Svadobné šaty v roku 2021: Tieto trendy si nenechaj ujsť!

 • 27. nov 2020
 • Michaela Recht
 • iStock

Od hravých trblietok a pastelových farieb až po výrazné rukávy, holý chrbát, nezvyčajné vzory látok a mašle. Tieto trendy budú v budúcom roku jednoznačne tými najhorúcejšími. Ako budú vyzerať dokonalé svadobné šaty v roku 2021?

svadobné šaty v roku 2021

Všetky svadobné trendy v roku 2021 sú do určitej miery ovplyvnené koronavírusom, ktorý nás trápi tento rok, teda v roku 2020.

Nárast počtu neviest, ktoré chcú nakupovať lokálne pre podporu miestnej ekonomiky, sa značne rozšíril. Objavil sa tiež trend v oblasti mikro svadieb. Avšak našli sa aj nevesty, ktoré si chcú po mesiacoch plných sprísnených podmienok a karantény, splniť svoj celoživotný sen a byť vo svoj svadobný deň princeznou a tak sa môžeme tešiť na návrat bohatých a pompéznych svadobných šiat.

pompézne svadobné šaty

Aké budú svadobné šaty v roku 2021?

Niektoré nevesty môžu mať pocit, že po udalostiach z tohto roku chcú pre svoj veľký deň niečo extra. Rukávy môžu byť dokonalým spôsobom, ako pridať osobnosť a kúzlo jednoduchému a elegantnému vzhľadu.

Prečítaj si tiež: „Ako si vybrať dokonalé svadobné šaty?“

svadobné šaty s rukávmi

svadobné šaty s čipkovanými rukávmi

Výrazné rukávy

Na rukávoch budeme v budúcom roku vidieť viac detailov ako kedykoľvek predtým. Či už sa jedná o retro zvonové rukávy alebo veľké nafúknuté rukávy, či zaujímavo zdobené.

Štruktúrované rukávy pristanú najviac štíhlym nevestám alebo nevestám plnoštíhlym s chudšími rukami, ktoré majú rady klasiku, zatiaľ čo uvoľnené a širšie rukávy sú ideálne pre súčasné Boho nevesty. Jemné perleťové detaily na trupe alebo na rukávoch odrážajú moderný rozprávkový vzhľad.

Odporúčame: Nájdi svoj svadobný salón v sekcii PRO

boho svadobné šaty

svadobné šaty s voľnými rukávmi

Zaujímavý chrbát a mašle

Chrbát bude v roku 2021 viac holý a zaujímavý. Zvyčajná ilúzia prekrytého chrbta tak bude nahradená nahým detailom.

Ďalší spôsob, ako svojím vzhľadom zaujať, je tiež pomocou mašle, alebo iného zaujímavého detailu, ktorý šaty ozvláštni a upúta pozornosť. Hľadajte šaty so zaujímavým geometrickým či iným prvkom, mašľou, opaskom s ozdobou alebo požiadajte svoj salón, aby takýto detail do modelu zakomponoval.

svadobné šaty s mašľou

zaujímavý chrbát na svadobných šatách

Dĺžka, dĺžka, dĺžka

Elegantné a dlhé vlečky, spolu s katedrálovým závojom budú obľúbené aj v roku 2021. Nevesty sa vďaka nim budú cítiť neuveriteľne.

dlhý svadobný závoj

svadobné šaty s dlhou vlečkou

Moderné čipkované svadobné šaty v roku 2021

Trend smeruje aj ku klasickejším a decentným šatám. Krása bude ukrytá skôr v látke, objeme alebo tvare. To, čo uvidíme v budúcom roku, je aj modernejšia čipka bez vintage nádychu, ktorý bol v posledných rokoch veľmi obľúbený.

Čipka je už po mnoho storočí známkou luxusu, je romantická a nesie si svoj štýl. Je určená na zvláštne, jedinečné, slávnostné príležitosti. Z tohto dôvodu oslovuje aj nevesty, ktorým sa páči Boho štýl, nevesty túžiace po svadbe na pláži a rovnako aj nevesty princezné či klasické nevesty.

elegantné čipkované svadobné šaty

svadobné šaty na plážovú svadbu

čipkované svadobné šaty na prírodnú svadbu

Ako prebieha skúška svadobných šiat počas pandémie?

Najväčšou zmenou, ktorá by sa mohla objaviť v roku 2021, môže byť skúsenosť so samotným nákupom alebo požičaním šiat. V reakcii na zatvorenie prevádzok spustilo viac salónov virtuálne skúšky. Šaty budú ľahšie dostupné i online. Namiesto klasickej skúšky môžete najskôr urobiť obrovské množstvo prieskumov na internete a zúžiť výber na dve alebo tri možnosti, než dorazíte do salónu.

My však veríme, že sa čoskoro dočkáte možnosti prísť do vybraného salónu bez rúška, s radosťou a budete si môcť vyskúšať tie vysnívané svadobné šaty. Samotná skúška je predsa len zážitok na celý život. Mať na sebe krásne svadobné šaty, cítiť pri chôdzi nežný pohyb sukne, vyskúšať si svadobný závoj a mať pocit luxusu so svadobnými doplnkami, ktoré z vás urobia princezné. Ten pocit vo finále nahradí už len samotný svadobný deň. A my vám prajeme, aby ten váš bol naozaj dokonalý.

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe