9 tipov, ako plánovať a zorganizovať svadbu pod holým nebom

 • 21. feb 2024
 • Silvia Blahovcová
 • iStock

To, že plánovanie svadby je veľmi náročný proces, vám určite hovoriť nemusíme. Najmä, ak ste na to sami a potrebujete bez pomoci všetko naplánovať a zorganizovať do posledného detailu. Pokiaľ plánujete svadbu pod holým nebom, nie je tomu inak a vy musíte navyše myslieť na rôzne ďalšie aspekty týkajúce sa výlučne exteriérových udalostí. Prinášame vám preto zoznam 9 tipov, ako správne a naplánovať a zorganizovať svadbu pod holým nebom.

svadba pod holým nebom
Zdroj: iStock

1. Uistite sa, že máte na naplánovanie svadby pod holým nebom dostatok času

V prvom rade je veľmi dôležité uvedomiť si, že svadbu v exteriéri začínate plánovať v dostatočnom predstihu. Je totiž oveľa náročnejšie zohnať všetkých dodávateľov, personál či záložný plán, ako keď sa jednoducho rozhodnete hostinu umiestniť do vašej obľúbenej reštaurácie.

svadba v exteriéri

2. Svadobná výzdoba v exteriéri ponúka viac možností

Na rozdiel od interiéru nemusíte myslieť na žiadne výzdoby priestoru, farebné steny či nábytok neladiaci vášmu oku. Máte jednoducho iba vašu predstavu, tak si to naplno užite a použite všetko, čo vám príroda ponúka. Svadba pod holým nebom si doslova pýta prírodné a originálne dekorácie. Siahnite po množstve svetielok, zaveste zo stromov krásne origami či malé vázičky s kvetmi. Predstavivosti sa medze nekladú.

3. Nevzdávajte sa svojich predstáv

Vieme, že v období internetových inšpirácii, je náročné neinšpirovať sa nápadmi iných, ale keď už máte svoju predstavu, držte sa jej. Ak ste si teda dopredu naplánovali, ako by to celé malo vyzerať a ste s tým obaja spokojní, ďalej nešpekulujte.

4. Myslite na elektrinu

Keď už máte vybrané vaše vysnívané miesto, treba myslieť aj na praktickú stránku. Tou je v prvom rade elektrina. Ak nechcete svadbu v rustikálnom štýle pri sviečkach a gitare, budete musieť vyriešiť jej prísun. Ak je to exteriér nejakej reštaurácie či iného miesta určeného na spoločenské udalosti, vyhrali ste. Ak však ide o miesto uprostred lúky, ktoré vás oslovilo, budete musieť pozháňať agregáty. (A, samozrejme, aj povolenie na uskutočnenie svadby).

5. Hygiena predovšetkým

Opäť sa vrátime k umiestneniu vášho vysnívaného miesta. Ak ide o už spomínané miesto patriace k inému areálu, je všetko v poriadku. Ak však rozmýšľate nad svadbou v starej otvorenej stodole, určite nezabudnite na toalety a prísun vody pre vašich hostí. Je to kľúčové.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

6. Letné outdoorové svadobné menu

Zakomponujte to, že je vaša svadba pod holým nebom aj do vášho menu. Pripravte pre vašich hostí grilovanie, hamburgery či dokonca opekačku. Urobte si polnočný guláš v kotlíku nad ohňom, prípadne na ňom upečte vašim hosťom ryby a iné morské plody. Veď letná svadba si priam žiada aj letné svadobné menu.

letné svadobné menu

7. Veľa, veľa, veľa tekutín

Myslite na to, aby ste mali skutočne veľké množstvo tekutín pre každého hosťa. V letných mesiacoch a najmä vonku, kde sa vysokým teplotám nevyhnete, je určite na mieste zabezpečiť všetkým okrem prípitku a iných alkoholických nápojov, dostatok osviežujúcich nealko drinkov. Či už vodu s plátkami citróna alebo iné limonády, ktoré sa k letu jednoducho hodia.

letné limonády

8. Počasie nad vami nevyhrá

Najväčšou nevýhodou svadieb pod holým nebom je počasie, ktoré jednoducho nemáte ako ovplyvniť. Majte preto záložný plán. Pokiaľ máte svadbu v areáli určenom na spoločenské udalosti, určite vám ponúknu alternatívu v prípade zlého počasia a presunu svadby do krytých priestorov, prípadne na zastrešenú terasu a podobne.

svadba pod stanom

Ak takáto možnosť nie je, budete si musieť pre istotu prenajať stany. Existuje nespočetné množstvo tvarov, veľkostí či materiálov, z ktorých si môžete vybrať. Tieto stany môžete v prípade krásneho, no horúceho počasia premeniť na oázu ochladenia s prenosnou klimatizáciou či chladiacou hmlou.

9. Myslite na škodcov

Svadby pod holým nebom so sebou prinášajú aj riziko spojené s premnoženým hmyzom. Najmä komáre, bodavý hmyz či muchy vedia dať v letných mesiacoch pekne zabrať. Určite naaranžujte po stoloch citronelové sviečky, ktoré aspoň čiastočne eliminujú otravných hmyzích škodcov.

Profesionáli
0
HOTEL EUROBUS ****
Miesta na svadbu
ZÁŽITOK NA CELÝ ŽIVOT Prežite svoj veľký deň v jedinečnom prostredí Zemplínskej šíravy.
Michalovce
0
Svadba na Dunaji
Miesta na svadbu
Organizuje svadby na magickom mieste, na brehu Dunaja v YACHTER CLUB-e Modrá Čajka a obrady na plachetnici.
Bratislava

P.S. – Vedeli ste, že originálne svadobné inšpirácie, rady a tipy nájdete aj u našich susedov? Navštívte naše české Bereme se.

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe