Tipy a nápady pre outfit na predsvadobné rande fotenie

 • 21. máj 2023
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Predsvadobné fotenie, kedy si zaľúbenci dajú svoje „posledné rande za slobodna“, je v dnešnej dobe už takmer neodmysliteľnou súčasťou svadby. Vyberú si fotogenické miesto v prírode, na hrade či v meste, kde fotograf zveční ich romantickú prechádzku alebo piknik a do budúcna budú mať príjemnú spomienku na chvíle pred svadbou. V zahraničí sa takéto fotenie zvykne označovať pojmom „Save the date“. Pár prostredníctvom takýchto fotografií oznamuje svojej rodine a blízkym, že sa budú brať a zverejnia zároveň termín svojej svadby.

Plánujete takéto fotenie aj vy? Máte vybratú lokalitu aj približnú predstavu o fotkách, no neviete si dať rady s oblečením? Skúste sa inšpirovať našimi tipmi na outfit na predsvadobné rande fotenie.

zamilovaná dvojica v objatí, okolo visia svetielka a srdiečka

Stavte na romantickú klasiku

Ak chcete, aby sa vaše predsvadobné fotenie nieslo predovšetkým v romantickom duchu, siahnite po šatách alebo sukni, ktoré samy o sebe evokujú eleganciu, nežnosť a romantiku.

Šaty by nemali byť príliš formálne – na formálnosť príde čas na samotnej svadbe. Zvoľte romantické voľné kvetované šaty a doplňte ich klobúkom a sandálkami. Rifľové šaty sa skvelo navzájom doplnia s lodičkami, rúžom a doplnkami sýtej červenej farby.

Voľné šaty vzdušného materiálu zas poskytnú skvelé možnosti pri fotení – vyniknú pri otočkách, vo vetre alebo aj pri chôdzi.
Sukňa sa dá pekne skombinovať s elegantným topom ale i jednoduchým tielkom. Berte do úvahy aj lokalitu vášho fotenia. Na piknik v prírode sa hodí skôr ľahká sukňa s tielkom a tenisky, no rande v uliciach večerného mesta znesie i elegantnejší outfit s topánkami na podpätkoch.

Hľadáš fotografa na rande fotenie? Nájdi ho cez náš Dopytovač! 

outfit na predsvadobné rande fotenie

Elegancia ale nemusí byť iba o šatách a sukni. Štýlový overal či vkusný top s nohavicami z kostýmu a k tomu lodičky a jemné lokne vo vlasoch spolu vytvoria trendovú súhru elegancie a vkusu.

Ladenie s partnerom

Ak vás nebaví strohá elegancia, vymyslite si niečo originálnejšie – zlaďte sa s vaším nastávajúcim! Ak ste zástancami romantiky, farbu šiat môžete pokojne zladiť napríklad s farbou košele vášho snúbenca. Mnohí zaľúbenci si však na predsvadobné fotenie prinesú aj svojich domácich miláčikov, ktorí sú súčasťou domácnosti. V takom prípade sa fotenia nesú skôr v neformálnom duchu a môžete sa nahodiť napríklad do rifľových nohavíc a tričiek nie iba v rovnakej farbe, ale i s identickou potlačou. Pokojne siahnite po vtipných nápisoch a motívoch – fantázii sa medze nekladú! Navyše k sebe môžete zladiť aj psa či iné domáce zvieratko.

dvojica sedí pri strome so psom

Originálny outfit na predsvadobné rande fotenie

Jednoduché bude ladenie pri tematických foteniach ako napríklad retro, kde často musíte mať aspoň približnú predstavu o tom, aké outfity si vyberiete, keďže ste limitovaní štýlom. Pre vidiecke fotenie budú fajn kockované košele a odviazať sa môžete napríklad pri jesennom Halloweenskom fotení.

Ladenie však môžete poňať aj farebne. Toto leto boli veľmi trendové tzv. „all white“ outfity – teda kompletne v bielej. Zlaďte sa partnerom kompletne do jednej farby, skombinujte to so zaujímavou lokalitou a krásne predsvadobné fotky budú na svete!

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe