Čo očakávať od skúšky svadobných šiat?

 • 26. júl 2020
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Ak ste ešte nezačali s hľadaním tých pravých svadobných šiat a neviete, čo očakávať od skúšky svadobných šiat v svadobnom salóne, tu je zopár užitočných informácií.

čo očakávať od skúšky svadobných šiat

Pri výbere máte v dnešnej dobe naozaj množstvo možností. Svadobné salóny ponúkajú desiatky rôznych modelov od rôznych svetových značiek. Na výber máte kvantum strihov, materiálov a farieb. Ak sa vám žiadne šaty v salóne nebudú páčiť, môžete si vybrať niektoré z katalógu a salón ich pre vás objedná, niektoré dokonca ponúkajú možnosť ušiť šaty na mieru.

Skôr, ako sa vydáte na lov svojich vysnených šiat, spravte si aspoň trochu prehľad o rôznych strihoch a materiáloch. Ušetrí vám to množstvo času pri výbere.

Čo by ste mali vedieť skôr, ako začnete obchádzať svadobné salóny?

Do svadobného salónu by ste sa mali objednať. Väčšina salónov túto informáciu uvádza aj na svojej web stránke. Aby ste mali istotu, že sa vám budú môcť venovať naplno, zarezervujte si termín skúšania šiat a snažte sa prísť presne, lebo pred vami a aj po vás už môžu byť objednané ďalšie zákazníčky – ak prídete príliš skoro, je možné, že si na skúšku budete musieť počkať, ak budete naopak meškať, ukrátite sa o čas na skúšanie.

Svadobné salóny majú často okrem svadobných šiat aj široký výber spoločenských šiat, či pánskych oblekov, preto môžete pokojne zobrať so sebou na skúšanie aj svoje družičky, mamu, či sestru, skrátka všetky dámy, ktoré budú potrebovať šaty na vašu svadbu. Ak salón ponúka aj obleky, môžete tam poslať aj svojho nastávajúceho s kamarátmi.

Okrem šiat vám väčšina salónov ponúkne aj svadobné doplnky ako závoje, ozdoby do vlasov, šperky a podobne. Ak si už vyberiete šaty v niektorom salóne, je dobré, aby ste sa v ňom pokúsili vybaviť čo najviac, ušetríte si tak ďalšie vybavovanie a behanie z predajne do predajne. A možno dostanete aj množstevnú zľavu.

Čo očakávať od skúšky svadobných šiat z pohľadu vašej peňaženky? Ceny požičovného vždy závisia od konkrétneho modelu a značky a pohybujú sa od 200 € do 800 € za svadobné šaty. Za požičanie spoločenských šiat sú ceny o niečo nižšie, tiež sa to však líši v závislosti od modelu a značky.

Na skúšku je najlepšie prísť s malou skupinkou poradcov, ktorí vám povedia, čo vám pristane a pomôžu vám s výberom. Ideálne je zobrať tak 2-3 ľudí, lebo čím viac ľudí, tým viac názorov a nepotrebujete, aby vás zbytočne poplietli. Dajte si tiež pozor, aby ste zobrali ľudí s podobným vkusom ako je ten váš, ktorí sa neboja povedať vám svoj názor. Poradcovia, ktorí majú úplne opačný vkus ako vy, vám nebudú veľmi užitoční, ani takí, ktorí vám na všetko povedia, že je to dobré.

Na skúšku nechoďte hladná ani prejedená – hladná budete len nervózna a vyčerpaná. Prejedená sa zase nebudete cítiť príťažlivo a bude ospalá. Ideálne je zjesť niečo malé pred skúškou a ísť sa najesť až po nej.

Aby ste si skúšanie zjednodušili, pozrite si dopredu web stránku daného salónu a pripravte si zopár modelov, ktoré chcete vyskúšať. Je to lepšie, keď asistentkám v salóne aspoň na začiatok takto priblížite svoju predstavu, potom keď už niečo vyskúšate a uvidí sa, čo vám pristane a čo nie. Budú vám vedieť lepšie poradiť a odporučiť, čo vyskúšať ďalej.

Často sa stáva, že modely, ktoré si nevesty vysnívali, im vôbec nesedia a odchádzajú s úplne inými šatami. Často takými, aké vôbec nechceli alebo ich dokonca najskôr ani nechceli vyskúšať. Preto sa nebojte skúšať aj šaty, ktoré vás na vešiaku až tak neoslovili, možnože práve oni sú tie pravé.

Hovorí sa, že keď nájdete tie pravé šaty, pocítite nával emócii a rozplačete sa. Skutočnosť je však také, že naozaj máloktorá nevesta to zažije. Preto, ak sa vám nejaké šaty veľmi páčia, ale záplava sĺz neprichádza, nebojte sa. Väčšina neviest vyberá šaty podľa toho, ako sa v nich cítia, ako sa im páčia a ako im sedia. Všímajte si tieto faktory a určite nájdete tie pravé aj vy.

čo očakávať od skúšky svadobných šiat

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade