Striptér Pavol: „Nahota by mala byť decentná a vkusná.“

 • 24. máj 2022
 • Dana Račko
 • iStock

Je krátko po 10tej hodine doobeda a ja sedím v striptízovom klube. Je zvláštne sedieť uprostred dňa pracovne na takom mieste. Popíjam kávu, zvedavo sa obzerám okolo seba a netrpezlivo čakám.  Po chvíli ma s veľkým úsmevom víta Pavol.

Pánsky striptíz je práca ako každá iná a vyžaduje nielen odvahu vyjsť na pódium, ale aj mnoho iného. Čo všetko sa skrýva za týmto povolaním i umením, mi v rozhovore prezradil striptér Pavol.

striptíz

Veľa ľudí si zrejme mylne predstavuje prácu striptéra tak, že príde na pódium, stiahne nohavice a hotovo. Je to naozaj také jednoduché? Čo všetko obnáša práca striptéra?

Každé povolanie a šport, ktoré niekto robí dobre a robí to profesionálne, vyzerá jednoducho, ale je za tým tvrdá práca. Každý striptér má svoj štýl vystupovania prispôsobený tomu, ako je pohybovo alebo tanečne nadaný. Striptér tiež potrebuje mať roky praxe, aby bol na profesionálnej úrovni, musí predviesť takú šou, aby zaujal. Práca striptéra obnáša chodiť do solária, do posilňovne, mať viac kostýmov a profesionálne fotografie na prezentáciu. A hlavne, čo je veľmi dôležité, musí byť aktívny na sociálnych sieťach a spolupracovať s agentúrami.

Berieš striptíz ako serióznu prácu alebo úlet?

Striptíz nemožno robiť ako úlet. Keď sa chcete páčiť a byť žiadaný, musí byť vaša show na vysokej úrovni. Musíte mať sexy postavu a zaujať divákov. Sú striptéri, ktorí chodia ešte do práce a striptízom si privyrábajú, a potom sú len tým, čo majú ako hlavný pracovný odbor. Avšak celý rok nie je toľko vystúpení, preto je ťažké robiť iba pánsky striptíz. Ja mám aj striptízovú skupinu, tak tých vystúpení je viac.

Pri tomto povolaní sa zrejme občas prihodí aj niečo nečakané. Na ktorú vtipnú alebo trápnu situáciu najradšej spomínaš? Prezraď. 🙂

Skôr je to o tom, keď je oslávenkyňa veľmi aktívna, trhá vám oblečenie, chce byť zaujímavá a narúša vašu choreografiu. Alebo raz som vystupoval na pódiu, skočil som a prepadol sa dole. Bolo mi vidieť iba hlavu, nastalo ticho, publikum malo obavy, či sa mi nič nestalo. Ale potom som vyliezol von, bol som v poriadku a pokračoval som vo vystúpení ďalej.

Alebo na rozlúčke so slobodou v paneláku som napríklad pri tancovaní rozbil luster. Našťastie ho klientka nechcela zaplatiť. Možno to bolo aj tým, že bola s vystúpením spokojná. 🙂 Na jednej narodeninovej oslave som prišiel vystupovať ako policajt, ale klientka mi povedala, že chcela kostým včelára. Po ďalšej minúte znova, že „ja som chcela včelára“ a utiekla preč, že vystúpenie nechce.

rozlúčka so slobodou

Čo ťa táto práca naučila o ženách?

Podstata je, že pokiaľ vedľa seba nemajú muža, potom sa dokážu poriadne odviazať. Keď si ešte dajú alkohol, to je potom rachot. Ja milujem všetky ženy, pretože bez nich by sme vystúpenia nemali, či už sú mladšie alebo staršie. Tie mladšie sú ešte niekedy trdlá a staršie ženy si to vystúpenie už inak viac užívajú, ale hlavne, nech sa im show páči.

Každá žena je iná, ale čo vo všeobecnosti najviac „zaberá“ na ženy na pódiu? Chcú Slovenky viac americký alebo európsky striptíz?

Slovenky chcú len nahotu, nie striptíz do spodnej bielizne. Veľa žien ani nevie, čo je americký striptíz. Vedia, že striptíz je vystúpenie do naha a ani sa nepýtajú na ten americký. Chcú vystúpenie striptéra, ktorý sa vyzlečie do naha, to je striptíz. Len nahota by mala byť decentná a vkusná.

Predstav si, že si budúca nevesta, 🙂 ktorá bude mať rozlúčku so slobodou… Išiel by si na pánsky striptíz?

Keď som nevesta a organizujem rozlúčku a neprajem si striptéra, tak ho dievčatá neobjednajú, ale keď budú vedieť, že ja ako nevesta budem rada za spestrenie na rozlúčke, tak určite nech ho objednajú.

Čo by si chcel odkázať budúcim nevestám?

Nevestám prajem, nech si urobia takú rozlúčku so slobodou, aká sa im páči. Nemusí to byť striptíz, hlavné je, aby sa zabavili. Prajem im krásnu svadbu a šťastie v manželstve. 🙂

Autorka článku: Dana Račko

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby