Svadba inšpirovaná rozprávkou Na vlásku v Zemanskom dvore

 • 16. nov 2020
 • Barbora Babicová
 • Soňa Nitková

Zuzka miluje Disney rozprávky a patrí k najaktívnejším nevestám na Mojej svadbe. Ako vyzerala jej svadba inšpirovaná rozprávkou Na vlásku?

Svadba inšpirovaná rozprávkou Na vlásku

Kto sú Zuzana a Roman?

Rojkovia a tvorivé tvory. Ja sa venujem tradičnej maľbe, kresbe a grafike a Roman píše knihy.

Odporúčame: Nájdi svojho dodávateľa v našom katalógu Profesionálov.

svadba inšpirovaná Disney

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Zoznámili sme sa na festivale v Brne, kde sme na seba narazili len náhodou skrz našich spoločných kamarátov. Nasledujúci rok som si prechádzala ťažkým obdobím, a keďže som sa úplne izolovala od ľudí, ďalší ročník tohto festivalu som už nenavštívila. Ten rok sa Roman rozhodol, že ma osloví, ale keďže som tam nebola, našiel si ku mne cestu vďaka našim kamarátom a sociálnej sieti.

Prvé, čo mi vtedy napísal, bolo len jedno slovo – TITANIC (týmto chcel prelomiť ľady), a keďže naše cesty chceli byť ešte viac zamotané, v tom čase bol pracovne odcestovaný v Karibiku. Po mesiaci písania ma chcel pozvať na rande, a tak sa rozhodol vrátiť späť do Čiech, odkiaľ naša spoločná cesta pokračovala ďalej.

svadba v Disney štýle

Ako prebehli vaše zásnuby?

Takmer došlo k hádke! K narodeninám som dostala letenku do Francúzska a vstupenku do Disneylandu, kde som hneď po príchode chcela vidieť hlavný hrad parku, ktorý stojí uprostred. Roman sa tváril neuveriteľne kyslo a nervózne a ja som už skoro stratila trpezlivosť, ale povedala som si – Dievča, si v Disneylande!

Pri hrade sme si spravili zopár fotiek, a keď som sa otočila k Romanovi, začal ma zvláštne „štelovať‘, čomu som nerozumela, pretože fotiek som už mala dosť a chcela som ísť ďalej, keď tu zrazu predo mnou pokľakol a požiadal ma o ruku.

Roman sa mi neskôr priznal, že bol nervózny a vôbec nečakal, že sa rozhodnem ísť hneď k hradu. Takže to, čo plánoval niekoľko mesiacov, som ja pokazila behom niekoľkých minút.

romantické zásnuby

Patríš k nevestám, ktoré sú na portáli Moja svadba veľmi aktívne Čo všetko ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Na Moju svadbu som sa prihlásila pre niekoľkými rokmi, aby som hľadala inšpirácie na pripravovanú svadbu. Môj vtedajší priateľ sa so mnou ale rozišiel, a tak som viac túto stránku nenavštívila. Po nejakej dobe mi ale začala chýbať komunita ako taká, pretože táto stránka nie je len o svadbách, ale aj o ľuďoch, ktorí mi pomohli a ich láske, ktorej je na tejto stránky neúrekom a tú som potrebovala zo všetkého najviac.

Popri tom som narazila na modelku Traci Hines, ktorá nafotila svadobné propagačné fotky na tému Malá morská víla od Disneyho. Už od malička som bola veľkým fanúšikom Disney rozprávok a vtedy mi hlavou prebehla myšlienka, že pokiaľ sa jedného dňa budem vydávať, budem chcieť niečo podobné.

Plánovanie trvalo pár mesiacov. S Romanom sme presne vedeli čo chceme, takže nám už zostalo len vybrať si tých správnych dodávateľov.

rozprávková svadobná výzdoba

V akom štýle sa niesla vaša svadba a kde sa odohrala?

Téma bola jasná: „Svadba inšpirovaná rozprávkou Na vlásku“. Bola inšpirovaná animovanou rozprávkou, ktorá je nielen našou najobľúbenejšou, ale vďaka nej sme mohli našej rodine a priateľom vyrozprávať náš príbeh. A všetko sme preniesli na nádherné miesto Zemanského dvoru v Šúrovciach.

svadba inšpirovaná rozprávkou

Disney rozprávka Na vlásku

krabička na svadobné obrúčky

nahá svadobná torta

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Na náš prvý spoločný tanec. Nezabudnem na manželovu tvár, na jeho pohľad a spôsob, akým ma držal a viedol. V ten okamih som prestala vnímať nielen hudbu, ale aj všetko ostatné. Ten okamih bol pre mňa niečím naozaj výnimočným a kúzelným.

kvetinová svadobná slavobrána

kvetinová svadobná výzdoba

romantická svadobná výzdoba, výzdoba s množstvom kvetov

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

Dodávateľov sme si vyberali podľa toho, ako na nás vplývali ako ľudia. Každý jeden venoval svojej práci naozaj maximum a či už to bol svadobný make-up, fotenie alebo torta, všetko prebiehalo s úsmevom na perách a vo veľmi uvoľnenej atmosfére.

Najväčší strach som mala pri stretnutí s Mirkou zo svadobnej agentúry Eventia. Keď sme jej ale povedali, čo si predstavujeme a že chceme svadbu podľa Disneyho rozprávky, pri ďalšom stretnutí ma prekvapila svojimi poznámkami z filmu a jej nápadmi a nadšením, keď som jej na stôl položila figúrky Pascala, Rapunzel a koňa Maximusa.

veľká svadobná kytica

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Nezabudnite na svoje vnútorné dieťa. Hrajte sa, povedzte ľuďom svoj príbeh vlastným spôsobom. Vychutnajte si každý moment a každý kúsok lásky, objatia a smiechu vo váš výnimočný deň. Viem, že dnes je doba pre svadby nepriaznivá. Ale užite si najmä človeka, ktorý bude po vašom boku už po celý život. Je jedno, či mu poviete áno pred stovkou ľudí alebo len pred dvoma svedkami. Láske zdar!

Viac fotografií zo svadby Zuzky a Romana nájdete v jej svadobnom albume.

Ďakujeme Zuzke za rozhovor a prajeme jej do manželského života len to najlepšie!


Autor článku: Barbora Babicová / Fotografie: Soňa Nitková

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby