Ako vybrať svadobné doplnky pre ženícha

 • 25. feb 2016

Súčasťou každej dokonalej nevesty či ženícha a celého svadobného dňa sú svadobné doplnky. V súčasnosti si môžete vybrať zo širokej škály rôznych svadobných doplnkov, ktoré je možné si buď kúpiť alebo len zapožičať. Väčšina z nich je však určená najmä pre nevesty. To, že muži vo všeobecnosti nemajú veľmi romantickú povahu tak ako ženy, neznamená, že nechcú v svoj svadobný deň vyzerať elegantne a dokonalo. My sa práve preto budeme zaoberať svadobnými doplnkami pre ženíchov.

Aké rôzne svadobné doplnky zdobia nevestu a samotnú svadbu?

Hlavným najvýraznejším doplnkom väčšiny neviesť je svadobný závoj, najmä, ak je dlhý. Ďalšími doplnkami pre nevestu sú rôzne svadobné ozdoby do vlasov, kabátiky, bolerká, štóly a svadobné rukavičky. Taktiež sú to svadobné ozdoby na fotenie – vejáriky, slnečníky, romantické a elegantné dáždniky a tiež pompadúrky. Medzi svadobné ozdoby sa radia i šperky z rôznych drahých kovov a bižutéria. V neposlednom rade by žiadnej neveste nemal chýbať podväzok. Okrem doplnkov pre nevestu svadobné obchody ponúkajú aj ďalšie svadobné doplnky ako sú vankúšiky pod obrúčky či svadobné poháre.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Svadobné doplnky pre ženícha

Svadobné doplnky ženícha by mali ladiť so svadobnými šatami nevesty a zároveň by mali so všetkými doplnkami vytvárať harmonický celok. Medzi svadobné doplnky pre ženíchov môžeme zaradiť svadobný oblek, košeľu, kravatu, motýlika, vestu, topánky, manžetové gombíky, kožený opasok, elegantné hodinky, retiazky, klobúk či paličku.

Ako vybrať svadobný oblek pre ženícha?

Vzhľadom na to, že nie každý ženích je oblekový typ, stačí, ak si oblek len požičia. Svadobný oblek pre ženícha, tak ako i ostatné doplnky pre neho, je vhodné vyberať až po výbere svadobných šiat pre nevestu, aby s nimi dokonale ladil. Medzi obľúbené farby oblekov patrí čierna, tmavohnedá, tmavomodrá, biela, kapučíno, či smotanová. Stále však platí, že čierny oblek je dostatočne elegantný a hodí sa ku každej neveste. Taktiež sa rýchlo nezašpiní a dá sa využiť aj na iné príležitosti ako je vlastná svadba.

Na výber vhodného obleku je potrebné si ponechať dostatok času, aby ho bolo možné bez problémov upraviť podľa požiadaviek ženícha. Pri výbere obleku je potrebné brať do úvahy jeho postavu. Chudý a vysoký ženích by si mal vyberať jednofarebný čierny oblek klasického strihu, bez pásikov, ktoré by ho mohli nechcene opticky predĺžiť. Naopak páni silnejšej postavy by si mali vyberať taký oblek, ktorý postavu opticky zoštíhli.

Ako vybrať košeľu pre ženícha?

Vo všeobecnosti platí, že na svadbu sa nehodí pre ženícha košeľa s krátkym rukávom. Vhodná je košeľa s dlhým rukávom, ktorej zapínanie je buď pomocou háčikov alebo so skrytými gombičkami. K svadobným šatám bielej farby sa najviac hodí biela košeľa. Svadobné doplnky, akými sú vesta a kravata, sú v kombinácii s bielymi šatami vhodné v bielej, striebornej alebo v sivej farbe. K svadobným šatám smotanovej farby je ideálna košeľa bielej farby, pričom kravata alebo vesta je vhodná v perleťovej alebo v zlatej farbe. Farbu kravaty je vhodné zladiť tiež so svadobnou kyticou nevesty. Medzi obľúbené svadobné doplnky ženíchov patria i manžetové gombíky, ktoré košeli dodávajú ten správny nádych elegancie a tiež štýlový a moderný vzhľad.

Ako vybrať topánky pre ženícha?

V minulosti boli typickými topánkami pre ženícha čierne šnurovacie lakovky. Tak ako všetko, aj móda sa mení a napreduje. Dnes sa odporúča takýto typ topánok nosiť len k frakom alebo smokingom. Svadobné topánky ženícha by mali farebne ladiť s oblekom či opaskom. V prípade, že je oblek svetlý, mali by byť svetlejšie aj topánky a naopak. Tvarov pánskych elegantných topánok je hneď niekoľko, ide o jemne predĺžený, štvorcovitý alebo zaokrúhlený špic. Vhodné je vybrať také, v ktorých sa ženích bude cítiť dobre a ktoré sú dotvorené malými dierkami, ktoré spĺňajú okrem estetickej funkcie aj praktickú, keďže ženíchovi počas dlhej svadobnej noci umožnia správny priechod vzduchu v topánke. K elegantným topánkam je potrebné vybrať aj vhodné ponožky, ktoré by mali ladiť s farbou topánok a zároveň kontrastovať s farbou obleku. Ponožky musia mať vhodnú dĺžku a to takú, aby zakrývali členok ženícha a aj nohu pri sedení.

Kde nájdete najkrajšie svadobné doplnky pre vášho ženícha?

Opýtajte sa našich užívateliek a iných neviest v diskusiách, kde najkrajšie oblečú vášho ženícha. Určite vám ochotne poradia a podelia sa s vami o ich nazbierané skúsenosti. Získate tak cenné informácie a spravíte si svoj malý prieskum svadobných obchodov a salónov ponúkajúcich množstvo svadobných doplnkov pre vášho ženícha.


Autor článku: Veronika Červenská, Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby