Svadba v lete: Ako udržať hostí v dobrej nálade?

 • 27. jún 2020

instagra

instagra

Asi neexistuje nič viac idylické ako svadba v lete. Teplé počasie, neskoré západy slnka, hostina vonku v nádhernom a slnkom nasiaknutom priestore. No spolu s tým prichádzajú aj vysoké teploty či nepríjemný hmyz. Ako udržíš svojich hostí v chlade počas horúčav?

svadba v lete

Nie je totiž nič horšie ako roztápajúci sa makeup, prepotené šaty či závrate, ktoré môžu z horúcich teplôt ohroziť najmä staršie a citlivé osoby či tehotné kamarátky. Prečítajte si niekoľko našich dôležitých rád, vďaka ktorým si naplánujete a užijete letnú svadbu na 110%.

Vaši hostia budú určite nadšení, keď sa dozvedia, že organizujete svadbu vonku, až kým teplota nezačne poriadne stúpať. Určite nechcete, aby bol niektorý z vašich hostí nespokojný, ale čo môžete robiť, keď je počasie teplejšie, ako ste očakávali? Teplotu zatiaľ ešte regulovať nevieme, no spoločnými silami sa naučíme ovládať to, ako sa hostia cítia, ponúkaním nápojov, doplnkov či ľadových pochúťok.

svadba vonku počas leta

Svadobný vejár je nevyhnutný

Na mnohých letných svadbách začínajú aj samotné priestory hosťom ponúkať rôzne druhy vejárov. Najmä v prípade, ak sa aj samotný obrad odohráva pod holým nebom.

Náš tip: Vyrobte si vlastný vejár. Stačí vám na to pevnejšia palička, ktorá bude slúžiť na uchytenie a tvrdší papier, ktorý bude vhodný na ovievanie a na ktorý napíšete hosťom svadobný program. Spojíte tak príjemné s užitočným.

svadobný vejár na ovievanie počas leta

Zabezpečte dostatočný tieň

Bez ohľadu na to, ako veľmi milujete slnko, vaši hostia ocenia niekoľko spôsobov, ako uniknúť teplu. Uistite sa, že vonkajšie miesto ponúka nejakú formu tieňa alebo klimatizácie. Mnohé stany v dnešnej dobe ponúkajú aj vstavané klimatizačné systémy. Počas obradu predíďte prehriatiu a pred začatím ponúknite hosťom uteráky namočené v ľadovej vode. Rozmiestnite ozdobené ľadové vedrá alebo koše naplnené fľašami studenej vody.

A čo tak svadobná zmrzlina?

Ako dezert medzi jednotlivými chodmi servírujte kopčeky zmrzliny. Ocenia to aj tí najmenší hostia. Svadba v lete a zmrzlina sú dokonalou kombináciou. Pre tých, ktorí nemajú radi zmrzlinu, môžete pripraviť ľadové ovocie či osviežujúce limonády s kockami ľadu, v ktorých budú ukryté kúsky jahôd, čučoriedok a iného obľúbeného ovocia.

chladená ovocná limonáda na svadobnú hostinu

Nezabudnite na svadobné oznámenia

Leto je hlavným prázdninovým časom, najmä pokiaľ ide o rodiny s deťmi školského veku. Pošlite oznámenie vopred (vždy vám odporúčame, aby ste ich poslali najmenej šesť až osem mesiacov pred svadbou), aby si každý mohol vašu svadbu v kalendári označiť čo najskôr a podľa toho naplánovať aj svoje dovolenky.

Náš tip: Nájdi svojho Profesionála – Svadobné oznámenia a tlačoviny

Slamené klobúky budú štýlovým doplnkom vašej svadby

Hostia, ktorým sa nebude chcieť ovievať, určite ocenia klobúk alebo šilt, ktorý im poskytne dostatok tieňa.

Prispôsobte letu aj čas obradu

Keď už spomíname slnko, nezabudnite, že najsilnejšie je práve počas obeda. A verte mi, počas 35-stupňových horúčav, nebudú mať hostia náladu na oslavy a tance. Zorganizujte svoj obrad neskôr popoludní alebo takmer vo večerných hodinách. A čo tak si naplánovať večeru počas západu slnka? Znie to romanticky, však? Týmto spôsobom tiež zaručíte ideálne osvetlenie pre svadobné fotografie.

svadobné fotenie v lete

Svadba v lete potrebuje repelent

Úpal môže dať výrazu „červenajúca sa nevesta“ úplne nový význam. Pred obliekaním by mal pár určite použiť krém s ochranným faktorom, ktorý by ste mali mať spolu s repelentom aj vo svojom SOS balíčku, ktorý spomíname v článku “Svadobný zoznam: Čo všetko potrebuješ v deň svadby?”. V kúpeľni alebo na inom mieste pripravte balíčky s krémami či sprejmi proti hmyzu aj pre hostí. Najmä počas obradu.

Ďakovný balíček pre hostí

Pripravujete pre svojich hostí ďakovný darček? Čo tak pre nich pripraviť okrem iných drobností aj vejár a slnečné okuliare? Nechcete predsa, aby sa vám na fotografiách z obradu mračili a robili iné “slnečné” grimasy. 🙂

Pripravujete na svoju letnú svadbu nejaké vychytávky, ktoré sme nespomenuli? Alebo máte kamarátku, ktorá svojim hosťom pripravila niečo netradičné na ochladenie počas horúčav? Prezraďte nám viac dole v komentároch.

Autor: Michaela Recht

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby