Predstavujeme vám 10 horúcich trendov svadobných šiat pre rok 2016!

  • 26. máj 2016

Napriek tomu, že svadobná móda je nesmrteľná, každá nová sezóna so sebou prináša aktuálne trendy svadobných šiat. Strihy a farby svadobných šiat v slovenských salónoch sú inšpirované zahraničnými modelmi, ktoré svetoznámi módni návrhári predstavili ešte koncom minulého roka. Ktoré sú teda tie TOP?

1. Netradičné farby

Hoci sa na zahraničných módnych prehliadkach objavovali i svadobné šaty v extravagantnej čiernej farbe, neočakávame, že by sa tento trend ujal aj v našich končinách. V slovenských svadobných salónoch stále prevládajú šaty bielej, smotanovej, béžovej alebo púdrovej farby. Odvážnejšie nevesty určite zabodujú v ružových alebo modrých svadobných šatách, ktoré sú hitom tejto sezóny.

2. Áčkové strihy šiat

V sezóne 2016 prevládajú áčkové strihy svadobných šiat. Napriek tomuto trendu je však vhodné prispôsobiť strih svadobných šiat postave nevesty. Na vyššej postave nádherne vyniknú pompézne ,,princeznovské“ šaty, naopak pre nižšie, plnšie dámy je veľmi lichotivý, takzvaný zúžený áčkový strih, teda obtiahnutý pás a mierne i boky, od ktorých sa sukňa následne rozširuje do áčka. Vďaka takémuto typu šiat pôsobí postava súmerne a opticky predĺžene.

3. Romantická čipka

Rovnako ako i v predchádzajúcich rokoch, na prehliadkových mólach stále dominuje čipka, ktorá sa vyskytuje takmer vo všetkých tohtoročných svadobných kolekciách. Hitom roku 2016 je čipka aplikovaná na chrbte a ramenách. Tento čipkovaný detail pôsobí rafinovane a sexi, no zároveň aj elegantne a vkusne.

V tohtoročnej sezóne opäť dominuje hra s transparentnými materiálmi. Čipkované časti šiat sú kombinované s telom splývajúcimi materiálmi, čo vytvára dojem, akoby chrbát, ruky, či dekolt zahaľovala len čipka bez akejkoľvek podkladovej látky. Obzvlášť honosne pôsobí čipka ručne vyšívaná zlatými alebo farebnými niťami. Vďaka takémuto zdobeniu šiat, budete vyzerať luxusne a zároveň i trochu neobvykle a originálne. Či už bude farebná čipka aplikovaná len na vrchnej časti šiat alebo na celých šatách, určite zabodujete.

4. Hlboký výstrih

Medzi modernými, sebavedomými nevestami, sú momentálne obľúbené aj hlboké, dráždivé výstrihy, ktoré práve v kombinácii s čipkou vyzerajú skutočne pôvabne a žensky. Vďaka priehľadnému tylu, ktorý drží čipku na svojom mieste, nie je odhalené nič, čo by ste nechceli. V spojení s jednoduchým, nahým líčením budete dôkazom toho, že hlboký výstrih nemusí pôsobiť vulgárne, ale naopak, veľmi očarujúco a sexi.

5. Odhalený chrbát

Odhalený chrbát dokáže premeniť i jednoduché šaty na očarujúci kúsok hodný femme fatale. K typu svadobných šiat s odhaleným chrbtom sa hodia vyčesané vlasy a výraznejšie líčenie. Chrbát môže zostať buď úplne odhalený alebo zdobený čipkou, kamienkami či šperkom, ktorý je efektnou súčasťou šiat.

Zvršok odhaľujúci chrbát je výborne kombinovateľný s pompéznou, zdobenou sukňou i s rovnou, hladkou sukňou z jednoduchého materiálu. K takémuto typu šiat sa samozrejme hodí vhodne zvolená alebo žiadna podprsenka.

6. Rukávy

Krátke alebo dlhé rukávy sú elegantnou súčasťou svadobných šiat už od nepamäti. Rukávy môžu byť z rôzneho materiálu, rozličnej dĺžky. Tohtoročnej svadobnej sezóne kraľujú decentné, krátke rukávy, ale zabodujete i v šatách so zvodnými, trojštvrťovými rukávmi z ručne vyšívanej čipky.

Dlhé rukávy naopak nádherne vyniknú, ak sú súčasťou jednoduchých vintage šiat. Napriek tomu, že zahaľujúce rukávy sa na prvý pohľad môžu zdať fádne, v kombinácii s vhodným typom šiat, líčením a účesom, dosiahnete mimoriadne elegantný výsledok a budete naozaj ,,chic“.

7. Netradičné strapce

Strapce v bežných konfekciách kraľujú už niekoľko sezón. Niet preto divu, že sa módni návrhári rozhodli zakomponovať tento trend i do svadobnej kolekcie. Napriek tomu, že takýto typ zdobenia svadobných šiat, v našich končinách nie je celkom bežný, pokiaľ sa chcete odlíšiť a vyniknúť, strapce sú pre vás tou správnou voľbou.

8. Rozkvitnuté móla

Kvety sú absolútnym trendom aktuálnej svadobnej sezóny. Populárne sú rôzne kvetinové doplnky do vlasov, opasky s kvetinovým detailom i kvetinová potlač na šatách. Konzervatívnejšie nevesty môžu zvoliť menší, nenápadný kvetinový detail splývajúci so šatami alebo drobnú kvetinovú aplikáciu na svadobných topánkach.

Extravagantnejšie dámy vyniknú v svadobných šatách s farebnou kvetinovou potlačou či kvetinovou výšivkou. ,,Rozkvitnuté“ svadobné šaty sú skvelou voľbou pre svadby v hlavnej svadobnej sezóne.

9. Minimalizmus

Prezdobené, objemné svadobné šaty zažívajú už niekoľko sezón útlm. Nevesty oveľa častejšie siahajú po jednoduchých šatách, v ktorých obzvlášť vynikne ich krása. Jednoduché, nezdobené šaty sú vhodnou voľbou najmä pre dámy, ktoré preferujú športový štýl.

10. V spojení s prírodou..

V súčasnosti sú veľmi populárne svadby konajúce sa na vidieku, v úzkom spojení s prírodou. Priestorom vhodným na zorganizovanie romantickej rustikálnej svadby je napríklad stodola, statok, vinice či zámoček s výhľadom na okolitú prírodu. K takémuto typu svadobnej hostiny sa hodia buď svadobné šaty s ľudovými motívmi, alebo naopak, jednoduché šaty vo vintage štýle.

I v tohtoročnej sezóne zabodujete vo vzdušných, ležérnych šatách s vyšším pásom, áčkového strihu. Šaty môžu byť zdobené čipkou alebo volánmi, avšak flitre či farebné kamienky by mali byť tabu. V kombinácii s vhodnými doplnkami a účesom budete v takomto type svadobných šiat pôsobiť ako nežná víla.

Profesionáli
6
renik5
Svadobné salóny a svadobné šaty
E-shop svadobných a spoločenských šiat a doplnkov
Stará Ľubovňa
4
Svadobný salón PRIME
Svadobné salóny a svadobné šaty
Radi Vás privítame v Bratislave na Tomášikovej uli...
Bratislava

Väčšina neviest má vysnívanú predstavu o svojich svadobných šatách ešte pred vstupom do svadobného salónu. Napriek tomu, že módni návrhári každoročne prinášajú nové inšpirácie, nenechajte sa bezpodmienečne unášať trendmi. Dôležité je, aby ste sa počas vášho veľkého dňa cítili komfortne a krásne.

Ste zvedaví, či sa nové trendy dostali aj do našich svadobných salónov?

DALŠIE ŠATY Z KOLEKCIE PRE ROK 2016…
Kompletný album

Autor článku: Michaela Forrová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

    Pridaj príspevok