Viete, aké sú najnovšie svadobné trendy na rok 2016?

 • 3. mar 2016

Rok 2016 je v plnom prúde a prináša so sebou aktuálne svadobné trendy. Odborníci predpovedajú, že v sezóne 2016 bude na svadbách dominovať uvoľnený bohémsky štýl, prírodné materiály a svieže farby.

Svadobné oznámenie

Dizajn svadobného oznámenia napovedá o osobnosti snúbencov a o ich vzťahu k tým, ktorým bude oznámenie doručené. V dnešnej dobe plnej najrôznejších technologických výdobytkov, najviac potešia osobné, ručne vyrábané svadobné oznámenia. Hitom sú predovšetkým svadobné oznámenia zdobené sušenými kvetmi, ktoré sú neskôr súčasťou svadobnej výzdoby.

Výzdoba

V roku 2016 sú absolútne IN monochromatické svadobné oslavy, zladené v odtieňoch jednej farby. Populárne sú najmä odtiene ružovej, modrej, broskyňovej, žltej či béžovej farby. V svadobnej sále by nemali chýbať živé kvety, krásne girlandy a prírodné dekorácie ako pierka, konáriky, slama, papradie, či drevo.

Priestor nádherne oživia kvetinové fotosteny, vďaka ktorým sa i v interiéri budete cítiť ako v nádherne rozkvitnutej záhrade. Romantickú atmosféru dotvoria lampáše a sviečky, ktoré nikdy nevyjdú z módy.

Prestieranie by malo korešpondovať s výzdobou i celkovým štýlom svadby a nevesty. Pokiaľ je celá svadba ladená v romantickom zámockom štýle, na stoloch skvele vynikne strieborný príbor, krištáľové poháre, obrúsky zdobené brošňou a metalické doplnky. Ak je naopak vaším snom svadba v rustikálnom štýle, na stoloch by nemali chýbať vázy so živými kvetmi, množstvo sviečok a vintage doplnky, ako napríklad maľovaný porcelán s kvetinovým motívom, háčkované obrusy alebo vyrezávané drevené menovky pre hostí.

Svadobná torta

Svadobná torta je šperkom na svadobnom stole. Je preto nevyhnutné dbať nielen na správny výber plnky a korpusu, ale i na dizajn. Absolútnym trendom sú elegantné, kvetinové dekorácie v jemných pastelových farbách. Kvety na torte je možné zladiť s nevestinou kyticou alebo s výzdobou v tanečnej sále. Stále populárne sú i takzvané ,,nahé“ torty, ktoré nie sú poťahované fondánom.

Pre tých, ktorí túžia byť originálni, je skvelou alternatívou svadobná torta vyskladaná z malých koláčikov cup-cakes alebo z farebných makróniek, úhľadne uložených na podnose. Takáto torta je väčšinou tvorená z jednej menšej torty pre novomanželov a z mnohých menších tortičiek v rovnakom dizajne. Takýto krásne zdobený koláčik, určite poteší každého svadobčana.

Svadobné šaty

Nevesty v roku 2016 určite zabodujú v čipkovaných svadobných šatách modrej alebo ružovej farby. Stále obľúbené sú však i elegantné smotanové, či krémové šaty, ktoré boli hitom v minulých sezónach. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že tradičné svadobné šaty s objemnou sukňou idú do úzadia a nahrádzajú ich minimalistické, padavé, vintage šaty s dôrazom na detail. Takmer vo všetkých tohtoročných kolekciách svadobných šiat sa objavuje rafinovaná, luxusná čipka.

Najhorúcejšou novinkou je pozlátená výšivka alebo čipka, ktorá je rafinovane rozmiestnená po šatách. V kurze sú taktiež svadobné šaty s čipkovanými krátkymi rukávmi, ktoré pôsobia veľmi žensky a pôvabne. Bohémsky štýl sa podpísal i na dizajne svadobných šiat, do ktorých vniesol éterickosť a sviežosť.

Hitom prehliadkových mól, sú svadobné šaty s kvetinovými vzormi, farebnou potlačou, či netradičnými 3D kvetinovými aplikáciami. Napriek tomu, že najnovšie kolekcie svadobných šiat, môžu byť pre nevesty inšpirujúce, pri výbere svadobných šiat sú trendy druhoradé. Najdôležitejšie je, aby sa nevesta vo svoj deň D cítila v šatách spokojne, krásne a pohodlne.

Svadobná kytica

Svadobná kytica je šperkom každej nevesty. Ideálne je, keď kytica ladí so svadobnou výzdobou, s nevestinými šatami, či dokonca s jej účesom a korešponduje s ročným obdobím. Tohtoročným trendom sú jednoduchšie kytice pastelových farieb. K populárnemu bohémskemu štýlu neodmysliteľne patria takzvané strapaté kytice s množstvom zelených bylín. Stonky kvetov a zelene sú naaranžované tak, aby vytvárali zaujímavú, bohatú kyticu. Kytice z ruží v tejto sezóne nahradia kytice z levandúľ, margarétok a z rôznych lúčnych kvetov.

Stále moderné sú i jemné pivónie, romantické hortenzie či honosné orchidey. Pre extravagantnejšie nevesty sú výbornou alternatívou originálne, netradičné kytice z makovíc, obilných kláskov, či dokonca z látky alebo z luxusných šperkov.

Make-up

Cieľom svadobného líčenia je pozdvihnúť prirodzenú krásu ženy. V súčasnosti sú veľmi populárne výrazné pery, decentné očné linky a zemité farby na oči. V tomto prípade je však obzvlášť dôležité nesledovať bezhlavo trendy, ale prispôsobiť svadobné líčenie priamo na mieru konkrétnej neveste.

Účes

Ako už bolo v článku spomenuté, v svadobnej sezóne 2016 dominujú kvety a príroda. Kvety, či už živé alebo umelé, sú obľúbenou dekoráciou, ktorá oživí každý svadobný účes. Či už sa rozhodnete pre jeden väčší kvet na boku hlavy, viaceré drobné kvietky vpletené do vrkoča alebo pre kvetinovú čelenku, budete určite IN.

V prípade, že do svadobného účesu túžite zakomponovať živé kvety, je dôležité dbať na to, aby daný kvet nebol príliš ťažký a aby vydržal svieži až do konca veselice. Vhodná je napríklad orchidea, ľalia alebo frézia. Účes, je podobne ako svadobné líčenie, potrebné prispôsobiť tvári, typu a štýlu nevesty. Tie z vás, ktoré sa napriek tomu rozhodnú striktne pridŕžať aktuálnych trendov, by rozhodne mali vymeniť svadobný závoj za romantický venček zo živých kvetov.

Či už sa rozhodnete inšpirovať jedným z aktuálnych svadobných trendov alebo stavíte na klasiku, verím, že váš veľký deň bude romantický, krásny a nezabudnuteľný.

Autor článku: Michaela Forrová / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby