Dcéra Zuzka: „Chcela som, aby na svoje výročie rodičia zažili niečo výnimočné – a tak sme im zorganizovali svadbu v Thajsku.“

 • 22. máj 2019
 • Silvia Blahovcová
 • archív nevesty

Výmena sľubov pri slnkom zaliatej pláži, exotické kvety, vône a pokrmy.. ktorá z nás by po niečom podobnom netúžila? A ktorá z nás by navyše netúžila po manželstve, ktoré aj po mnohých rokoch stále horí láskou a druhej svadbe, ktorá by oživila manželské sľuby?

Zuzka pripravila svojim rodičom k ich výročiu neopakovateľný zážitok a emotívnu druhú svadbu na krásnych plážach v exotickom Thajsku. O tom, či to bolo jednoduché a aké stopy to vo všetkých zanechalo, nám povedala Zuzka sama.

Čo bolo hlavným impulzom, že si sa rozhodla zorganizovať svojim rodičom druhú svadbu? Chcela som, aby na svoje výročie zažili niečo výnimočné. Asi to bolo to najdôležitejšie pri výbere vhodného darčeka. A ako ich poznám, určite by sa tešili, keby sme boli hlavne všetci pokope. Preto som sa rozhodla, že ako dar dostanú deň plný nezabudnuteľných zážitkov počas našej dovolenky.

Pri prezeraní možností na mňa párkrát zapôsobili ponuky svadobných agentúr a po porade s bratom sme sa definitívne rozhodli, že toto bude asi ten najväčší zážitok, aký im môžeme dať. Neskôr som sa od mamy dozvedela, ako pri hľadaní hotela občas klikla na ponuku organizovania svadieb a smutne si povzdychla, že také už nezažije, takže náš výber bol správny.

svadba v Thajsku
svadba v Thajsku
svadba v Thajsku
zlaté svadobné obrúčky

Ako by si ich opísala? Bolo pre teba ich manželstvo vždy vzorom? Celý život ma vychovávali s bratom tak, aby nám dali do života správne hodnoty, a to isté môžem povedať aj o ich manželstve. Takže určite áno, ich manželstvo bolo vždy vzorom aj pre to moje.

Prezradíš nám nejaké informácie aj o ich prvej svadbe? Ako prebehla? Určite prezradím, veď som tam aj bola, síce ešte len v brušku :-). Nakoľko mama pochádza z okolia Žiliny a otec z okolia Dunajskej Stredy, nebolo v tej dobe možné urobiť takú tú klasickú svadbu s veľkým počtom známych z oboch strán. Svadba bola menšia, ale pekná.

Čo pre teba opakovanie svadobného sľubu znamená? Znamená to pre mňa, že láska medzi dvoma ľuďmi môže trvať naozaj do smrti. Čo sa týka opakovania sľubu mojich rodičov, ani sama som nevedela, čo to pre mňa bude znamenať do okamihu, kým som ich nevidela pri oltári. Ich pohľady a ich slzy šťastia budú pre mňa nezabudnuteľné.

Prečo ste sa rozhodli práve pre Thajsko? Thajsko ma lákalo hlavne svojou krásnou prírodou, kultúrou a kuchyňou. Je tam nespočetné množstvo miest s rozprávkovo krásnymi scenériami.

Svadba bola plná krásnych detailov, všetko si dopredu naplánovala? Áno, čo sa týka eventov, som veľký perfekcionista. Všetko do posledného detailu som mala naplánované. Od vyzdvihnutia nevesty ráno od ženícha, cez odobierku nevesty až po posledné cvaknutie fotoaparátu.

Snažila som sa byť pripravená naozaj na všetko. Mala som pripravené 2 šaty pre mamu, ak by jej jedny nesadli, 3 sady šperkov, aby si vybrala, ak by sa jej nepáčil môj pôvodný výber a podobne. Otec si oblečenie skúšal ešte doma pod zámienkou, že to je jeho „darček na Vianoce“. Nič som nenechávala na náhodu.

svadba v Thajsku, svadba na pláži, svadba pri mori
svadba v Thajsku
svadba v Thajsku
svadba v Thajsku

V čom bola svadba v Thajsku iná ako obdobná svadba na Slovensku? Keď si odmyslíme tú čarokrásnu scenériu, v ktorej sa svadba konala, tak určite aj v servise. Thajsko ponúkalo omnoho viac možností ako Slovensko. Pani organizátorka v Thajsku bola naozaj ústretová a snažila sa dávať návrhy čo najviac vyhovujúce.

Bolo veľmi náročné organizovať svadbu v zahraničí? Bolo aj nebolo. Nebola možná obhliadka miesta na vlastné oči, takže som sa veľmi musela spoliehať na pani organizátorku a dúfať, že všetko splní tak, ako sme sa dohodli – a bolo to tak pripravené :-).

Nestretla si sa s odmietavým postojom úradníkov a dodávateľov služieb, keď si svadbu vybavovala za inú osobu ako seba alebo s tým nebol najmenší problém? Nie, event manažéri sú tam zvyknutí na organizáciu rôznych podujatí. Skôr naopak, pani bola veľmi milo prekvapená, že chystám takéto niečo pre rodičov.

Aké boli pre teba a pre tvojich najbližších tie najkrajšie momenty celého dňa? Pre mňa osobne to bol aj moment pred odletom, keď sme im oznámili, čo sa chystá. Mama s otvorenými ústami v nemom úžase a otec s odvráteným pohľadom zakrývajúci slzavé oči a s úsmevom na tvári (boli v takom stave asi 10 min., kým niečo povedali) a potom samozrejme chvíle pred oltárom, keď od dojatia nevedeli ani prečítať sľuby, lebo im hlasy preskakovali od sĺz. Boli to pre nás všetkých nezabudnuteľné chvíle a som veľmi rada, že sme spoločne mohli takéto niečo zažiť.

svadba v Thajsku
svadba v Thajsku
svadba v Thajsku
svadba v Thajsku
svadba v Thajsku

Viac fotografií z druhej svadby rodičov:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby