4 trendy vo svadobnej výzdobe, ktoré nás neminú v roku 2018

 • 29. nov 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Dámy, ktoré plánujete svadbu v roku 2018, tento článok je najmä pre vás. Predstavíme si v ňom najväčšie svadobné trendy, ktoré nás nasledujúcu sezónu v svadobnej výzdobe čakajú a ukážeme si, ako vyzerajú v praxi. Myslím, že sa máme naozaj na čo tešiť :-).

Profesionáli
16
Al bella decor
Výzdoba a dekorácie
Spojenie emócie a kreativity v jedinečnom príbehu výzdoby Al bella decor.
Spišská Nová Ves
238
Ambientes weddings &...
Výzdoba a dekorácie
... tvoríme atmosféru ♥
Bratislava

Mramor a meď

Mramor je veľkým hitom v oblasti interiérového dizajnu už nejaký čas a postupne preniká aj do ostatných oblastí, svadby nevynímajúc. Už tento rok sa na zahraničných svadbách objavovali prvky s mramorovým dizajnom – napríklad svadobná torta, menovky, podložky pod vázy a podobne. Nasledujúcu sezónu sa tento trend ešte rozvinie v kombinácií s metalickou medenou farbou. Táto kombinácia pôsobí veľmi elegantne a na prvý pohľad moderne. Ak sa chcete vybrať cestou moderného štýlu, určite pri plánovaní vašej výzdoby zvážte túto možnosť.

Geometrické tvary

Geometrické tvary sú rovnako ako mramorový dizajn, už nejaký čas veľmi populárne, a to najmä v oblasti doplnkov ako sú vázy, svietniky, taniere a poháre, lampy, rámy obrazov a podobne. Geometrickými tvarmi sa tu však nemyslí klasický štvorec, či obdĺžnik, ale rôzne mnohouholníky, ktoré priestor oživia a ozvláštnia. A to samozrejme platí aj pri svadobnej výzdobe. Netypicky tvarované hranaté vázy, svietniky, či dokonca čísla stolov alebo taniere, to všetko a ešte viac (kreativite sa medze nekladú) môžete použiť pri príprave svadobnej výzdoby.

Výrazné farby a veľké aranžmány

V oblasti svadieb už dlho prevláda farebná kombinácia bielej, maslovej a bledučko ružovej – s rôznymi drobnými obmenami, či doplnkami v podobe metalických odtieňov. Tieto farby sú skrátka na svadbu ako stvorené a podčiarkujú romantickosť tejto udalosti. To však neznamená, že sa ich musíte držať aj vy. Ak sa chcete odlíšiť, vyskúšajte niečo originálnejšie a pestrejšie. Pestré farbe letia hlavne v oblasti kvetinovej výzdoby a budúcu sezónu ich čaká veľký rozkvet.

Ak si chcete zachovať romantický svadobný štýl, stačí, keď klasické farby doplníte nejakým výrazným odtieňom, ktorý celú výzdobu rozžiari a dodá jej moderný nádych. Napríklad môžete použiť biele ruže v kombinácií s bledo ružovým iskerníkom a sivozelenými listami eukalyptu a oživiť ich niekoľkými výrazne ružovými alebo tmavo červenými kvetmi astry. Ďalším veľkým trendom, ktorý už pár sezón pretrváva, sú veľké strapaté aranžmány a kytice, ktoré budúci rok zaznamenajú veľký návrat.

Odtiene modrej

Dalo by sa povedať, že modrá je v oblasti svadieb novou ružovou. Modré svadobné doplnky sa objavujú už nejaký čas, a to aj na našich svadbách. Hovoríme však skôr o matnejších, menej výrazných odtieňoch modrej, ako je sivomodrá alebo takzvaná detská modrá. Nasledujúcu sezónu pravdepodobne uvidíme mnohé doplnky v odtieňoch sivomodrej, ktorá pôsobí veľmi elegantne a zároveň dodáva výzdobe zaujímavý a moderný nádych. Modrej sa nemusíte báť ani na svadobných šatách.

Odvážnejšie dámy môžu zvoliť aj bledučko modré svadobné šaty, v ktorých budete nielen originálna, ale určite nezabudnuteľná. Tak ako pri všetkom, treba aj svadobné trendy nasledovať s mierou. Môžeme si zvoliť len jeden z nich a skombinovať ho s klasickými prvkami alebo trendové prvky použiť len ako drobné doplnky. Napríklad na servítkach, menovkách, svietnikoch, torte a podobne.

Ak si trúfate, môžete skombinovať aj všetky trendy dokopy. Majte však na mysli, že všetkého veľa škodí a preto, keď niekde pridáte, inde musíte ubrať. Prajem veľa šťastia a zábavy :-).

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby