Lov na najlepší svadobný plánovač

 • 14. feb 2019
 • Zuzana Grossmann
 • isifa / Shutterstock, archív autorky

Pamätám si, akoby to bolo len včera, čo mi môj, už manžel, položil tú krásnu otázku a mne sa zatajil dych, roztriasli kolená a všade ma zaliala láska. Krátko na to, ako sme spoločne našim najbližším oznámili zásnuby, som sa pustila do plánovania. V našom manželstve som ja tá, ktorá si plánovačky vychutnáva, a tak mi ich môj manžel s radosťou prenechal.

Sadla som si na tiché miesto, izolovala som sa od všetkého zhonu všedných dní a šup na to, chcem takéto šaty, krásne topánky, svadbu v lete alebo na jar? A čo si oblečie ženích? Kde sa vezmeme?

Spísala som svoje predstavy na papier. Aj to, o čom som predstavu vôbec nemala. Spoločne s partnerom sme si to celé najprv prešli. Popravde, bolo toho na neho trochu veľa, rovnako ako pre mňa. Potrebovala som systém, ktorý mi pomôže položky logicky usporiadať a pomôže so sledovaním procesu ich vybavenia. Moja cesta preto viedla do kníhkupectva. Nielen tak, ale vydala som sa na lov toho správneho pomocníka pre plánovanie našej krásnej svadby.

Možno ste už uhádli, reč je o svadobnom plánovači alebo denníku. Osobne mám veľmi v obľube také plánovače a zápisníky, ktoré ponúkajú prehľadné usporiadanie tém. Vďaka kníhkupectvu Martinus sa pozrieme na tie, ktoré som poslala do finálneho výberu.

1. Svadobný deň(ník)

Tento kúsok som síce nemohla využiť pri plánovaní našej svadby, pretože vyšiel až neskôr, ale keďže som na naň natrafila pri mojich potulkách v obchode s knihami, prezrela som si ho a rozhodla sa, že vám ho predstavím, pretože určite stojí za to!

Je to pomocník v 2 smeroch. Po prvé ti podá informácie ohľadom plánovania, ktoré si inak musíš hľadať na internete, či z iného zdroja a po druhé si doň môžeš vpisovať, čo potrebuješ. Je teda napol poradca a napol zápisník. Ak si nevesta, ktorej to vyhovuje, určite by pre teba mohol byť zaujímavou voľbou.

Obal je z tvrdých dosák, čo ti umožní ochrániť jeho obsah na dlhý čas, hlavne keď ho budeš všade vláčiť so sebou ako ja 😉. Ak ťa očaril, nájdeš ho tu.

2. Svadobný plánovač Ela

Keď svadobná agentúra vydá plánovač pre nevesty, vznikne skvelý výsledok! Plánovač Ela mi hneď padol do oka. Má krásne logicky usporiadané kapitoly svadobných príprav, kde je veeeeľa miesta pre poznámky, nalepenie obrázkov, vypísanie položiek rozpočtu, trošku textu – rád od pani Maliníkovej (vedúcej agentúry) a dokonca stránky špeciálne pre načrtnutie svadobných šiat, účesu, či obleku pre ženícha, torty a vzhľadu svadobných obrúčok. A navyše, zasadací poriadok. Toto som veľmi ocenila.

Zopnutie špirálou je veľmi praktické. Treba však dať pozor na mäkšie strany obalu. Nezabúda sa tu však na žiadnu časť plánovania, vďaka čomu si vieš dopodrobna rozplánovať každučký detail tvojho vysnívaného dňa. Získal si ťa? Tu sa o ňom dozvieš viac.

3. Svatební přípravy podle Ejvi

Ak by si skôr chcela sprievodcu, ktorý ťa plánovaním prevedie a ty si len občas čosi poznačíš, je tento kúsok pre teba to pravé. Ejvin plánovač ti ponúka kompletný prehľad všetkých tém a zastávok na ceste ku svadbe. Za každou kapitolou máš priestor na niekoľko poznámok.

Celá publikácia je doplnená farebnými obrázkami pre inšpiráciu. Väzbu má pevnú, takže ti vydrží v kabelke aj v ruksaku 😉. Kompletne ho spracovala blogerka Eva Mchitarjan (Ejvi), ktorá sa témou svadieb zaoberá už nejaký čas, a tak ponúka cenné rady a tipy. Ak je toto tvoj favorit, nájdeš ho tu.

4. Naše svatba

Pri listovaní tohto plánovača sa ti bude páčiť spôsob, akým je písaný – kreatívne poňali jeho tvorbu a plánovanie svadby s ním je naozaj zábava. Obsahuje množstvo otváracích okienok s možnosťou vpisovania, riadky s kopou miesta pre tvoje poznámky ku každému okruhu. Už na prvý pohľad ťa zaujme. Okrem toho, že je celý bielučký, šaty nevesty na obrázku sú zamatové a to samo o sebe nabáda nevestu, aby sa tešila na tie svoje 😊.

Obal je pevný, ale ukrýva špirálovité uchytenie strán, čo listovanie uľahčuje. Tento plánovač bol jeden z mojich najmilších pri výbere. Ak aj tebe tak padol do oka, tu si ho pozri online.

Ktorý kúsok ťa oslovil? Nie si si istá? V tom prípade šup šup do obchodu s knihami, prelustrovať výber. Z osobnej skúsenosti viem, že mať knižku v rukách je iný pocit, ako o nej čítať, ako ju len vidieť na obrázku 😉

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby