9 tipov ako plánovať a zorganizovať svadbu pod holým nebom

 • 17. jún 2019
 • Silvia Blahovcová
 • iStock

To, že plánovanie svadby je veľmi náročný proces, vám určite hovoriť nemusíme – najmä ak ste na to sami a potrebujete bez pomoci zvládnuť všetko naplánovať a zorganizovať do posledného detailu. Pokiaľ plánujete svadbu pod holým nebom, nie je tomu inak a vy musíte navyše myslieť na rôzne ďalšie aspekty týkajúce sa výlučne exteriérových udalostí.

Prinášame vám preto zoznam 9 tipov, ako správne a naplánovať a zorganizovať svadbu pod holým nebom.

1. Uistite sa, že máte na naplánovanie svadby pod holým nebom dostatok času

V prvom rade je veľmi dôležité uvedomiť si, že svadbu v exteriéri začínate plánovať v dostatočnom predstihu. Je totiž oveľa náročnejšie zohnať všetkých dodávateľov, personál či záložný plán, ako keď sa jednoducho rozhodnete hostinu umiestniť do vašej obľúbenej reštaurácie.

2. Svadobná výzdoba v exteriéri ponúka viac možností

Na rozdiel od interiéru pod holým nebom nemáte žiadne výzdoby priestoru, žiadne farebné steny či nábytok neladiaci vášmu oku. Máte jednoducho iba vašu predstavu, a tak si to naplno užite a použite všetko, čo vám príroda ponúka. Siahnite po množstve svetielok, zaveste zo stromov krásne origami či malé vázičky s kvetmi. Predstavivosti sa medze nekladú.

3. Nevzdávajte sa svojich predstáv

Vieme, že v období internetových inšpirácii, je náročné neinšpirovať sa nápadmi iných, ale keď už máte svoju predstavu, môžu prvky pridané navyše konečnému výsledku uškodiť. Ak ste si teda dopredu naplánovali, ako by to celé malo vyzerať a ste s tým obaja spokojní, ďalej nešpekulujte. Pokiaľ s niečím nie ste zmierení na 100 %, samozrejme, priestor na zmeny tu stále je.

4. Myslite na elektrinu

Keď už máte vybrané vaše vysnívané miesto, kde sa svadba má konať, ste ním očarení, treba myslieť aj na praktickú stránku. Tou je v prvom rade elektrina. Ak nechcete svadbu v rustikálnom štýle pri sviečkach a gitare, budete musieť vyriešiť jej prísun. Ak je to exteriér nejakej reštaurácie či iného miesta určeného na spoločenské udalosti, máte vyhrané. Ak však ide o miesto uprostred lúky, ktoré vás oslovilo, budete musieť pozháňať agregáty. (A, samozrejme, aj povolenie na uskutočnenie svadby.)

5. Hygiena predovšetkým

Opäť sa vrátime k umiestneniu vášho vysnívaného miesta. Ak ide o už spomínané miesto patriace k inému areálu, je všetko v poriadku. Ak však rozmýšľate nad svadbou v starej otvorenej stodole, určite nezabudnite na toalety a prísun vody pre vašich hostí. Je to kľúčové.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

6. Letné outdoorové svadobné menu

Zakomponujte to, že je vaša pod holým nebom aj do vášho menu. Pripravte pre vašich hostí grilovanie, hamburgery či dokonca opekačku. Urobte si polnočný guláš v kotlíku nad ohňom, prípadne na ňom upečte vašim hosťom ryby a iné morské plody. Veď letná svadba si priam žiada aj jej letné svadobné menu.

7. Veľa, veľa, veľa tekutín

Myslite na to, aby ste mali skutočne veľké množstvo tekutín pre každého hosťa. V letných mesiacoch a najmä vonku, kde sa vysokým teplotám nevyhnete, je určite na mieste zabezpečiť všetkým okrem prípitku a iných alkoholických nápojov, dostatok osviežujúcich drinkov – či už vodu s rezmi citróna alebo iné limonády, ktoré sa k letu jednoducho hodia.

8. Počasie nad vami nevyhrá

Najväčšou nevýhodou svadieb pod holým nebom je počasie, ktoré jednoducho nemáte ako ovplyvniť. Majte preto záložný plán. Pokiaľ máte svadbu v areáli určenom na spoločenské udalosti, určite vám ponúknu alternatívu v prípade zlého počasia a presunu svadby do krytých priestorov, prípadne na zastrešenú terasu a podobne.

Ak však takáto možnosť nie je, budete si musieť pre istotu prenajať stany. Existuje nespočetné množstvo tvarov, veľkostí či materiálov, z ktorých si môžete vybrať. Tieto stany môžete v prípade krásneho, no horúceho počasia premeniť na oázu ochladenia s prenosnou klimatizáciou či chladiaci hmlou.

9. Myslite na škodcov

Svadby pod holým nebom so sebou prinášajú aj riziko spojené s premnoženým hmyzom. Najmä komáre, bodavý hmyz či muchy vedia dať v letných mesiacoch pekne zabrať. Určite naaranžujte po stoloch citronelové sviečky, ktoré aspoň čiastočne eliminujú otravných hmyzích škodcov.

Profesionáli
13
Reštauračný komplex ...
Miesta na svadbu
Váš sen ..., Váš deň ..., Vaše splnené sny. Zabezpečíme Vám kompletné reštauračné, eventové a hotelové služby na profesionálnej úrovni.
Trenčín
0
REŠTAURÁCIA HRADNÁ
Miesta na svadbu
Ideálny priestor pre Vašu svadbu s najkrajším výhľadom na Bratislavu.
Bratislava

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby