Svadba na jeseň (4): Jesenný svadobný outfit a tipy na záver

 • 30. okt 2015
 • Kristína Cimeráková
 • isifa / Shutterstock

Vidíte sa ako tancujúca lesná víla s prírodnou čelenkou vo vlasoch? Alebo skôr ako elegantná a tak trochu tajomná dáma s klobúčikom kráčajúca k oltáru? Jesenné variácie odevov majú širokú škálu. Avšak ešte predtým, než Vám predostrieme outfity jesennej nevesty a ženícha, venujeme aspoň dve vety výberu miesta svadby. A to z jednoduchého dôvodu. Totiž, závisí od toho aj to, ako sa obliecť.

Jesenný svadobný outfit

Miesto konania svadobnej hostiny

Kvôli chladnejšiemu počasiu je lepšie zorganizovať pohostenie v interiéri. Skúste pouvažovať o farme, vidieckom hostinci, poľovníckej chate alebo ranči. Môžete však hodovať aj v stodole. Je to nepochybne romantické miestečko. Obzvlášť v takomto priestore by ste potom ale nemali zabudnúť na teplejšie deky a prikrývky. Predsa len tam bude chladnejšie ako v hotelovej sále. Chlapi sa môžu angažovať aj pri založení ohniska pred stodolou. Hostia sa tam môžu ísť z času na čas ohriať. Len si dajte pozor, aby oheň nezostal bez dozoru kvôli bezpečnosti. Osobne však odporúčame organizovať hostinu v stodole len za veľmi priaznivých poveternostných a hydrometeorologických podmienok. Na to je tu babie leto.

Šaty pre nevestu

K teplým jesenným farbám sa hodia aj teplejšie doplnky. Vhodné sú napríklad zlato a jantár. Pri farbe svadobných šiat vyberajte skôr krémovejšie odtiene – smotanovú, bledučko ružovú, odtiene s nádychom jemnej broskyňovej a marhuľovej alebo zlatú. Krásne sú tiež bronzové a medené odtiene. Vyhnite sa čistej snehovej bielej, jemnej modrastej a farbám, ktoré pôsobia chladnejším dojmom. Čistá biela je povolená len ak šaty nebudú celé v tejto farbe, ale budú kombinované s inou farbou, teda napríklad ak budete mať šaty previazané farebnou stuhou s mašľou vzadu, alebo budete mať vzadu na šatách červený pás.

Keďže počasie je na jeseň chladnejšie môžete svoj jesenný svadobný outfit ozvláštniť vhodným doplnkom. Vyberte si jeden. Môže to byť napríklad klobúk, rukavičky, dáždnik, čižmy, pelerína, štrikovaný sveter alebo závoj. Ten môže byť prichytený o čelenku z kvetov alebo bobúľ. Alebo môžete mať len kvetinovú čelenku bez závoja. Dôležité je mať jeden detail, ktorý vyzdvihne spojenie Vašej svadby s jeseňou. Zvoľte si to, čo Vás najviac vystihuje. V tom istotne svoje okolie očaríte.

Šaty pre družičky

V tomto prípade sa môžete s farebnosťou doslova pohrať. Rozžiarte a podtrhnite Vašu jesennú svadbu práve šatami družičiek. Spravte z nich elegantné dámy v červených odtieňoch, alebo nežné lesné víly v zemitých odtieňoch s nádychom oranžovej a listami vo vlasoch. Pohrajte sa s energiou a životom, ktoré jeseň tak pestro oslavuje.

Ženíchov oblek

Ženích by takisto nemal zabudnúť na teplejšie oblečenie v podobe kabáta. Vhodným doplnkom k obleku je vesta, šál alebo traky. Záverečnú bodku dodá klobúk. Čo sa týka obuvi, pekne vyniknú hnedé poltopánky, ale pokojne ostaňte pri čiernej. Tou určite nič nepokazíte.

Ak si však napriek tomu neviete rady, popýtajte sa našich profesionálov a neviest. Živá diskusia zaručene prinesie výsledky. Pokojne sa podeľte o svoje zámery a plány. Zistite názory ostatných. S najväčšou pravdepodobnosťou budú veľmi obdobné ako názory Vašich hostí, takže Vám budú solídnym prorockým zrkadlom.

Tipy na záver

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Fotografovanie v jeseni je ale neuveriteľne pestré a hravé zároveň. Ak sa budete brať na jeseň, už teraz sa môžete tešiť na životom a energiou nabitý fotoalbum. Exteriér v tomto období sa pohráva s farbami a živlami. Ak si zoženiete šikovného fotografa, ktorého neprekvapí vietor, dážď ani oheň… budete sa mať na čo tešiť. Aj na čo spomínať.

Vhodným doplnkom ku svadbe je fotostena. Prichystajte hosťom prekvapenie v podobe koláže Vašich fotografii z detstva až po Vaše osudné spoločné stretnutie a zážitky, ktoré ste spolu prežili pri postupnom a vzájomnom zbližovaní sa. Predstavte sa im netradične a dajte sa spoznať.

Pri svadobnom fotení vybehnite do lesa alebo do sadu. Práve tu je najkrajšia spleť farieb, ktoré príroda na jeseň ponúka. Jesenné lúče slnka Vám budú presvitať pomedzi kmene stromov a odmenou Vám budú prekrásne fotky plné farieb. Na druhej strane sa nezľaknite ani vetra ani dažďa. Fotky, kde Vám budú pri spoločnom bozku padať kvapky na líca alebo Vám vietor rozfúka vlasy, budú krásne dynamické.

Úžasnú atmosféru jeseňe dotvorí tiež nostalgická hudba. Stavte na pestrý výber evergreenov aby ste ulahodili všetkým hosťom. Pamätajte, že hudba musí zabaviť všetkých hostí, nie len Vás. Pestré zloženie z rôznych storočí alebo kolá podľa jednotlivých štýlov v priebehu vekov nenechajú sedieť ani tých najstarších. Ako hudbu v pozadí počas podávania hlavného jedla môžete použiť aj soundtracky. Niektoré odzrkadľujú atmosféru jesene skutočne verne. Rovnako skvelým výberom sú štyri ročné obdobia od Vivaldiho, respektíve len časť jeseň. Konečný výber závisí od Vás. Zoznam skladieb však dobre zvážte. Nevhodná hudba, ktorá neladí s celkovým štýlom a nádychom svadby Vám môže narobiť hotovú pohromu.

Profesionáli
238
Ambientes weddings &...
Výzdoba a dekorácie
... tvoríme atmosféru ♥
Bratislava
0
Decoration Passion
Výzdoba a dekorácie
Prenájom inventáru a dekorácií na svadby, oslavy a rôzne príležitosti.
Bratislava

Napriek všetkému, čo ste sa o jesenne ladenej svadbe mohli dočítať, je svadba predovšetkým o Vašom štýle. Rozhodne nemusíte mať všade samé tekvice a gaštany. Dôležité je navodiť ten správny jesenný dojem decentným spôsobom. Preto, ak chcete jesennú svadbu, treba, aby ste tam nejaké typicky jesenné prvky použili. V opačnom prípade to totiž už nebude pôsobiť jesenne, ale celkom bežne. Ničím sa neodlíšite. Ak už ste sa už pre svadbu v jeseni definitívne rozhodli, verte, že bude znamenitá. A keby Vás aj v deň svadby pošteklili padajúce kvapky vody, berte to optimisticky a tešte sa s bozkov v daždi. Tak či onak budete mať na čo spomínať, no nie?

Našli ste sa v obraze jesennej svadby? Máte nejaké nápady ako a kde by mohlo prebiehať netradičné svadobné fotografovanie? Čo by podľa Vás, okrem dobrej nálady, nemalo chýbať na jesennej svadbe? Veríme, že sa Vám v hlave už teraz hmýria početné kreatívne jesenné nápady a radi sa s nimi o ne s nami aj ostatnými nevestami podelíte.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby