Úžasné svadobné fotenie na Sicílii a Oravskom hrade

 • 10. dec 2019
 • Barbora Babicová
 • Memo

Lucia Suja Adamcová je slovenská bloggerka, ktorá na svojom blogu zdieľa svoje zážitky a príspevky o cestovaní, kozmetike a móde, no v neposlednom rade o svadbe. Luciu sme preto oslovili, aby nám porozprávala, ako svoju svadbu plánovala a aké rady má pre budúce nevesty.

svadba na Oravskom hrade

Čomu sa s manželom venujete?

S mojím manželom Robertom podnikáme. Manžel založiť digitálnu agentúru Seduco niekoľko rokov dozadu, keď som doštudovala, pripojila som sa k nemu a odvtedy spolu nielenže žijeme, ale aj pracujeme. Sme zohratý tím. Tento rok sme oslávili 10. výročie. Obaja trávime veľa času za počítačom, ja okrem práce ešte aj doma pri písaní článkov a upravovaní fotiek.

Kedy si sa začala venovať písaniu a rozhodla sa založiť si blog?

Blog som si založila pred 5 rokmi, časom som k nemu pridala aj YouTube kanál, ale tam je zatiaľ len pár videí. Inšpirovala som sa v zahraničí, keď som študovala v Írsku. Vďaka jednej spolužiačke som zaregistrovala jej kamarátku, ktorá blogovala. Keďže to bolo pred 10 rokmi, ešte som ani len netušila, čo blogovanie vlastne je. Neskôr som začala sledovať rôzne YouTuberky a tak som si s podporou (dnes už) môjho manžela vytvorila vlastný online priestor – Lucia’s Blog.

svadobné fotenie na Oravskom hrade

Špeciálnu sekciu na tvojom blogu tvoria svadby. Čo ťa na tejto téme baví?

Áno, túto kategóriu som vytvorila hneď po našich zásnubách, pretože som vedela, že sa určite chcem podeliť o moje skúsenosti s plánovaním svadby. Čo sa týka svadieb od detstva ma fascinovali, no nikdy som nechápala, ako to vedia ľudia všetko naplánovať. Keď som už bola staršia, dokonca ma tá predstava plánovania stresovala, preto som aj ja sama vyhľadávala rôzne informácie ohľadom svadieb na internete. Najviac ma samozrejme bavili svadobné šaty. Momentálne ešte stále na mojom blogu pribúdajú nové články na svadobnú tému. Zatiaľ som nestihla ani pridať priamo zo svadobného dňa, nieto ešte fotky z nášho druhého svadobného fotenia, ktoré sme absolvovali počas našej svadobnej cesty na Sicílii. Pár fotiek moji sledovatelia videli najmä na Instagrame.

V akom štýle sa niesla tvoja svadba a čím si sa inšpirovala pri jej plánovaní?

Napriek tomu, že som od detstva zbožňovala svadby, svoju svadbu som nemala dopredu vymyslenú ani naplánovanú. Po zásnubách sa mi začala v hlave tvoriť predstava, ale dala som tomu čas. Inšpirovala som sa najmä na Instagrame, ale aj z toho, čo som už videla dávnejšie kade-tade. Pôvodne sme uvažovali nad niekoľkými dátumami svadby – prvý bol 18.8.2018, ale z rodinných dôvodov sme nakoniec zvolili rok 2019, počas ktorého sme oslávili naše 10. výročie. Takže som mala vyše roka na plánovanie svadby. Sústredila som sa na eleganciu, nadčasovosť a jemnosť. Možno by to niekto nazval skôr romantickou či rozprávkovou svadbou. Zároveň som sa snažila držať aj hesla menej je viac, ale predsa len s malou štipkou trblietok, tie predstavovala napríklad moja svadobná koruna.

Na ktorý moment tvojho svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Ja som si veľmi užila svadobné fotenie, s našimi fotografmi z Memo, na Oravskom hrade, ktoré sme dostali ako svadobný dar od priateľov. Zo svadobným fotením to bolo trošku komplikované, keďže pôvodne bolo plánované na štvrtok pred svadbou. Avšak počasie bolo tento máj veľmi nevyspytateľné. Nakoniec sme teda fotili v svadobný deň pred obradom. Aspoň v náš svadobný deň bolo dokonalé počasie. Naše svadobné fotenie bolo uvoľnené, plné smiechu a radosti. Počas tých dvoch hodín sme sa mohli viac-menej sústrediť len na seba. No svadobných momentov, na ktoré nezabudnem je určite viac. Ďalším bolo, že som pred obradom stihla ísť ešte voliť (a to už v svadobných šatách). Úžasný bol aj náš obrad a prvý manželský tanec na pesničku Perfect od Eda Sheerana a Beyoncé.

svadobné fotenie na Sicílii

Máš pre nevesty pripravené nejaké rady, na ktoré by pri plánovaní svadby nemali zabudnúť?

Tých mám veru mnoho a budúce nevesty ich nájdu u mňa na blogu, ale pár hlavných vám môžem prezradiť aj tu. Určite nezabudnite na koordinátora svadby, ktorým bola v našom prípade moja sestra Livka. Čiže niekoho, na koho sa môžete spoľahnúť, že vyrieši veci za vás počas svadobného dňa, lebo nech plánujete akokoľvek, niečo vždy vyskočí. Ďalšou dôležitou radou je určiť si priority počas plánovania. Je to dôležité aj kvôli rozpočtu a aj kvôli tomu, že viete, s čím začať plánovanie svadby. Miesto svadby, fotograf a DJ sú jedny z prvých vecí, čo by ste si mali rezervovať.

Čo v najbližšej budúcnosti môžeme očakávať na tvojom blogu? Určite ešte veľké množstvo svadobného obsahu, ako naše svadobné fotenie na Sicílii v krásnom mestečku Taormina, samozrejme, niečo o mojich svadobných šatách zo salónu Jadei a kde sa oplatí hľadať. Všetko o našej svadbe a potom klasicky články o kozmetike, cestovaní a podobne. Mám toho prichystaného veľmi veľa. Budem sa tešiť na budúce nevesty, ktoré zavítajú ku mne na blog po radu či inšpiráciu.

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe