7 trendov svadobných šiat, ktoré musí vidieť každá nevesta roku 2019!

 • 7. jan 2019
 • Vedana
 • vedana.sk

Svadobná sezóna 2019 sa začína už onedlho a ak ešte stále nemáte svoje šaty snov, trochu vám pomôžeme. Svadobný salón Vedana vám predstavuje najväčšie trendy na sezónu 2019!

1. Strih, ktorý pristane každej neveste

Každý rok dizajnéri prídu na trh s novým strihom, ktorý prekoná predchádzajúce trendy. Dovolíme si tvrdiť, že tento nový strih šiat tu bude poriadne dlho, pretože je nádherný, zvýrazňuje tie najkrajšie časti ženského tela a pristane takmer každej postave.

Reč je o šatách, ktoré majú véčkový výstrih vpredu aj na chrbte. Spravidla je výstrih o niečo hlbší a nezabúda sa ani na poriadne hlboký sexy výstrih vzadu. Ten je svadobným must-have už niekoľko sezón. Výstrih do V opticky predlžuje postavu, zužuje ramená a tento rok ho nájdete v najrôznejších prevedeniach – od tylu až po tradičnejšiu čipku.

2. Bolerká sú out, zoznámte sa so svadobným plášťom

Tradičné bolerká túto sezónu vystrieda nevšedný, avšak éterický svadobný plášť, ktorý je pripnutý na ramenách. Spravidla je ušitý z ľahučkého tylu či sieťoviny a okrem toho, že zahalí počas obradu ramená, nahrádza chýbajúcu vlečku či závoj.

3. Rafinovaná transparentnosť

Už v predchádzajúcich sezónach sme sa zoznámili s iluzórnymi rukávmi a výstrihmi. Tento rok dizajnéri zašli ešte ďalej a transparentné už môžete mať aj takmer celé šaty. Samozrejme, tie top secret partie ostávajú rafinovane prekryté telovou podšívkou, čipkou a výšivkou, takže ani tie najodvážnejšie šaty nepôsobia vulgárne, ba naopak, veľmi romanticky a vkusne.

4. Nadčasový minimalizmus

Májová kráľovská svadba Meghan Markle a princa Harryho len potvrdila trend, ktorý nikdy nevyjde z módy. Nadčasovosť je IN každú sezónu. Keď sa nádherná hollywoodska herečka objavila v jednoduchej saténovej róbe z dizajnérskeho domu Givenchy, všetkých ich prostý strih šokoval, no spustil lavínu minimalistických svadobných šiat.

Jednoduché, elegantné šaty, ušité kvalitných materiálov, nikdy nezatienia nevestu. Naopak, zvýraznia jej prirodzenú krásu. Tento štýl obzvlášť funguje aj pri úzkych strihoch s dlhou vlečkou, ktoré premenia každú nevestu na svadobnú bohyňu.

5. Blush je nová biela?

Návrhári dobre vedia, že čisto biela farba nepristane každej pokožke. Bielu už zrejme natrvalo vystriedal ivory – slonovinový odtieň, ale v kolekciách sa stretneme aj so champagne, cappuccino, maslovou, striebornou, marhuľovou, a nesmierne populárnou blush farbou, teda ružovou.

A zdá sa, že to nie je len taký hocijaký výstrelok jednej sezóny. Svadobné šaty s ružovým nádychom tento rok nechýbajú v kolekcii žiadneho svetového dizajnéra a my hovoríme len jedno: WAU! Ak si nie ste isté čisto bielymi šatami, vyskúšajte siahnuť po svadobných šatách s ružovou podšívkou či ružovou sukňou. Budete prekvapené, ako nádherne tento odtieň lichotí vašej pokožke.

6. Dramatická vlečka

V prichádzajúcej sezóne bude rozhodne platiť priama úmera: čím dlhšia vlečka, tým lepšie. Práve tá sa totiž postará o to, že z vás pri kráčaní k oltáru všetci, vrátane ženícha, stratia reč.

7. Doplnky už nie sú len doplnkami

Kým v šatách tento rok dominuje minimalizmus, doplnky sú čoraz extravagantnejšie. Platí, že každá nevesta by mala mať (s ohľadom na šaty) jeden výrazný doplnok. Či už je to trojmetrový závoj, extravagantné topánky, výrazná ozdoba vo vlasoch či veľké, zdobené náušnice, práve originálny doplnok z vás urobí nezabudnuteľnú nevestu.

Svadobný salón Vedana nájdete aj medzi našimi Profesionálmi, kde si môžete pozrieť aj ponuku ich šiat.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby