Predstavujeme ti nevestu s netradične tradičnými svadobnými šatami zdobenými madeirou

 • 3. apr 2020
 • Barbora Babicová
 • Archív nevesty

Romantická svadba sa tentokrát uskutočnila na zámku Vígľaš a nevesta Dominika s netradične tradičnými svadobnými šatami zdobenými madeirou si okamžite získala naše srdcia.

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sme sa zoznámili tak, že mi napísal správu cez jeden zoznamovací portál a odvtedy si nepretržite píšeme až doteraz, ale už nie cez zoznamku, odtiaľ sme sa obaja odhlásili už po prvom rande. To sme mali na móle Dunaja za svitu mesiaca a bolo nám spolu tak dobre, že sa nám odtiaľ ani nechcelo odísť. Romantika, ako sa na prvé rande patrí…

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Zasnúbili sme sa na manželovom obľúbenom mieste – v kuchyni pri chladničke. Ja som akurát z chladničky vyberala moje domáce tiramisu, a keď som zavrela chladničku, kľačal tam Peťko s kyticou ruží v jednej ruke a snubným prsteňom v druhej. Mala som čo robiť, aby celé tiramisu neskončilo na dlážke.

V akom štýle a kde sa odohrala vaša svadba?

Svadbu sme plánovali na zámku Vígľaš, ktorý nám ponúkol možnosť usporiadať obrad v zámockej kaplnke, na hostinu sme zvolili kongresovú sálu a uvítali sme aj možnosť ubytovať hostí, ktorí prišli s detičkami – tých sme mali na svadbe neúrekom. Takže celá svadba bola pod jednou strechou. Štýl našej svadby sa ťažko popisuje, ale moja predstava bola, aby pôsobila prírodne – veľa zelene a kvetov, a zároveň aby pôsobila luxusne a romanticky – zlaté svietniky, stoličky, príbory. Nejak sme to ale do konkrétneho štýlu nesilili.

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Pri prípravách svadby mi veľmi pomohla a vo veľkej miere ma inšpirovala Mirka Hrončeková z agentúry Eventia. Ona si ma najprv vypočula, a podľa mojich požiadaviek mi ponúkla množstvo rôznych inšpirácií od dizajnov, farieb, aranžmánových prevedení až po rozmiestnenie stolov. Odporučila mi aj veľa iných dodávateľov, takže mi s jej pomocou odbudlo asi 80 % práce, čo je pri prípravách svadby ozaj veľa. Svadbu sme naplánovali asi za 5 mesiacov.

Mala si nádherné a nie úplne tradičné svadobné šaty. Skrýva sa za nimi nejaký príbeh?

Pracovala som nejaký čas v požičovni svadobných šiat a bola som nimi už asi presýtená, aj preto sa môžu zdať moje svadobné šaty netradičné, i keď ja si myslím, že som stavila práve na tradície. Chcela som mať šaty jedinečné a podľa mojich predstáv. Keďže mám dobrú priateľku Janku Mirtovu, ktorá je asi najšikovnejšia krajčírka na svete, vedela som, že keď zverím moje šaty do jej rúk, budú presne také, aké som si vysnívala. Vždy som vedela, že keď sa raz budem vydávať, moje šaty budú skôr hladké. Som typ ženy, ktorá veľa čačiek-mačiek nepotrebuje, ale zároveň som chcela aj zvýrazniť moju nežnosť a romantickú dušu. Moja už nebohá bábinka vyšívala kedysi krásne madeirové výšivky. Od malička som jej práce milovala. Vyšívala mi krásne golieriky na šaty, rôzne bordúrované záclonky a dečky. Chcela som mať presne takúto výšivku na šatách. Veľmi dlho som ju zháňala, no nakoniec po pár prebdených nociach na internete som ju našla v jednom obchodíku vo Francúzsku. Pre mňa boli tieto šaty dokonalé a najradšej by som ich nosila každý deň, tak dobre som sa v nich cítila.

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Je veľa takých chvíľ, ale najsilnejšie spomienky sú asi z momentu, keď ma mamina prišla ešte pred obradom v apartmáne vystískať a skoro sme sa obe rozplakali, z momentu keď som z ocinom po boku kráčala uličkou k oltáru, kde ma čakal budúci manžel, z momentu ako sme si spoločne s manželom hovorili prísahu a ešte jeden moment… V mojej svadobnej kytici bol otvárací srdiečkový medailón, do ktorého som si dala fotky starých rodičov, ktorý už, bohužiaľ, tento deň nemohli stráviť spoločne so mnou. Na jednej strane medailónu boli maminy rodičia a na druhej bol ocinov otec. Ten nezabudnuteľný moment nastal, keď som kyticu s medailónom ukázala mojej starkej, ktorá keď uvidela starkého, začala sa so slzami v očiach usmievať. Boli tam stále so mnou…

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

Ako som už spomínala mojimi naj dodávateľmi bola agentúra Eventia, krajčírka Janka Mirtova, úžasný bol aj náš DJ a zároveň moderátor Števko Sklenár, ktorého všetci hostia milovali, o vynikajúcu svadobnú tortu sa postarala Maggie’s Cake a ešte by som odporučila aj svadobný salón Nicole, kde majú fakt krásne a nie tuctové svadobné obleky.

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Každej budúcej neveste by som v prvom rade odporučila, aby už pri plánovaní svadby brali ohľad hlavne na seba a svojho nastávajúceho, aby ste sa hlavne vy dvaja cítili dobre. Žiadne ťažké šaty, šnurovačky na šatách, tesné topánky… Lebo pokiaľ sa vy dvaja budete cítiť dobre a budete sa baviť, budú sa dobre cítiť aj vaši hostia… A o tom to celé je.

Viac fotografií zo svadby Zuzky a Tomáša:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby