Ako vybrať svadobné spodné prádlo?

 • 6. aug 2023
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Aj keď pod svadobné šaty má právo nahliadnuť jedine ženích, výber správneho spodného prádla je rovnako dôležitý ako výber svadobných šiat, či topánok. Poradíme vám, ako vybrať svadobné spodné prádlo.

Ako vybrať svadobné spodné prádlo

Ako vybrať svadobné spodné prádlo?:

 • Keďže vo vybranej spodnej bielizni nevesta strávi jeden z najkrajších dní jej života, mala by byť pohodlná a vyrobená z kvalitných, príjemných materiálov.
 • Druhou podmienkou, ktorú by malo spodné prádlo spĺňať, je luxusný, sexi vzhľad. Pri výbere spodnej bielizne, by ste mali prihliadať i na temperament vášho partnera. Romantika určite očaríte v jemnej, bielej čipkovanej bielizni, drsný rocker zase neodolá dráždivým podväzkom.
 • V neposlednom rade, by malo spodné prádlo korešpondovať s farbou, typom a strihom svadobných šiat. Časti podprsenky by v žiadnom prípade nemali vyčnievať spoza svadobných šiat a rovnako tabu by mali byť i silikónové ramienka, výrazná, vzorovaná podprsenka, či silonky v topánkach s otvorenou špicou.
V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Podprsenka

Základom celého kompletu svadobnej bielizne je správna podprsenka, ktorá dokáže vyčarovať plný, sexi dekolt. Po vhodnom kúsku by ste sa mali začať obzerať až po vyhliadnutí svadobných šiat. Podľa ich strihu a podľa typu vašej postavy, sa môžete rozhodnúť pre obľúbenú bardotku – samodržiacu podprsenku bez ramienok, tvarujúcu push up podprsenku, či pre pohodlnú, nevystuženú podprsenku.

V prípade, že ste si v svadobnom salóne vyhliadli šaty s odhaleným chrbtom, odporúčame nepoužiť žiadnu alebo len silikónovú, samodržiacu podprsenku. Vo všeobecnosti platí, že ženy s väčším poprsím by mali siahnuť po pevnejšej podprsenke s ramienkami, ktorá prsia vytvaruje a pozdvihne. Ženám s menším poprsím môžu pomôcť vystužené modely s decentnými vypchávkami.

Obľúbené sú predovšetkým hladké, prípadne čipkou alebo saténom lemované modely bielej, béžovej, či orieškovej farby. Pokiaľ to farba šiat dovoľuje, nemusíte sa však báť ani menej tradičných, pastelových kúskov.

Korzet

Nadčasový korzet je v prípade svadobnej spodnej bielizne absolútnym zásahom do čierneho. Okrem toho, že krásne tvaruje bruško a pozdvihne prsia, pôsobí neobyčajne a veľmi zvodne. Pokiaľ na vás vystužený korzet pôsobí stiesňujúco a nepohodlne, môžete zvoliť pohodlný, elastický alebo čipkovaný model. Pod svadobné šaty je ideálny hladký alebo čipkou zdobený korzet bielej alebo smotanovej farby.

Nohavičky

Rovnako ako pri predchádzajúcich kúskoch aj pri nohavičkách platí, že by mali byť kvalitné, pohodlné a mali by ladiť s ostatnými časťami spodnej bielizne, teda s podprsenkou a podväzkovým pásom. Väčšina neviest preferuje čipkované nohavičky bielej farby alebo pohodlné bezšvové nohavičky taktiež bielej alebo smotanovej farby.

Azda najobľúbenejším typom nohavičiek, skrývajúcim sa pod svadobnými šatami, je brazílsky strih. Ide o nohavičky, ktoré odkrývajú len spodnú časť zadočku a v kombinácii s čipkou pôsobia nesmierne žensky a zvodne. Napriek trendom, by však budúca nevesta mala pri výbere nohavičiek staviť na overený typ spodnej bielizne. Teda, ak počas bežných dní preferuje klasicky typ nohavičiek, hrozí, že v tých tangových by sa mohla cítiť nekomfortne.

Podväzkový pás

Úzke pásy z kože, saténu alebo čipky, slúžiace na udržanie pančuchy (v minulosti ponožky), sú čerešničkou na torte, ukrytou pod svadobnými šatami. Táto dráždivá časť odevu zaznamenala najväčší bum v 30-tich až 40-tich rokoch minulého storočia a dodnes sa teší mimoriadnej obľube. V prípade, že sa pre tento dráždivý kúsok rozhodnete, nezabudnite na to, že by mal byť oblečený pod nohavičkami :-).

Podväzkový pás na nohe je podľa tradície neoddeliteľnou súčasťou nevestinej garderóby. Podľa rôznych povier, má podväzok nevestu ochraňovať a priniesť jej šťastnú budúcnosť. V minulosti ľudia verili tomu, že vlastniť kúsok oblečenia, ktoré mala nevesta v deň svadby na sebe, prinesie vlastníkovi šťastie. Aby sa predišlo ,,násilnému“ získavaniu kúska svadobných šiat, ujali sa tradície, ako hod svadobnou kyticou, či hádzanie nevestinho podväzku.

Počas svadobnej hostiny ženích bez pomoci rúk nevestin podväzok sníme z nohy a hodí ho prítomným slobodným mládencom. Ten z nich, ktorý podväzok chytí, by sa mal do roka oženiť. Niektoré nevesty si však chcú podväzok ponechať na pamiatku, a tak nie je ničím výnimočným, keď ich nôžku zdobia podväzky hneď dva. V niektorých rodinách sa dokonca podväzky dedia z generácie na generáciu, ako cenný rodinný šperk. Podväzok môže byť rôznej farby, no medzi nevestami je najpopulárnejší biely, ružový alebo modrý podväzkový pás.

Pančušky

Napriek tomu, že pančušky pod svadobnými šatami nie je veľmi vidno, mali by ich výberu nevesty venovať dostatočnú pozornosť. Pančušky by taktiež mali byť pohodlné, kvalitné a dostatočne pevné, aby vydržali celú svadobnú veselicu. V posledných rokoch sú obľúbené predovšetkým elegantné, samodržiace pančušky. Tento typ pančúch, zakončený zvodným, čipkovaným lemom, je overenou zbraňou, ktorou si podmaníte každého muža.

Vďaka silikónovému pásu, v hornej časti pančúch zostávajú ,,samodržky“ i počas tanečnej zábavy pevne na svojom mieste. Väčšinu samodržiacich pančušiek je možné prichytiť k podväzkovému pásu, čím dosiahnete zvodný, sexi výsledok. Pod svadobné šaty sú najvhodnejšie jednoduché biele alebo telové pančušky, ktoré môžu byť zdobené čipkou, saténom, či mašličkami.

Tipov na to, ako vybrať svadobné spodné prádlo, je mnoho. Výberu spodnej bielizne sa oplatí venovať dostatok času a pozornosti. Vďaka správnym kúskom sa budete počas celého svadobného dňa cítiť pohodlne a sebavedomo a túto investíciu rozhodne ocení aj váš partner počas svadobnej noci.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe