6 inšpirácií na svadobné fotenie v daždi

 • 19. feb 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Každá nevesta (aj ženích samozrejme, ale čo si budeme nahovárať) túži po tom, aby bol jej svadobný deň dokonalý po všetkých stránkach. Vyrieši všetky odevy, výzdobu, občerstvenie, objedná ten najúžasnejší priestor a samozrejme aj tých najlepších profesionálov… je však jedna vec, ktorú nevesta ovplyvniť nedokáže, ani keby sa snažila najviac na svete, a to je to počasie.

Profesionáli
0
jozefpetrovic
Fotograf na svadbu
Bratislava
24
Erik Ďuriš (Eriino) ...
Fotograf na svadbu
Fotograf pre najkrajšie okamihy vášho života, ktoré vám zostanú zachytené v podobe neopakovateľných záberov na ktoré budete vždy radi pozerať.
Piešťany

Pevne veríme, že v prípade svadieb pod holým nebom máte vymyslený alternatívny plán. Ako je to však s fotením? Kam sa ukryť a dané priestory využiť na vytvorenie dokonalých svadobných fotografií? Prináša vám niekoľko tipov, ktoré sa určite oplatí mať v zálohe.

Kaviareň

Jedným z najjednoduchších záložných plánov je využitie priestorov obľúbenej kaviarne, či podniku. Pokiaľ je aj interiér zaujímavý, či romantický, máte vyhraté. Majitelia alebo obsluha s podobnými foteniami zvyčajne nemajú problém a v doobedňajších hodinách by ste mohli chytiť aj celkom prázdne priestory. Zároveň si tak môžete dať posledné rande ako slobodní, prípadne zaspomínať, ako ste na dané miesto spoločne chodili randiť.

Múzeum či galéria

Veľmi zaujímavou možnosťou je využiť pre vaše fotografie aj trošku kultúry a pofotiť sa v priestoroch múzea či galérie. Takéto priestory podľa charakteru môžu byť buď historické alebo naopak, veľmi moderné. Určite však odporúčame sa o možnosti fotenie dopredu informovať. Vo väčšine priestorov sa to dá, prípadne uhradíte drobný poplatok. Vzniknúť však môžu unikátne zábery.

Knižnica

Ďalším pozoruhodným priestorom na fotenie, keď vám počasie nepraje, je určite knižnica. Ak sa vo vašom okolí nachádza bohatá na množstvo vystavených kníh, máte vyhraté. Pokiaľ sa k tomu pripoja aj zaujímavé schody, rebríky, či iný nevšedný prvok, budú vaše fotografie ešte zaujímavejšie. Rovnako nám nedá nespomenúť, že pod strechou knižnice sa ukrýva nespočetné množstvo zamilovaných príbehov, tak prečo tam nezvečniť aj ten váš.

Divadlo

Priestorom hodným na svadobné portréty je určite aj divadlo, najmä historické budovy, či v prípade fotenie na javisku, aj tie modernejšie. Dokonalé nasvietenie a zopár rekvizít a váš dramatický príbeh je na svete. Takéto fotenie je určite zaujímavé, najmä, ak sa k danému priestoru či nejakej hre viaže aj príbeh z vášho spoločného života, pretože ten tomu dodá ešte väčší význam.

Historické priestory

Obľúbenými priestormi na fotenie v prípade nepriaznivého počasia sú aj rôzne kultúrne pamiatky, ktoré dýchajú históriou. Vhodný by mohol byť kaštieľ alebo hrad vo vašom okolí, ktorý je na takéto akcie sprístupnený. Pokiaľ sa vaša svadba nesie v nejakom dobovom štýle, či ide o luxusnú udalosť, fotenie v takýchto priestoroch mu dodá ešte viac exkluzivity. Aj v tomto prípade však platí, že je potrebné sa dopredu informovať o možnosti fotenia, eventuálne sa v niektorých prípadoch objednať aj na konkrétnu hodinu.

Ateliér fotografa

Ak ste si za svojho svadobného fotografa zvolili profesionála, ktorý disponuje vlastným ateliérom, máte vyhraté. V prípade veľmi nepriaznivého počasia môžete využiť práve tieto a nemusíte sa trápiť alternatívami, ak bude pršať. Určite však v tomto prípade vsaďte na rekvizity, keďže väčšie množstvo záberov s rovnakým pozadím môže pôsobiť fádne. Rozhodne však spoliehajte aj na vášho fotografa, ktorý určite vie, ako vašim fotkám pridať na rozmanitosti, napríklad aj zaujímavá práca s tieňmi urobí divy.

Trošku recesie

Pokiaľ patríte k párom, ktoré si nerobia ťažkú hlavu z ničoho a v prípade nepriaznivého počasia to zrejme budete riešiť v aktuálnom čase, máme niekoľko tipov aj pre vás.

Zaujímavé portréty nafotíte aj pod mostom, kde sa ukryjete pred dažďom a kulisami vám môžu byť aj rôzne grafity skrášľujúce danú plochu. Ak chcete zájsť v recesii ešte ďalej, určite sa môžete vyfotiť aj v nákupnom centre. Množstvo centier ponúka vo svojich priestoroch či už zaujímavú oddychovú zónu, prípadne fontány, lavičky alebo použiteľné dekorácie.

V prípade, že takéto experimentálne fotenie plánujete dopredu, môžu byť pre vás zaujímavé priestory starých uzatvorených budov, ako napríklad plaváreň, či bývalá výrobná hala, ktoré dodajú vašim fotografiám zaujímavý charakter. Obľúbeným priestorom bývajú aj haly určené na hranie paintballu, či softballu, eventuálne laser game, aj v týchto prípadoch však platí, že je potrebné si takéto fotenie dopredu dohodnúť.

Keď je váš nastávajúci fanúšik nejakého športu, prípadne má zaujímavý koníček, môžete na fotenie využiť aj priestory jemu prislúchajúce. Máme na mysli klziská, či iné športové haly, prípadne automobilovú dielňu alebo len interiér auta. Vašu polovičku to iste poteší a vy tak budete mať záložný plán v prípade nepriaznivého počasia.

Často sa stretávame aj s fotografiami, kde páry využívajú na svadobné portréty aj priestory svojho zamestnania ako napríklad hasičskú stanicu, či lietadlo. Fantázii sa medze nekladú :-).

Tip na záver – nebáť sa dažďa

Ak patríte medzi odvážlivcov a radi vytŕčate z davu, čo tak toto nepriaznivé počasie využiť vo svoj prospech? Veď koľko párov má svadobné fotenie v daždi? Môže ísť o veľmi romantické a originálne zábery.

V tomto prípade však máme drobnú radu. Premyslite si najmä čas fotenia. Nádherné upršané fotografie sú jedna vec, ale rozmazaná nevesta v mokrých šatách vo svadobný deň, asi nebude úplne najlepší nápad :-).

Viac inšpirácií na svadobné fotenie:

SVADOBNÉ FOTOGRAFIE
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby