Tajná svadba v štýle celebrít

 • 13. feb 2017
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

V súčasnosti sa tajné svadby bez prítomnosti rodiny a priateľov stali čoraz obľúbenejšími. Tento trend k nám priniesli svetové celebrity, ktoré sa často snažia uniknúť pred zvedavými paparazzmi a práve svoj svadobný deň si chcú užiť bez neustálych bleskov fotoaparátov. Nad čím by ste mali premýšľať predtým, ako sa pre tajnú svadbu rozhodnete?

Kedy sa najčastejšie páry rozhodnú pre tajnú svadbu?

• Keď ani jeden z budúcich manželov netúži po veľkej svadbe • Keď sa rodina až príliš angažuje do svadobných príprav a budúci manželia majú pocit, akoby to ani nebola ich svadba, pretože ju do detailov plánujú rodičia • Keď ušetrené peniaze na svadbu radšej investujú do spoločného bývania, dovolenky… • Keď budúci manželia túžia po svadbe na exotickom ostrove a dopraviť tam všetkých hostí by bolo príliš nákladné • Keď je nevesta tehotná alebo pár už má deti a tajná svadba je spôsobom, ako ušetriť nielen peniaze, ale aj čas a nervy

Čo všetko potrebujete zariadiť?

Tajná svadba na pláži

Väčšina párov sa rozhodne pre romantickú svadbu pri mori a to v rámci dovolenky, ktorá zároveň plní funkciu svadobnej cesty. V takom prípade potrebujete najmä vybrať požadovanú destináciu a informovať sa o cene svadobného obradu na pláži.

Pamätajte, že nie všetky exotické destinácie ponúkajú takúto možnosť, preto sa informujte čo najskôr. Nezabudnite si dovolenku zarezervovať aj pol roka vopred. Ak túžite po nezabudnuteľných fotografiách, zarezervujte si svadobného fotografa.

Tajná svadba na matrike

Či ide o svadbu na matrike alebo na pláži, mali by ste mať dvoch svedkov. Za oddanie na matrike uhrádzate poplatok, ktorý sa zvyšuje, ak chcete výzdobu alebo čokoľvek mimo štandard.

Takisto platí, že nie sú nutné svadobné šaty ani oblek pre ženícha, ak ich sami nechcete. Na svadbu na matrike postačí elegantné oblečenie, na obrade na pláži môžete mať na sebe čokoľvek.

Premyslite si všetky výhody a nevýhody tajnej svadby

Výhody tajnej svadby

Medzi výhody, samozrejme, patrí menšia finančná a časová náročnosť oproti veľkej svadbe. Celkové prípravy na tajnú svadbu vám zaberú maximálne dva týždne, takže si ušetríte predsvadobný stres spojený s prípravami.

Takisto sa môžete rozlúčiť s problémami okolo usadenia hostí. Zasadací poriadok nie je potrebný, pokiaľ nepozývate hostí.

Navyše nemusíte riešiť svadobné šaty, ak ste sa rozhodli, že sa vaša svadba zaobíde bez bielej róby.

Ďalšou výhodou je to, že tajnú svadbu môžete mať v podstate ktorýkoľvek deň v týždni a na druhý deň môžete ísť do práce bez toho, aby si niekto niečo všimol.

Výsledkom každej svadby je mladomanželský pár. Vaše manželstvo bude mať rovnakú váhu, či máte malú alebo veľkú svadbu, takže si smelo zvoľte typ svadby, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Nevýhody tajnej svadby

Hlavným mínusom tajného obradu je neprítomnosť rodiny a priateľov. Isteže, potrebujete dvoch svedkov, čo môžu byť členovia vašej rodiny či priatelia. No pokiaľ máte dobré vzťahy so svojou rodinou, pripravte sa na to, že vám počas obradu bude chýbať.

Počítať musíte tiež s tým, že váš veľký deň sa bude musieť zaobísť bez svadobných darov a nezabudnuteľnej svadobnej hostiny.

Ako s pravdou von?

Ak ste sa rozhodli pre tajnú svadbu, vaša rodina bude zrejme zaskočená, keď sa to dozvie. Pripravte sa na rôzne reakcie. Vaši rodičia môžu byť najskôr trochu smutní, sklamaní alebo nahnevaní, no nepochybujte, že ich to čoskoro prejde a vyjadria vám pochopenie.

V každom prípade si oznámenie tajnej svadby rodine vyžaduje citlivý osobný prístup. Môžete napríklad pozvať rodinu na obed alebo usporiadať večeru, kde im oznámite, že ste sa vzali. Ak však nemáte odvahu na osobné stretnutie alebo bývate ďaleko, na internete si môžete objednať tzv. posvadobné oznámenia, ktoré jednoducho a jasne informujú, že vaša svadba už prebehla. Takéto oznámenie potom rozošlete rodine v elektronickej alebo papierovej forme.

Pamätajte, že nemusíte odpovedať na zvedavé otázky, prečo ste sa rozhodli pre tajnú svadbu. Ak si to želáte, nechajte si dôvody pre seba a povedzte len, že po takej svadbe ste vždy túžili.

Tieto slávne páry to majú za sebou – tajne!

Oskarová herečka Natalie Portman a Benjamin Millepied si povedali áno na tajnej tradičnej židovskej svadbe, ktorá sa konala na Californskom pobreží v auguste 2012.

Beyoncé a Jay-Z sa vzali v apríli 2008, ale speváčka nikdy nezverejnila fotografie zo svojho svadobného dňa, iba vo videoklipe k piesni I Was Here sa objavilo niekoľko záberov Beyoncé v jej skutočných svadobných šatách.

V roku 2014 sa vzali aj spevák skupiny Maroon 5 Adam Levine a modelka Victoria´s secret Behati Prinsloo. Tajná svadba sa konala v Los Cabos v Mexicu formou rockového koncertu.

Dokonale utajiť svadbu sa podarilo aj Justinovi Timberlakovi a Jessice Biel. Po piatich rokoch randenia si povedali áno na svadobnom obrade v luxusnom talianskom rezorte Borgo Egnazia vo Fasane. Nevesta bielu farbu prenechala družičkám a sama si obliekla ružovú svadobnú róbu.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby