Štýl vašej svadby podľa znamenia zverokruhu

  • 26. mar 2019
  • Silvia Blahovcová
  • iStock

Znamenia zverokruhu ovplyvňujú všetky aspekty života – od osobnosti, cez životný štýl až po voľbu povolania. Pokiaľ veríte v hviezdne znamenia, aranžovanie vašej svadobnej estetiky podľa vášho znamenia zverokruhu by mohla byť celkom zábava a možno vám to dokonca pomôže aj k šťastnému a hlavne večnému manželskému životu.

Ak teda chcete vyskúšať svadbu podľa vášho znamenia zverokruhu, stačí sa len inšpirovať štýlmi svadby, odpovedajúcimi jednotlivým znameniam.

Ryby: plážová svadba

Ryby sú považované za jedno z najromantickejších znamení pod slnkom, a preto sa aj na svet pozerajú ružovejšou optikou. Pokiaľ chcete, aby sa vaše sny splnili, neváhajte a siahnite po svadbe pri mori. Svadba na pláži by mohla priniesť radosť nielen vám, ale aj vašim najbližším a všetko môžete ladiť do prírodných morských tónov. Piesok, jednoduché letné kvety, ľahké šaty a bosé nohy… čo viac si želať.

Vodnár: festivalová svadba

Svadby s tematikou hudobných festivalov získali v posledných rokoch výraznú popularitu a umelecká duša vodnára je pre tento štýl priam stvorená. Odlúčenie od starých tradícií môže na prvý pohľad síce znieť až príliš, ale práve toto znamenie podobné výzvy a odlíšenia vyhľadáva. Jedlo vo forme rautu, kvetinové čelenky, tanečná párty a výborná hudba je všetko to, čo potrebujete, aby ste svoj svadobný deň dotiahli k dokonalosti.

Baran: DIY svadba

Barani sú veľkí bojovníci, a preto siahajú po estetike, ktorá sa vyznačuje silou a výraznou originalitou. Takže svadba v štýle „urob si sám“, teda handmade inšpirovaná výzdoba prepracovaná do posledného detailu a najmä vytvorená priamo rukami hlavných aktérov, je pre znamenie barana to najvhodnejšie. Môžu tak dokonale uplatniť svoje kreatívne vlohy a vytvoriť niečo skutočne jedinečné.

Býk: rustikálna svadba

Býk je milovník prírody a práve v jej obklopení sa cíti úplne najlepšie. Svadba by teda nemala byť obmedzená na vnútorné priestory, mala by zahrňovať rôzne prírodné prvky a aspekty, najmä drevo, zeleň a v podstate všetko, čo nám príroda ponúka. Veľmi radi do jednotlivých zložiek výzdoby zapájajú práve rustikálnosť, ako napríklad staré vedrá, lavičky, vozy, či priamo organizujú svadby v stodolách, či mlynoch.

Rak: intímna svadba

Ľudia, ktorí sa narodili v znamení raka, milujú všetko, z čoho vychádza kus histórie, takzvaný vintage štýl. Z tohto dôvodu je pre raka najvhodnejšie intímna svadba v duchu starých čias. V prítomnosti svojich najbližších uprednostňujú zmysluplný svadobný obrad presiaknutý drobnými detailmi s hlbokou emocionálnou hodnotou. Vintage svadobná móda a množstvo zdedených drobností sú základnými zložkami pre ich svadbu.

Lev: Luxusná svadba

Veľký deň D znamená pre veľké mačky, akými sú levy, veľkú drámu. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu milujú všetko extravagantné a zároveň aj kúsok „cez“. Preto ich svadobné plánovanie často zahŕňa ohňostroj, veľký počet hostí, výrazné dekorácie, netradičné farby a všetko to, čo sa spája s veľkoleposťou. Dokonca aj pozvánky musia byť niečo extra, tak ako každý detail takejto svadby.

Blíženci: tematická svadba

Blíženci sú znamením, ktoré obľubuje jedlo, rôzne chute sveta a radi objavujú stále niečo nové. Nie je teda prekvapením, že aj svadby bývajú často sprevádzané množstvom kvalitného a aj zaujímavého jedla. Keďže blíženci často túžia po inej identite, aj ich svadby sa často nesú v rôznych témach. Keďže objavovanie nových chutí sa spája s rôznymi kútmi sveta, budú medové týždne tiež veľmi zaujímavé a zrejme aj exotické.

Panna: minimalistická svadba

Panny sú tým najmetodickejším znamením zverokruhu a snažia sa v spoločnosti vždy vytiahnuť dokonalým plánovaním. Estetika tohto znamenia je často božská, ale samozrejme v rámci rozpočtu. Väčšinou ide o minimalistickú svadbu s najbližšími ľuďmi, vynikajúcim jedlom, jedinečnou pozvánkou a vkusnou výzdobou. Pokiaľ ide o miesto konania svadby, sú radi obklopení prírodou, takže les alebo romantické vinice sú pre panny to pravé.

Váhy: bohatá svadba

Váhy majú zmysel pre vkus a absolútne bez námahy vždy siahnu po tom najlepšom v ponuke. To platí aj pre ich svadbu, na ktorej chcú okrem lásky vyzdvihnúť aj krásu a štýl. Uprednostňujú moderný, módny a štýlový svadobný obrad. Svadba sa často koná na rozprávkových miestach, ktoré sú aktuálne v kurze a pýši sa krásnou prepracovanou svadobnou estetikou plnou detailov a dekorácií.

Škorpión: zimná svadba

Škorpióny sú síce divokí a vášniví, ale pokiaľ ide o súkromie, neprenikne vôbec nič. Svadobné obrady sú preto skôr intímnymi záležitosťami v prítomnosti hŕstky najbližších. Keďže sa najlepšie cítia v období svojho narodenia, siahajú pre svoju vnútornú rovnováhu po termínoch v zimných mesiacoch. To má za následok estetiku, ktorá je elegantná a zároveň dramatická. Výrazný je a zmysel pre detail, čo sa odzrkadlí najmä v dekoráciách.

Strelec: svadba v zahraničí

Svojim kočovným charakterom inklinujú k svadbám v zahraničí, na neobvyklých, či populárnych alebo historických miestach. Zaujímajú ich rôzne kultúry, tradície, jedlá a vlastne všetko, čo so sebou kolorit jednotlivých krajín prináša. Pokiaľ im rozpočet neumožňuje pripraviť svadbu v zahraničí, bude aj tak výnimočná a svadobná estetika bude približovať rôzne iné kultúry a chute.

Kozorožec: biela svadba

Pre kozorožcov sú typické silné väzby na rodinu. Milujú mať vkusnú svadbu so všetkými formalitami, tradíciami a zvykmi, ktoré sa u nich tradujú po generácie. Elegantná výzdoba inšpirovaná ročným obdobím a nádych historickosti sú hlavné piliere svadieb kozorožcov. Miesta konania svadby bývajú často niečím špeciálne ako napríklad botanická záhrada, jachtársky klub, či country salón.

Články s podobnou tematikou:


Komentáre

    Pridaj príspevok