Ako si vybrať ten najvhodnejší svadobný plánovač pre vás?

 • 4. nov 2016
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Budúci manželia počas svadobných príprav musia čeliť rôznym problémom, ktoré predchádzajú dokonale naplánovanému svadobnému dňu. Svadobný plánovač slúži nielen na zapísanie dôležitých vecí, ktoré je treba pripraviť, zaplatiť, objednať či vybaviť, ale aj na uchovávanie vašich svadobných nápadov a inšpirácií.

Či už plánujete malú jednoduchú svadbu alebo veľkú svadbu s množstvom hostí, svadobný plánovač je nevyhnutným doplnkom každej nevesty. Na trhu sa objavilo veľké množstvo rôznych plánovačov a diárov. Ako si vybrať ten, ktorý je pre vás najideálnejší?

1. Papierový svadobný plánovač

Na trhu nájdete každým rokom stále viac svadobných plánovačov (na Slovensku sú to napríklad 12 mesiacov do svadby či Svadobný plánovač Ela), ktoré sú plné rôznych rád pre svadobné plánovanie, prázdnych kolóniek na písanie poznámok, obsahujú adresár dodávateľov, strany na vytvorenie zoznamu hostí či svadobných darov.

Nájdete ich v dobrých kníhkupectvách alebo na internete, a ich cena sa pohybuje od 10 do 20 €. Zväčša majú formát A6 a ich jedinou nevýhodou je miesto na poznámky, ktoré väčšine neviest nestačí. 🙂 Zároveň však obsahujú jedinečné rady a tipy, ktoré nenájdete ani na internete a sú tvorené viacerými kapitolami (Nevesta, Ženích, Obrad, Výzdoba…). Tie nasledujú za sebou a tak si môžete byť isté, že ste na nič nezabudli.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

2. Papierový svadobný plánovač na mieru

Slovenskí handmade tvorcovia ponúkajú jedinečnú možnosť vytvorenia vášho originálneho svadobného plánovača priamo na mieru. Handmade tvorcov nájdete na internete, kde si môžete pozrieť aj ukážku ich tvorby. S radosťou vám vyrobia plánovač vo vašich obľúbených farbách, v akomkoľvek formáte a v rozsahu, aký si prajete. Čas výroby plánovača je u každého tvorcu individuálny, je však dobré sa o ňom informovať vopred, aby sa nestalo, že sa plánovač ocitne vo vašich rukách týždeň pred svadbou.

Cena plánovača vyrobeného na mieru sa pohybuje od 20 do 30€, keďže ide o ručnú prácu a každý takýto plánovač je jedinečným originálom.

Tip: Väčšina handmade tvorcov už ponúka plánovače rozdelené na viac úsekov venovaných jednotlivým etapám plánovania svadby. Ak viete, že niektorú z kapitol nevyužijete (napr. Zoznam hostí, pretože ich budete mať len malý počet alebo máte ich zoznam už napísaný inde), pokojne napíšte predajcovi, že túto kapitolu nechcete a on ju vynechá. Alebo vám s radosťou pridá strany na poznámky, ktoré využijete namiesto toho.

3. Online svadobný plánovač

Na internete nájdete množstvo online plánovačov, na používanie ktorých je však nevyhnutný prístup k internetu. Lepšou voľbou je nájsť si online plánovač a zakúpiť ho na App Store za minimálnu cenu a môžete mať plánovač neustále pri sebe vo svojom mobile či tablete. Takéto plánovače obsahujú aj miesto na poznámky, zatiaľ čo online plánovače na špecializovaných internetových stránkach sú tvorené jednoduchými „to-do“ listami, do ktorých môžete pridávať nesplnené úlohy a odškrtávať úlohy splnené. Nevýhodou týchto plánovačov je, že k ich používaniu potrebujete znalosť anglického jazyka.

Najznámejším online plánovačom na Slovensku je bezplatný Svadobný plánovač na 1 rok na tejto stránke (mojasvadba.sk), ktorý každá nevesta nájde v pravej časti hlavnej stránky.

Rovnako je tu k dispozícii aj možnosť vytvorenia zoznamu svadobných darov – Vytvor si svadobný list.

4. Svadobný plánovač vo vašej réžii

Vlastný svadobný plánovač si môžete ľahko vytvoriť aj samé, v prípade, že vaším požiadavkám nevyhovuje ani jeden z plánovačov dostupných na trhu, alebo chcete byť originálna, či patríte medzi nevesty s tvorivou handmade dušičkou.

Môžete sa rozhodnúť pre online svadobný plánovač, ktorý ľahko vytvoríte v programe Word alebo Excel (tieto programy sú súčasťou väčšiny počítačov). Programy poskytujú možnosti pridávania obrázkov, tabuliek, ponúkajú širokú farebnú škálu a ľahkú manipuláciu. Ich vytvorenie vám však zaberie určite viac času ako kúpa už hotového svadobného plánovača.

Môžete si takisto kúpiť obyčajný zošit, notes alebo karisblok, kde si môžete písať a zaznamenávať čokoľvek chcete. Môžete si ich vyzdobiť trblietkami, ozdobným papierom, razítkami a inými ozdobami, ktoré sa vám páčia. Výroba takéhoto svadobného plánovača si vyžaduje iba trochu šikovnosti a času. Cena sa pohybuje v závislosti od použitého materiálu. Vami vytvorený svadobný plánovač bude obsahovať presne to, čo vy sama potrebujete. Môžete si vytlačiť a nalepiť doň tabuľky, zoznamy úloh, vaše inšpirácie a nápady, ktoré ste našli na internete alebo v časopisoch.

Jedinou nevýhodou je to, že si musíte dať pozor, aby ste nezabudli na žiadnu dôležitú etapu svadby, preto odporúčame vytvoriť si základný zoznam s tými najdôležitejšími úlohami za pomoci internetu.

Tip: Svadobný plánovač v papierovej forme vám ostane aj dlho po svadbe a pri jeho čítaní si vždy s úsmevom zaspomínate na vaše obľúbené prípravy.

5. Svadobný plánovač od svadobnej agentúry

Pokiaľ patríte medzi nevesty, ktoré majú plný diár už dlho pred svadbou alebo sa na svadobné prípravy sama necítite, je dobré požiadať o služby svadobnú agentúru. Svadobná koordinátorka vytvorí svadobný plánovač za vás a dohliadne na to, aby prípravy prebiehali podľa vašich predstáv. Hoci musíte počítať s vyššou cenou, svadobná agentúra vám ochotne splní vaše svadobné sny a ušetrí vám veľa starostí s prípravou svadby.

Nech si už vyberiete akýkoľvek plánovač, snažte sa zaznamenať doň všetko, čo je pre vás dôležité a čo potrebujete vybaviť. Nepoužívajte na poznámky kúsky papierov, ktoré sa potom budú povaľovať kade-tade po vašej kabelke či pracovnom stole. Nie je nič horšie, ako keď prídete o skvelý nápad len preto, že bol napísaný na papieri, ktorý ste stratili.

Profesionáli
0
Testovací profil pre...
Organizovanie svadieb (svadobné agentúry a koordinácia)
Testovací profil pre Admin Moja svadba
Bratislava
54
Brilliant agency
Organizovanie svadieb (svadobné agentúry a koordinácia)
Ponúkame organizovanie svadobných a iných spoločenských udalostí Obchodné podmienky: http://brilliantagency.sk/obchodné-podmienky
Trnava

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby