Predstavujeme vám najväčšie svadobné rekordy!

 • 3. nov 2016
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Asi každá nevesta túži po tom, aby bol jej svadobný deň veľkolepý a nezabudnuteľný. Ak i vy túžite vystúpiť z radov všednosti, inšpirujte sa naším článkom o svadobných rekordoch a možno sa i vaša svadba zapíše do Guinessovej knihy rekordov.

Najväčšia svadobná torta

Najväčšia svadobná torta bola vyrobená v USA a vážila neuveriteľných 6818 kilogramov, pričom priemerná svadobná torta váži približne 11 kg. Tortu vyrobili cukrári z Mohegan Sun Hotel v USA. Na gigantickej 7-poschodovej torte, ktorá merala 5,18 metra, si pochutilo 59 000 hostí.

Najväčší počet družičiek a družbov na svadbe

O tento rekord sa postarala nevesta Christa Rasanayagam z Kanady a jej ženích Arulanantham Suresh Joachim zo Srí Lanky, ktorí si na svadbu prizvali 79 družičiek a 47 družbov.

Najnetradičnejší svadobný obrad

Medzi najnetradičnejšie svadobné obrady môžeme dozaista zaradiť obrad, ktorý sa uskutočnil 10 metrov pod morskou hladinou. Počas spomínaného obradu si svoje ,,áno“ povedalo 34 zaľúbených párov z 22 krajín sveta.

Najmasovejšia svadba

Najmasovejšej svadby sa zúčastnilo 21 000 párov a ďalších 9 800 si v ten okamih sľúbilo večnú lásku prostredníctvom satelitu.

Najmasovejší bozk

Najviac bozkávajúcich sa párov sa zišlo v deň zamilovaných, 14. februára, v Mexiku. Celkový počet bozkávajúcich sa párov bol 39 897. V súvislosti s bozkávaním uvádzame ešte jeden rekord – Najdlhšie trvajúci bozk, ktorý trval 31 hodín, 30 minút a 30 sekúnd.

Rekord v objímaní

Rekord v objímaní bol dosiahnutý v Číne, kde bolo v jednom momente v objatí 3 009 párov.

Mesto, v ktorom sa každoročne zosobáši najviac snúbencov

Hlavným mestom sobášov je nepochybne Las Vegas. Každý rok tu do manželstva vstúpi približne 100 000 párov.

Najväčší rozdiel vo váhe medzi nevestou a ženíchom

Historicky najväčší rozdiel vo váhe medzi novomanželmi bol neuveriteľných 418 kilogramov. Ženích vážil 462 kíl a nevesta iba 44.

Najdlhšie zasnúbení novomanželia

Držiteľom tohto rekordu je mexický pár, ktorý vstúpil do manželstva po 62 rokoch od zasnúbenia sa. Šťastný ženích mal v tom období úctyhodných 82 rokov.

Najväčší počet požiadaní o ruku

Najviac požiadaní o ruku sa dostalo istej spisovateľke. Kým sa táto dáma skutočne vydala, odmietla 49 návrhov na sobáš.

Najviackrát opakovaná svadba

Istý americký manželský pár si sľúbil večnú lásku až 83 krát.

Najdlhšie trvajúce manželstvo

Titulom „najdlhšie zosobášení“ sa pýšia manželia, ktorí sú svoji už neuveriteľných 91 rokov.

Najstarší ženích

Najstarší ženích mal v čase sobáša nádherných 103 rokov. Jeho manželka mala v tom čase 84 rokov.

Najstaršia družička

Titul ,,najstaršia svadobná družička“ získala v roku 2007 Britka Edith Gulliford, ktorá sa vo veku neuveriteľných 105 rokov a 171 dní zabávala na svadbe Kyry Hardwood a Jamesa Lucasa.

Najviac vymenených ľúbostných listov

Najviac ľúbostných listov si vymenila istá zamilovaná dvojica počas II. svetovej vojny. Za necelých 5 rokov odlúčenia si zaľúbenci poslali 6 000 listov.

Najdrahšia svadba

Víťazmi tejto disciplíny sa v roku 2004 stala dcéra miliardára Lakshmi Mittal. Vanisha Mittal, a jej ženích Amit Bhatia. Svadobná veselica trvala 6 dní a z rodinného rozpočtu odčerpala viac ako 55 000 000 dolárov. Svadba sa konala vo Francúzsku a zúčastnili sa jej i hviezdy ako Kylie Minogue či Shah Rukh Khan.

Najdlhšia vlečka k svadobným šatám

Do Guinessovej knihy rekordov sa podarilo zapísať i rumunským krajčírom, ktorí ušili najdlhšiu vlečku k svadobným šatám. Dlhočiznú vlečku predviedla verejnosti tamojšia, vtedy 17-ročná, modelka Emma Dumitrescu. Svadobná vlečka merala 2 823 metrov. Na jej tvorbe sa podieľalo 10 skúsených krajčírok, ktorým tvorba šiat trvala rovných sto dní. Za zmienku stojí i fakt, že na tvorbu uvedených šiat bolo použitých približne 1 857 šijacích ihiel.

Svadobné šaty boli vytvorené pre svadobný veľtrh v salóne Andree Salon fashion house. Rovnako ako celé šaty, i prezentácia modelu bola extravagantná a neobvyklá. Mladá modelka sa v nich verejnosti predviedla z lietajúceho balóna, z ktorého dlhá vlečka efektne viala vo vetre.

Najdlhšia svadobná kytica

Najdlhšia kytica, ktorá zdobila nevestu počas jej veľkého dňa, pozostávala z približne 1 500 rôznych kvetov a jej celková dĺžka bola neuveriteľných 60 metrov.

Najkratšie manželstvá

Bohužiaľ, s rekordérmi v tejto kategórii akoby sa vrece roztrhlo. Prvenstvo si drží grécko-turecký manželský pár, ktorý podal žiadosť o rozvod necelú polhodinu po uzavretí manželstva. Dôvodom vraj boli neprekonateľné kultúrne rozdiely.

Extrémne krátke manželstvá nie sú ničím zriedkavým ani medzi známymi osobnosťami. Rekordérkou je americká speváčka Britney Spears, ktorá svoje manželstvo s Jasonom Alexandrom anulovala 55 hodín po uzavretí manželstva.

Ďalšou rekordérkou je speváčka Cher, ktorá bola s manželom Greggom Allmanom zosobášená len krátkych 9 dní, či Drew Barrymore, ktorá manžela Jeremyho Thomasa poslala ,,k vode“ po 30 dňoch manželstva.

Najčastejšou príčinou krachu takýchto manželstiev je rozhodnutie vstúpiť do zväzku manželského v nie práve najtriezvejšom stave.

Veríme, že sa vám náš rebríček svadobných NAJ páčil, že vás pobavil a možno i inšpiroval. 🙂


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby