Bláznivá svadba v Las Vegas

 • 20. feb 2019
 • Dana Račko
 • iStock

Keď počujete Las Vegas, ako prvé si predstavíte všadeprítomné farebné svetlá, kasína a luxus. No a čo príde ako ďalšie? Predsa svadba! Bláznivá, luxusná či rýchla – v Las Vegas je možné všetko.

Bez limuzíny a Evisa to skrátka nejde

Pre Vegas platí – čím bláznivejšie, tým lepšie. Svadbu si tu môžete vyskladať na stovky podôb. Môžete ju mať v stredovekom štýle s rytiermi, havajskú s hula hula tanečnicami a kvetmi okolo krku. Milujete rozprávky? Čo tak rozprávková Disney svadba s Mickey Mousom, ktorý iste bude rád vaším svedkom. Nemenej atraktívnymi sú slávni oddávajúci – Elvis Presley, Michael Jackson, Charlie Chaplin. Svadba vo Vegas bez limuzíny snáď ani nie je svadbou. Je súčasťou skoro každého svadobného balíčka a určite sa ňou musíte previesť.

Svadba na vlastnú päsť

Čo k jej vybaveniu budete potrebovať? Skoro nič. Práve to je na nej skvelé. Žiadne behačky po úradoch a mesačné prípravy. Pokiaľ sa rozhodnete zosobášiť sa v Las Vegas na vlastnú päsť, nezabudnite si vybaviť:

 • Platný biometrický pas – ide o kombinovaný papierovo-elektrický identifikačný dokument, ktorý má okrem fotografie aj odtlačok prsta. Pokiaľ máte pas staršieho dáta, aktualizujte si jeho novšiu verziu.
 • Povolenie k pobytu v USA.
 • Svadobnú licenciu – vybavíte si ju najlepšie vopred na úrade Marriage Services Division. Jej cena je 60 dolárov, a vyriešite ju online na tomto odkaze.
 • Ak máte 16 alebo 17 rokov, budete potrebovať aj súhlas rodičov so sobášom (odporúčame ho dať overiť pred notárom v anglickom jazyku).
 • Ak ste boli rozvedení, doložte potvrdenie o rozvode v anglickom jazyku.

Po sobáši vám vystavia svadobnú licenciu, ktorú po návrate na Slovensko úradne preložíte a následne ju predložíte na miestnu matriku, aby vám sobáš potvrdili.

Svadba cez agentúru

Pri tejto voľbe budete mať ešte menej starostí, pretože budete potrebovať iba platný biometrický cestovný pas. Všetko ostatné zariadi slovenský ambasádor a po návrate do Slovenskej republiky za vás agentúra doladí všetky úradné detaily.

Agentúry ponúkajú svadobné balíčky od výmyslu sveta, ktoré zahŕňajú letenky, ubytovanie, miesto obradu, poplatky za úradné úkony, tému svadby, fotografa, šampanské, wellness, hocičo a všetko, po čom túžite. Ceny sú rôzne, no najlacnejšia hodnota balíčka je v priemere 200 dolárov, pričom v cene nie sú zahrnuté letenky. Samozrejme, je možné zakúpiť si balík služieb, vrátane leteniek.

Kde všade si môžete povedať áno?

V Las Vegas prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Prinášame vám zoznam tých najobľúbenejších i najbláznivejších miest:

 • Tradičná svadobná kaplnka – jednou z najznámejších je Graceland Wedding Chapel, kde zažijete skutočnú romantiku. Najstaršia svadobná kaplnka Little Church of West oddáva zaľúbencov už neuveriteľných 77 rokov. Obľúbenou je aj Viva Las Vegas Wedding Chapel, ktorá ponúka plejádu tematických svadieb.
 • Romantická svadba v záhrade.
 • Helikoptéra – užite si pohľad na nočné vysvietené Las Vegas z vtáčej perspektívy, alebo si vychutnajte let ponad nádherný Grand Canyon
 • teplovzdušný balón.
 • Kaplnka v oblakoch – ak milujete výšky, jednoznačne sa musíte vydať v Chapel in the Clouds, ktorá je vo výške 244 metrov a právom jej patrí titul najvyššie položenej svadobnej kaplnky na svete.
 • Horská dráha – pre skutočných milovníkov adrenalínu nie je nič lepšie, ako doslova vykríknuť ÁNO na dráhe, ktorá sa rúti rýchlosťou približne 100 km/h.
 • Pirátska loď – vašim oddávajúcim bude samotný kapitán pirátov a možno Jack Sparrow :).
 • Benátska gondola – romantickú atmosféru Benátok môžete zažiť aj v Las Vegas.

Rýchla nonstop svadba

Rozhodli ste sa pre neplánovanú alebo rýchlu svadbu? Výborne! Vo Vegas existuje jedno jediné svadobné okienko Drive-Up Wedding Window. Funguje nonstop a sobáš vám nezaberie viac ako 10 minút, pričom ani nemusíte vystúpiť z auta, ak sa vám práve nechce. Je to niečo ako objednať si hamburger v McDonald´s Drive. Ibaže bez hamburgera… 🙂

Luxusná svadba

S Vegas sa neodmysliteľne spája hazard a kasína. Ak vás láka typické pozlátko tohoto miesta, vyberte si rezort Planet Hollywood Resort & Casino. Ak túžite po romantickej a do detailov vyšperkovanej svadbe, vyberte si komplex Bellagio. Hotelové svadobné rezorty ponúkajú luxus a kompletný servis od limuzíny až po kúpele, kaderníka, honosnú výzdobu a mnoho iného. Stačí plná peňaženka, alebo poriadne plné prasiatko, do ktorého si sporíte prinajmenšom od základnej :).

Koľko stojí svadba vo Vegas?

Cena svadby sa odvíja od sviatkov a akcií, ktoré sa v daný čas v meste konajú. Na sviatok sv. Valentína si však priplatíte o niečo viac. Najlacnejšia svadba môže začať už pri sume 150 dolárov, luxusná svadba v niektorom z hotelových svadobných rezortov aj niekoľko tisíc dolárov. Vo všeobecnosti platí, že svadobné kaplnky sú lacnejšie ako hotely.

Celebrity, ktoré si povedali svoje áno vo Vegas

Svoje luxusné či rýchle svadby v ňom mali napríklad Elvis Presley, Britney Spears, Demi Moore, Angelina Jolie, Richard Gere, Clint Eastwood a Karel Gott. Čaru vo Vegas neodolali ani známe Slovenky ako Erika Barkolová a najnovšie aj Zuzana Strausz Plačková.

<<instagram code=“https://www.instagram.com/p/BtYjOMTHppA“>>


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe