Štýly svadobných stoličiek – sú aj iné ako chiavari

 • 24. feb 2022
 • Dana Račko
 • iStock

Toto nie je antikampaň na chiavari stoličky. No je fakt, že v posledných rokoch zažívajú taký boom, že sa akosi pozabudlo, že existujú aj iné typy stoličiek na svadbu. Poďte si trocha rozšíriť svadobné obzory a inšpirujte sa týmito krásnymi a originálmi stoličkami na svadbu.

Ghost stoličky

Akrylové transparentné stoličky skvelo vyniknú s bohatou kvetinovou výzdobou. Veľmi dobre sa hodia najmä do menších priestorov, kde sa vďaka svojmu transparentnému vzhľadu „stratia“, ale zároveň vyniknú a dodajú priestoru nielen eleganciu, ale aj vzdušnosť. Ghost sú dostupné v rôznych štýloch, preto sa hodia ku všetkým typom svadobnej výzdoby.

transparetné stoličky

Crossback stoličky

Pomaličky vytláčajú do úzadia obľúbené chiavari. Sú priam stvorené na greenery, boho alebo industriálnu svadbu. Charakteristické X na zadnej strane neskrývajte pod výzdobu, naopak, nechajte ho vyniknúť. Najobľúbenejšou farbou je tmavohnedá, ktorá urobí krásny kontrast najmä so svetlou svadobnou výzdobou.

crossback stoličky

Tolix stoličky

Kovové trendy stoličky si zamilujú najmä moderné nevesty, ktoré túžia po originálnej mestskej svadbe v industriálnom štýle. Zadnú stranu môžete zjemniť mohutnejším kvetinovým dekorom. Hoci neulahodia oku každej nevesty, jednoznačne ich radíme do kategórie top svadobných trendov 2022.

Ratanové kreslá

Tento štýl pravdepodobne pochádza z východnej Ázie, kde boli práve takéto kreslá určené na sedenie pre kráľovskú rodinu. A kedy, ak nie na vlastnej svadbe sa máte cítiť ako skutočná kráľovná? Ratanové kreslá tvoria úžasnú symbiózu predovšetkým s boho svadobným štýlom.

boho svadba

Chiavari stoličky

Kto by ich nepoznal, veď svadobné trendy valcujú už pekne dlho. Majú jemný vintage nádych, preto sa výborne kombinujú skoro s každým svadobným štýlom. Osobitne obľúbené sa stali pri greenery, vintage a romantickej svadbe. Typická pre ne je biela farba, ale populárne sú aj zlaté, transparentné či hnedé odtiene.

chiavari stoličky

Dior stoličky

Luxus, luxus a ešte raz luxus. Už samotný názov naznačuje, že ide o niečo extra. A je tomu naozaj tak. Elegantný a originálny dizajn podčiarkuje zlaté lemovanie, oblý tvar nás vracia do čias zámkov a kaštieľov. A presne na svadbu v týchto priestoroch sú Dior stoličky ako stvorené. Bohatá kvetinová výzdoba, vysoké svietniky a kráľovský svadobný priestor sú presne to, s čím vynikne ich krása najviac.

Skladacie stoličky

Túžite po plážovej alebo záhradnej svadbe v neformálnom štýle? Potom sú skladacie stoličky to pravé orechové pre vás. Sú praktické a pohodlné, skvelé napríklad aj na obrad v prírode. Vďaka tomu, že sa dajú poskladať sú výborným riešením do menších svadobných priestorov.

prírodná svadba

Bistro stoličky

Letná svadba v centre mesta s nádychom francúzskeho bistra a svetelné reťaze… Dokonalá kombinácia! Sú dobrou voľbou napríklad aj pre svadbu na terase. Bistro stoličky s podsedákom poskytnú komfortné sedenie pre svadobných hostí. Práve výrazné podsedáky môžu tvoriť nosný dekoračný prvok stoličiek.

Monet stoličky

Romantické stoličky z dreva sú nadčasové, ale teraz viac ako inokedy predtým chytili druhý dych. Bola by veľká škoda zakryť ich typický oblý tvar dekorom. Sú tak jedinečné, že ich môžeme považovať za absolútne kráľovné, ktoré zrejme nikdy nebudú out. Typická pre nich je tmavohnedá farba, no trendy sú najmä tie čierne. Nájdete ich aj v romantickej bielej a tiež v pastelových farbách.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dana Račko (@dana_racko_mojasvadba.sk)

Acapulco stoličky

Nie sú vhodné ako hlavné sedenie ku svadobnému stolu, hodia sa skôr napríklad do chill out zóny a pánskeho kútika. Pokiaľ máte v pláne netradičný fotokútik, neváhajte doň zakomponovať práve ich. Acapulco sú veľmi pohodlné, môžete sa v nich doslova vyvaliť a dopriať si relax uprostred svadobnej zábavy.

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby