Sprievodca svadobnými štýlmi: Boho svadba

 • 7. mar 2017
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Bohemian style, Boho štýl, Boho svadba alebo, inými slovami, Boho chic v sebe mieša prvky etna, hippies a gypsy štýlu.

Za bohéma je označovaný človek, ktorý je nezávislý, má slobodnú dušu a verí v pravdu, v slobodu a v lásku. Je divoký, nespútaný, niekedy možno trochu bizarný, milujúci život, dobrodružstvá a krásu. V prípade, že táto charakteristika ,,sedí“ presne na vás, načrite do svojho vnútra, odpútajte sa od myšlienok typu: “čo povedia ostatní” a “malo by to byť asi takto“ a zorganizujte si svadbu presne podľa vašich predstáv!

Jedným zo základných znakov bohémskej svadby je originalita a nevšednosť. Miesto konania sobáša, svadobné šaty či svadobná výzdoba by mali odzrkadľovať váš charakter a záľuby.

Svadobné priestory pre bohémsku svadbu

Bohémsky štýl je úzko spätý s prírodou. Ideálnym svadobným priestorom je preto napríklad stodola, záhrada, lúky, polia či zrub. Svoj svadobný deň tak môžete prežiť na akomkoľvek obľúbenom mieste.

O štýle svadby a o tom, že sa svadobný obrad bude konať v exteriéri, odporúčame vopred informovať všetkých pozvaných hostí. Hostia sa tak vyhnú zbytočným nepríjemnostiam spojených so zabáraním niekoľkocentimetrových ,,ihličiek“ do záhradného trávnika či s ťahaním dlhých spoločenských šiat po lúke.

Svadobná výzdoba

Svadobná výzdoba by sa mala niesť v prírodnom duchu. Ideálnou voľbou je množstvo živých sezónnych kvetov, naaranžovaných v ozdobených sklenených fľašiach či v zaváraninových pohároch.

Svadobné stoly môžete ozdobiť štólou z vrecoviny a množstvom sviečok, ktoré sú veľmi romantickou a efektnou ozdobou, najmä vo večerných hodinách. Sviečky môžete naaranžovať buď do menších mosadzných lampášov alebo do sklenených svietnikov.

K svadbe v Boho štýle nepochybne patrí nádherná, kvetmi alebo zeleňou ozdobená slávobrána, pod ktorou si snúbenci povedia svoje ÁNO.

Cesta k nej môže byť zdobená lupeňmi kvetov či farebným kobercom.

V tomto prípade neexistujú žiadne obmedzenia, takže môžete naplno popustiť uzdu fantázii a zrealizovať všetky vaše svadobné predstavy.

Ak považujete klasické drevené stoličky za príliš fádne a neoriginálne, môžete ich vymeniť za mäkučké vankúše uložené pozdĺž nízkeho, dreveného stola.

Boho chic svadobný outfit

Svadobné šaty by mali byť podobne ako svadobná výzdoba jednoduché a vzdušné. Ideálne je spojenie čipky a bavlny, poprípade šifónu. Šaty môžu byť dlhé i krátke. Najdôležitejšie je, aby boli pohodlné. Najčastejšou voľbou neviest vyznávajúcich tento štýl je jednoduchá padavá sukňa v kombinácii s čipkovaným zvrškom.

Svadba v prírode je vždy považovaná za menej formálnu udalosť ako napríklad svadba v kostole či na zámku. I ženích si preto môže dovoliť obliecť len ľanové nohavice vyhrnuté nad členky a košeľu s vykasanými rukávmi, bez saka a viazanky.

Rovnako ako svadobné šaty, i svadobná obuv by mala byť jednoduchá a pohodlná. K uvoľnenému Boho štýlu sa fantasticky hodia sandále, takzvané gladiátorky alebo bosé nohy (túto alternatívu vám odporúčame len vtedy, ak ste si na 100% istá, že vám nič nemôže pichnúť do nohy a zraniť vás – napríklad na piesočnatej pláži).

Horúcim hitom sú i náramky na nohy. V tomto prípade sú nohy ozdobené čipkovým či kamienkovým náramkom uviazaným na prstoch a členkoch. Nevýhodou je, že spodok nohy zostáva nechránený, takže podobne ako v predchádzajúcom prípade, dbajte na bezpečnosť a vopred skontrolujte terén. Páni si môžu obuť plátenky či mokasíny.

Svadobný outfit môžete ozdobiť rôznymi náramkami neutrálnej alebo výraznej, sýtej farby. Vhodné sú i kožené náramky a dlhé náhrdelníky. Nemusíte sa báť siahnuť ani po jemných náušniciach či výraznejších prsteňoch. Dbajte však na to, aby celkový outfit v kombinácii s kvetinovou čelenkou, šatkou či klobúkom nebol príliš prezdobený a gýčový.

Účes a make-up v boho štýle

Svadobný účes je v tomto prípade korunou štýlu. K Boho štýlu sa nehodia vyčesané, komplikované účesy. Práve naopak, vlasy by mali pôsobiť nedbalo, akoby boli rozfúkané vetrom.

Skvelou voľbou je i zapletaný vrkoč, do ktorého sú vpletené živé kvety či voľne rozpustené vlasy s pestrofarebnou kvetinovou čelenkou. Okrem kvetinovej čelenky či venčeka z lúčnych kvetov je ideálnym doplnkom i veľký klobúk.

Make-up by mal byť jemný, zvýrazňujúci prirodzenú krásu nevesty. V prípade, že túžite po svadbe v tomto štýle, rozhodne sa vyhnite dymovému líčeniu očí či výrazným odtieňom rúžu na perách.

Rovnako jednoduchú vizáž by mali zvoliť i páni. K bohémskému štýlu rozhodne nepatrí nič uhladené a príliš strojené. Vlasy by mali byť nedbalo rozcuchané a na tvári si môžete nechať pár dňové strnisko.

Svadobná kytica

Svadobná kytica dotvorí celkový outfit a podčiarkne bohémsky štýl. Nevesty by mali siahať predovšetkým po jednoduchých kyticiach, ktoré pôsobia dojmom akoby boli práve natrhané na lúke.

Nemusíte sa báť kombinovať rôzne farebné kvietky, listy, trávy, pierka či dokonca makovice alebo obilné klasy.

Bohémsky štýl je vhodný pre všetky ženy, ktoré nemajú strach odlíšiť sa a ukázať svoju osobitosť. Boho štýl je veľmi podmanivý, ženský a prirodzený. Dozaista v ňom nenájdete tony líčidiel, umelé mihalnice či niekoľkocentimetrové nechty. Je výsledkom stavu mysle a srdca. Veríme, že vám tento štýl učaroval rovnako ako nám :).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby