Svadobné poháre – s čím si pripijete vy?

 • 12. máj 2017
 • Jana Alušicová
 • isifa / Shutterstock

Svadba je jedinečný okamih, po ktorom nám často ostanú iba spomienky v podobe fotografií a videa. Jednou takou spomienkou na váš svadobný deň môžu byť aj vaše svadobné poháre vystavené na polici v obývačke.

Okrem dekorácie a svadobných menoviek budú váš svadobný stôl zdobiť aj vaše dva svadobné poháre. Jeden pre vás – nevestu a druhý pre vášho partnera – ženícha. Sú neodmysliteľnou súčasťou každej svadby, pretože budú súčasťou vášho prvého manželského prípitku, na ktorý si vždy spomeniete pri pohľade na ne.

Výber svadobných pohárov

Dnešní výrobcovia vám ponúkajú širokú škálu originálnych vzorov, ktorými sa každá sada od seba líši. Vybrať si môžete z veľkej ponuky farieb alebo môžu byť ručne zdobené farebnými kryštálikmi, spojené saténovou stuhou, elegantné, jednoduché, zdobené lesklými striebornými flitrami, so Swarovski kryštálmi. Aké prevedenie svadobných pohárov si vyberiete, záleží na vašom vkuse. Poháre by mali obsahovať vaše mená a dátum svadobného dňa, vybrať si k tomu môžete aj obrázok labutí, srdiečok, postavy nevesty a ženícha, holubice. Nápisy s obrázkami na poháre sa zhotovujú gravírovaním.

Nielen gravírovanie na pohároch je dôležité, ale aj samotný tvar zohráva v tejto sfére dôležitú úlohu. Firmy, ktoré sa zaoberajú gravírovaním majú zväčša vo svojej ponuke svadobné poháre na šampanské klasického tvaru, s kalíškom, kónického tvaru, zvončekového tvaru, čaše na víno klasického tvaru, na víno netradičného tvaru, s vysokou elegantnou stopkou a dokonca aj svadobné poháre na pivko.

Gravírovanie na poháre

Gravírovanie je rytie do materiálu, ktoré zanecháva nezmazateľnú stopu v tvare obrazu, znaku, ozdoby či písma na povrchu tuhého materiálu, v našom prípade na povrchu skla. Sklené predmety, do ktorých si nechávate vygravírovať text či obrázok, sa tak zmenia na jedinečné.

Kde zohnať svadobné poháre a za akú cenu?

Tak ako všetko, čo si potrebujete zadovážiť, aj svadobné poháre si môžete kúpiť z pohodlia vášho domova. Firiem, ktoré gravírujú na poháre je v dnešnej dobe naozaj dosť. Okrem už zhotovených návrhov, ktoré firmy na svojich internetových stránkach ponúkajú, si môžete svoj svadobný pohár navrhnúť aj sami. Ako sme už vyššie spomínali, okrem mien a dátumu svadby si pohár môžete dozdobiť vygravírovaným obrázkom či lepenými kamienkami. Samozrejme, aj typ písma pre vaše mená a dátum obradu si môžete vybrať zo širokej škály, ktoré jednotlivé firmy ponúkajú.

Ceny pri svadobných pohároch sú rôzne. Ovplyvňujú ju typy pohárov, množstvo gravírovania a taktiež prepracovanosť dozdobenia. Zväčša sa tieto ceny pohybujú okolo 20 € až 40 € za oba poháre, teda jeden pre nevestu, druhý pre ženícha. Niektoré firmy ponúkajú gravírovanie zdarma, táto akcia však platí len nejakú dobu a u niektorých predajcov, niektoré zase ponúkajú gravírovanie už v cene, iní predajcovia zase predávajú poháre a cena za gravírovanie sa odvíja podľa prevedenia a obsahu, ktorý si vyberiete.

Pri výbere svadobných pohárov sa neunáhlite a s chladnou hlavou si pozrite nielen ceny a viacerých výrobcov a predajcov, ale hlavne motívy, typy písma a typy pohárov. Ak váš svadobný deň prežijú bez ujmy, budú vašou krásnou pamiatkou a spomienkou na tento deň.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby