Rustikálna vintage svadba v Stodolienke u Hricka

 • 11. nov 2019
 • Barbora Babicová
 • Rado Cerula

Ľubka a Jaro mali naozaj krásnu rustikálnu svadbu v nádhernom priestore Stodolienka u Hricka.

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Zoznámili sme sa na študentskom festivale, kde som prišla s kamoškami oslavovať svoje narodeniny. Moja spolubývajúca a jeho spolubývajúci tvorili pár, a tak sme sa tam všetci stretli a zoznámili. Potom sme sa vďaka našim kamarátom stretli znova na bowlingu, po ktorom sme si začali písať a písali sme si každý deň. Boli sme spolu na koncerte, potom na rande v kine, a tak sa začalo naše chodenie.

snubný prsteň so zeleným očkom

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Úplne inak, ako pôvodne Jarino zamýšľal. Minulého roku sme sa chystali na dovolenku do Švajčiarska, kde sme mali pochodiť nádherné Alpy a rôzne iné krásne miesta. Vedel, že ma chce požiadať o ruku práve tam. Avšak pri zaobstarávaní prsteňa nastal rad komplikácií, kvôli ktorým prsteň nedorazil včas. Po návrate z dovolenky sa už nemal kam ponáhľať a "Vezmeš si ma?" prišlo v jeden večer doma pred dverami kúpeľne, z ktorej som práve vychádzala. Bolo to vtipné, lebo som sa strašne zľakla a vôbec som nechápala, čo sa deje. Áno, vo Švajčiarsku by to asi malo svoje čaro, ale toto bolo originálne, milé, vtipné a som rada, že si tento moment nakoniec ušetril len pre nás dvoch.

družičky v bordových šatách
civilný sobáš

Kde a v akom štýle prebehla vaša svadba?

Svadbu sme mali v Stodolienke u Hricka v Hanušovciach nad Topľou. Ani jeden nie sme odtiaľ, ale vďaka kamošom Paťke a Jakubovi, ktorí nám dali echo na novovybudovanú Stodolienku, sme našli to najúžasnejšie miesto práve tam. Vedeli sme, že hľadáme niečo drevené, s dušou a myšlienkou, nechceli sme žiadnu sálu kultúrneho domu ani nič podobné. Hneď, ako sme do Stodolienky vkročili, dojalo ma to k slzám a bolo rozhodnuté. Štýl svadby sa odvíjal od samotného priestoru – nádherný interiér potreboval naozaj minimum práce, čo sa týka výzdoby. Stavila som na jutovinu, čipku a drevo. Vedela som, že na stoloch musia byť vresy – tie kvietky milujem (zakomponované boli aj vo všetkých našich tlačovinách) a jeseň je ich sezóna, všetko som už mala v hlave vymyslené. Takže sme všetko ladili do prírodna a vintage, čo sa so Stodolienkou krásne snúbilo a vo finále mi to bralo dych.

rustikálna svadobná výzdoba
časová os lásky
prírodná vintage svadobná výzdoba
svadba v Stodolienke u Hricka
svadobná výzdoba s vresom
svadobná výzdoba z juty
handmade svadobná výzdoba

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Inšpirácie som hľadala v dosť malej miere – vtedy som využívala priamo Google, Pinterest, ale nakoplo ma aj zopár fotiek tu na Mojej svadbe. Vedela som, že to chceme jednoduché, prírodné, jemné a ekonomicky únosné. Všetky stuhy, čipky, juty a drevené komponenty som si objednávala a kupovala priebežne. A už pri tomto nakupovaní sa mi v hlave rodilo, čo, ako a kde použijeme. Túto kreatívnu stránku a plánovanie som si neskutočne užívala. Svadbu som plánovala rok – samozrejme nie vkuse, často to bolo tak, že som sa svadbe naplno venovala dva týždne a potom som mala tri týždne pauzu, kedy nebolo čo riešiť alebo som si jednoducho potrebovala od plánovania oddýchnuť, aby sa mi to v hlave uležalo.

vintage a shabby chic svadobná výzdoba
rustikálny vintage candy bar
svadobné koláče

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Myslím, že to bude asi samotný sobáš. Celý deň som sa cítila uvoľnene, ale tesne pred sobášom, keď som v podkroví kaštieľa na chodbe čakala a počúvala, ako hostia prichádzajú a usádzajú sa v obradnej miestnosti, na mňa prišla taká nervozita, až som mala pocit, že to nerozdýcham (v korzete to šlo celkom ťažko). Potom som zišla dolu schodmi, kde ma už čakal ocko, a keď sme zastali na prahu dverí a čakali na tú "moju" melódiu pre príchod uličkou, vedela som, že je už dobre. Keď som potom šla uličkou a videla na jej konci Jarina a naokolo všetky tie tváre ľudí, ktorých máme radi, po nervozite nebolo už ani pamiatky a cítila som sa dokonalo šťastná. Z civilného sobáša sme chceli urobiť niečo osobnejšie, a preto sme poprosili kamarátku Paťku, aby nám na úvod prečítala báseň. Recitovala tak krásne a oduševnene, až som mala pocit, že tá silná emócia, ktorá naplnila celú miestnosť, musí skrátka preraziť okná a šíriť sa ďalej. Sama som sa neubránila dojatiu a vlhkým očiam, bolo to nádherné, stáť tam, mať po boku muža môjho života a cítiť to všetko.

snové svadobné fotky
romantické svadobné fotky

S ktorými dodávateľmi si bola najspokojnejšia?

Všetci naši dodávatelia boli skvelí a vybrali by sme si ich určite znova. Ale ak by som mala vybrať top trojku dodávateľov, tak to bude určite košický svadobný salón Emin svet, miesto našej hostiny Stodolienka u Hricka a náš fotograf, ktorý sa zároveň postaral aj o strih videoklipu, Rado Cerula z Vranova. V Eminom svete mi ušili moje milované šaty, stačí, že po nich prejdem rukou a zaplavuje ma neha, pre mňa sú skrátka nadpozemské a dokonalé. Stodolienka sa nám vryla do srdca nielen čo sa týka samotnej stodoly, ktorá má obrovskú dušu, ale tiež prístupom pána Hricka a personálu a v neposlednom rade naozaj vynikajúcim jedlom, ktoré si hostia nevedeli vynachváliť. A na prvom mieste je náš fotograf Rado Cerula – jeho práca sa mi vždy páčila, najmä éterické svadobné portréty, ktoré žiarili emóciou. Veľmi neskromne musím podotknúť, že tie naše sú najnádhernejšie, aké som kedy videla 🙂 Ale to si asi o portrétoch seba a svojho manžela myslí každá nevesta. Fotky z príprav, obradu a hostiny sú plné krásne vystihnutých momentiek a naše video – to je LÁSKA, dojme ma zakaždým, keď ho pozeráme (a to je fakt často).

čepčenie nevesty

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Každá nevesta je iná, každá pripisuje prípravám inú dôležitosť a časovú náročnosť, takže poradiť všeobecne všetkým neviem. Viem však poradiť takým, ktoré sú ako ja – všetko si chcú zorganizovať samy, dbajú na každý detail, neustále nad všetkým premýšľajú a túžia po dokonalosti svadobného dňa a po tom, aby sa všetci skvelo bavili. Ja som si všetko, čo sa dalo pripraviť vopred, vyrobila, naplánovala, rozpísala a zorganizovala. Možno to niekomu pripadalo strašne skoro, ale vďaka tomu som si to mohla naozaj užiť a robiť to s pokojom. Preto som mesiac pred svadbou nebola uzlík nervov, čo nič nestíha a na všetkých kričí a háda sa (tzv. Bridezilla :D). Takže by som budúcim nevestám poradila nenechávať si veci na poslednú chvíľu a ak im to ich povaha dovolí, nechať si pomôcť a úlohy delegovať, ak už nie pri svadobných prípravách, tak vo svadobný deň určite, aby vo svoj deň nemuseli mať neustále telefón pri uchu a kŕče v žalúdku. Užite si každú minútu svadobného dňa po boku svojho milovaného a netrápte sa drobnosťami, ktoré nevyšli do bodky podľa vašich predstáv.

Viac fotografií zo svadby Ľubky a Jara:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby