mieste ste sa milovali?

8. Ako ťa požiadal o ruku?

9. Kedy si pochopila, že je ten pravý?

10. Pre čo si svojho budúceho manžela najviac vážiš?

Otázky pre družičky

Keď sú otázky pre nevestu hotové, je čas vymyslieť tie pre družičky. Ukážu, ako dobre poznajú svoju nevestu. Nemusia sa striktne držať iba jej a ženícha. A nemusia byť iba z kategórie „hot“. Nech sú však zvedavé a pojašené. Napríklad ako tieto:

1. Ako sa volal nevestin prvý frajer?

2. S kým mala nevesta prvý sex?

3. Čo nevesta ešte nikdy nevyskúšala v posteli?

4. Bola nevesta na pánskom striptíze?

5. Do ktorého herca/speváka/športovca bola ako pubertiačka zaľúbená?

6. Koho má nevesta radšej – budúcu svokru alebo svokra?

7. Ktorú časť tela má na ženíchovi najradšej?

8. Čím lezie neveste ženích najviac na nervy?

9. Aký najväčší trapas má nevesta za sebou?

10. Koľkým mužom dala nevesta kopačky, kým sa prekopala k svojmu ženíchovi?

Nezabudnite dodržiavať 3 nosné pravidlá tejto hry:

1. Neklásť neveste otázky, ktoré by jej mohli ublížiť alebo dať priestor na intrigy. 2. Vysypať otázky do dvoch klobúkov/nádob. Každá družička vyžrebuje z prvej nádoby otázku a položí ju neveste. Z druhej várky losujú družičky aj nevesta, no odpovedajú len družičky. 3. Zabaviť sa, opiť sa a čo sa povedalo na rozlúčke so slobodou, nech tam aj navždy ostane.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby