Týchto 5 zásad vám pomôže opáliť sa v soláriu do svadobných šiat rýchlo a intenzívne

 • 31. okt 2018
 • Dana Imriščáková
 • isifa / Shutterstock

Chodíte do solária, no stále máte pocit, že vaša pokožka nie je opálená tak, ako by ste chceli? Pokiaľ nie je chyba na strane solária (trubice za zenitom), chyba bude u vás. Niečo robíte zle alebo naopak, nerobíte niečo, čo by ste mali. Trocha komplikované, však? Pomôžeme vám vymotať sa z toho…

Predtým, než sa začnete opaľovať v soláriu do svadby, by ste mali vedieť, že na to potrebujete minimálne jeden mesiac. Pokiaľ ste svetlý fototyp (blondína s modrými očami), môže to trvať aj dlhšie. Vo všeobecnosti však platí, že 2 – 3 návštevy do týždňa po dobu jedného mesiaca, na chytenie bronzu postačia. Ako na to, aby ste sa opálili rýchlo a intenzívne?

1. Píling

Pred návštevou solária doprajte svojej pokožke píling celého tela a tváre. Ten zbaví vašu pokožku odumretých častí, ktoré sa už nedokážu opáliť. Tieto staré bunky sú ako slnečníky, ktoré stoja nad vašimi novými bunkami a bránia im opáliť sa. Navyše, píling vašu pokožku prekrví a vďaka tomu sa lepšie opáli. Pokiaľ sa opaľujete v soláriu na státie, nestojte v ňom ako soľný stĺp. Nalaďte si hudbu na maximum a zatancujte si. Aj tu platí, že prekrvenie nôh vám pomôže k intenzívnejšiemu opáleniu. Neverili by ste, ale aj takéto drobnosti pri opaľovaní rozhodujú.

Tip na domáci píling: Zmiešajte mletú kávu s kryštálovým cukrom, sódou bikarbónou, vlažnou vodou a troškou kokosového oleja. Dôkladne premiešajte a aplikujte na mokrú pokožku. Výbornou pomocníčkou na píling je obyčajná rukavica na umývanie s drsnejším povrchom.

2. Betakarotén

Pred začatím opaľovania sa, ale aj počas neho, pravidelne užívajte betakarotén. Najlepšie je prijímať ho v potrave, nie v tabletovej forme. Betakarotén obsahuje nielen mrkva, ale aj zelená zelenina (brokolica, špenát, hrach, kapusta), červená paprika, slivky, marhule, mango, či papája. Nachádza sa napríklad aj vo vaječnom žĺtku, masle, či lososovi.

Tip na smoothie plné betakaroténu: Na jeho prípravu budete potrebovať mrkvu, mango, listový špenát, chia semienka, vodu a dobrý mixér. Umyté, očistené a nakrájané suroviny vymixujeme s trochou vody a nakoniec prisypeme za hrsť chia semienok, ktoré v sebe tiež ukrývajú betakarotén.

3. Solárna kozmetika

Veľkým pomocníkom pri opaľovaní v soláriu je solárna kozmetika. Veľa neviest ju nepoužíva, pretože sa mylne domnieva, že pokožku chráni pred UV žiarením. V skutočnosti krémy do solária neobsahujú ochranný faktor ako kozmetika určená pre opaľovanie na slnku. Skutočnou úlohou solárnej kozmetiky je opálenie urýchliť, zosilniť a udržať. Vďaka nej vám aj kratšie opaľovacie časy zaručia pekné opálenie. Obsahuje takzvané zosilňovače opálenia a bronzery, ktoré pomôžu pokožke opáliť sa.

Do tejto kategórie patrí napríklad kofeín, konope, mandľový olej, makadamiový olej, betakarotén, čili papričky, bambucké maslo a tyrosín. Ochranná úloha solárnej kozmetiky spočíva v hydratácii pokožky, ktorá sa opaľovaním vysušuje a starne. Práve preto krémy do solária obsahujú kolagén, antioxidanty, vitamíny A, B, C a E, ktoré napomáhajú k hydratácii pokožky a zabraňujú jej starnutiu. Pred spálením vás zasa ochráni panthenol a aloa vera.

Tip od nás: Krém alebo sprej do solária aplikujte až tesne pred vstupom do solária. Pokiaľ by ste sa ním natreli už doma, kým by ste do solária prišli, všetky účinné látky by z neho dávno vyprchali.

4. Hydratácia

Doprajte svojej pokožke dostatok hydratácie a odvďačí sa vám intenzívnym opálením. Dostatočne hydratovaná pokožka nepodľahne UV žiareniu zo solária či slnka a zároveň sa ľahšie opáli. Hydratujte svoje pokožku zvonku – kvalitnou kozmetikou a pravidelným krémovaním a rovnako zvnútra – pitným režimom. Ak máte problém s pitím tekutín, jedzte aspoň vodnaté ovocie (najviac vody obsahuje melón, jahoda a grapefruit)  a zeleninu (uhorka, ľadový šalát, zeler).

5. Postupné opaľovanie sa

Opálenie, ktoré nadobudnete rýchlo, aj rýchlo stratíte. Vyvarujte sa nezdravému a rýchlemu opaľovaniu v soláriu. Vyhnete sa tým možnému spáleniu pleti a nerovnomernému opáleniu. Opaľovacie minúty si pridávajte podľa svojho fototypu a intenzity žiarenia trubíc v soláriu. S výberom správnej dĺžky opaľovania, sa vždy poraďte s personálom v soláriu.

Na záver zopár rád do solária:

 • Vždy používajte okuliare.
 • Pred opaľovaním sa odlíčte (make up obsahuje UV filter).
 • Odložte šperky a bižutériu.
 • Tetovanie natrite špeciálnym krémom do solária na tetovanie (zabráni jeho vyblednutiu).
 • Do solária nechoďte počas choroby.
 • V ten istý deň sa neopaľujte na slnku a v soláriu.
 • Medzi jednotlivými opaľovaniami doprajte pokožke minimálne 24 hod. prestávku.
 • 2 hodiny po opaľovaní sa nesprchujte (umyjete účinky solárnej kozmetiky, potrebuje sa vstrebať).


Komentáre

  Pridaj príspevok