Máte aj vy svoj vysnívaný zásnubný prsteň?

 • 15. apr 2016

Zasnúbenie partnerov je považované za prvý zaväzujúci krok pred uzavretím manželstva. Žiadosť o ruku je spojená s darovaním snubného prsteňa a ponukou na sobáš. V rámci slovenských zvykov a tradícií snubné prstene darujú muži ženám.

Snubné prstene a ich spojenie so srdcom

Historické pramene snubného prsteňa siahajú až do Egypta. Už v tom čase bol považovaný za symbol lásky. Egypťania snubné prstene nosili na ľavej ruke. Verili, že daný prst ľavej ruky je v priamom spojení so srdcom. V Európe v období 15. až 16. storočia prevládal dizajn snubných prsteňov známy ako gimmel krúžky. Jedná sa o prsteň zostavený z dvoch krúžkov, ktoré do seba zapadajú.

V období vlády puritánov vo Veľkej Británii a v USA romantika snubného prsteňa vystriedala praktickosť v podobe náprstka. Našťastie pre mnohé z nás, éra ,,snubného náprstka“ pominula a nastal trend diamantových a ďalšími drahokamami zdobených snubných prsteňov.

Dokonalý snubný prsteň a ženské predstavy o ňom

Aké sú súčasné predstavy o snubných prsteňoch? V súčasnosti sú preferované snubné prstene z drahokamov a polodrahokamov. Mnohé ženy snívajú o výraznom a žiarivom prsteni najmä z diamantu. Diamantový snubný prsteň symbolizuje pevnosť a trvácnosť. O diamante je totiž známe, že je najtvrdší a najodolnejší prírodný minerál. Mnohé páry vkladajú pevnosť svojho vzťahu práve do diamantovej ozdoby.

Diamantové snubné prstene bývajú zvyčajne jednoduché, čo však nemusí automaticky znamenať výlučne okrúhly tvar očka prsteňa. Čo by ste povedali na doslovné diamantové srdce? Snubný prsteň s výrazným diamantom v tvare srdca je dokonalým prsteňom lásky v predstavách mnohých žien.

Medzi obľúbené tvary očiek prsteňov patria okrem bežného kruhu a srdca i tvar hrušky, markízy, oválu či princeznej. Muž, ktorý popýta o ruku svoju nastávajúcu diamantovým snubným prsteňom rozhodne nebude odmietnutý.

Nemenej hodnotnejšie a očarujúce snubné prstene sú z drahokamov ako zafír, smaragd, rubín, ametyst a takto by sme mohli menovať dlhý zoznam okúzľujúcich drahokamov. Samotné očko snubného prsteňa nemusí byť iba čisto krištálovej farby, ale i modrej, ružovej, fialovej, zelenej, jednoducho na výber je celá farebná škála žiarivých dúhových odleskov.

Trendy snubné prstene nie sú obmedzované iba na jedno očko, ale okrem základného dominantného očka väčšieho rozmeru môžu byť po bočných stranách ústredného očka umiestnené ďalšie menšie kamienkové ozdoby.

Snubné prstene chladnejšieho tónu v podobe modrého zafíru alebo topásu ozdobeného menšími diamantmi prezentujú noblesu a ženskosť. Najznámejším blankytným snubným prsteňom bol bezpochyby prsteň princeznej Kate. Rubínový prsteň podčiarkne vašu ženskosť. Výrazné rubínové snubné prstene sú určené pre vášnivé typy žien.

Romantika a neha v prevedení nádherného prsteňa napríklad z ružového turmalínu lemonovaného jemnými trblietajúcimi diamantmi v podobe okvetných lístkov vás premení na dokonalú princeznú. Perlový snubný prsteň je nadčasový šperk vydávajúci tóny čistej a úprimnej lásky. Snubný prsteň z perly je symbolom luxusu a krásy.

Profesionáli
43
VIPgold - slovenský ...
Zásnubné prstene a obrúčky
Svadobné obrúčky s DOŽIVOTNÝM SERVISOM ZDARMA! K tomu ešte GRÁTIS gravírovanie do zlatých svadobných obrúčok a doručenie na Vašu adresu!
Bratislava
5
MOGATO - výroba obrú...
Zásnubné prstene a obrúčky
Ak hľadáte kvalitné slovenské obrúčky, ochotu poradiť, seriózny prístup a prijateľnú cenu, sme tu pre Vás. :) Objavte nový SHOWROOM v Trenčíne!
Trenčín

Čo sa týka materiálu, z ktorého sa zhotovujú snubné prstene, môžeme priradiť prvenstvo obľúbenosti prsteňom z bieleho zlata alebo kombinácie bieleho a žltého zlata. Do povedomia sa dostáva i ružové zlato, ktoré svojou nežnou farbou osloví romantické duše.

Snubný prsteň a žiadosť o ruku

Snubný prsteň by mal byť partnerom kupovaný srdcom, v snahe priblížiť sa vkusu svojej vyvolenej a v neposlednom rade, muž by nemal pri jeho kúpe šetriť peniazmi. Snubný prsteň je totiž šperk na celý život. Je i zrkadlom partnerovej lásky. Úsilie, ktoré muž vynakladá do výberu a kúpy snubného prsteňa, by mal vynaložiť i do žiadosti o ruku svojej vyvolenej.

Inšpirácia – snubné prstene a obrúčky


Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu