6 návodov na viazanie kravaty rýchlo a jednoducho

  • 1. aug 2019
  • Dušana Balážová
  • shutterstock / istock

Staň sa majstrom! S týmito obrázkami a jednoduchým návodom už viazanie kravaty nebude žiaden strašiak. Stačí postupovať podľa návodu a aj vy sa budete môcť blisnúť šikovnosťou vo viazaní kravaty. Ak nebude na prvýkrát dokonalá, nenechajte sa odradiť, upravený muž predsa stojí za to.

Viazanie kravaty na dvojitý uzol

viazanie kravaty na dvojitý uzol

1. Prevlečte si kravatu okolo krku, tak aby širší koniec kravaty bol dlhší ako ten užší. 2. Prekrížte oba konce cez seba tak, aby bol hrubší na vrchu. Prekrížením vytvoríte pod bradou písmeno X. 3. Širší koniec prevlečte za tenký koniec. 4. Opäť prevlečte hrubý koniec, tak ako v predošlom kroku. Jemne si prstom pridržiavajte vznikajúci uzol. 5. Širší koniec teraz nasmerujte do vodorovnej polohy. Dvojité obtočenie by sa malo v tomto kroku prekryť. 6. Širší koniec prevlečte pod kravatou na krku. Prstami si stále jemne pridržiavajte slučku, ktorá vám vznikla obtočením koncov. 7. Pretiahnite širší koniec cez vrchnú slučku a pritiahnite uzol. 8. Uzol utiahnete jeho jemným pridržaním v jednej ruke a ťahaním za tenký koniec.

Uzol polovičný Windsor

ako uviazať uzol polovičný Windsor na kravate

1. Aj pri tomto uzle si kravatu prevlečte okolo krku, ale širší koniec si nechajte ešte dlhší ako pri prvom, pretože pri polovičnom Windsore sa širší koniec obmotáva viac krát. 2. Prekrížte oba konce cez seba tak, aby bol širší na vrchu. Prekrížením vytvoríte pod bradou písmeno X. 3. Širší koniec kravaty nasmerujte k tvári. 4. Pretiahnite širší koniec kravaty vrchom cez vniknutú slučku a vyjdite ním zospodu slučky na ľavú stranu. 5. Širším koncom prekryte vzniknutú slučku. Od tohto momentu si už dajte záležať lebo od toho bude závisieť výsledný vzhľad uzlu. 6. Pretiahnite širší koniec zospodu slučky. 7. Nakoniec už len pretiahnite koniec kravaty cez vrchnú časť slučky. 8. Ak nie je uzol rovnomerný, stačí ho len trochu povoliť a podľa potreby upraviť.

Uzol Windsor

ako uviazať uzol Windsor na kravate

1. Kravatu si prevlečte okolo krku. Nechajte hrubšiu časť dostatočne dlhú, nakoľko sa bude obmotávať viac krát pri vytváraní uzlu. 2. Širší koniec prevlečte popod kravatu okolo krku. 3. Následne vrchom vytiahnite širší koniec. 4. Vodorovne preložte sprava doľava širší koniec zospodu okolo uzla. 5. Nasmerujte širší koniec šikmo cez prednú časť uzla smerom hore. 6. Preložte širší koniec cez slučku na krku a vytiahnite zospodu na ľavej strane. 7. Preložte širší koniec vodorovne cez prednú časť uzla, zľava doprava. Tento krok vytvorí horizontálny pás na uzle. 8. Širší koniec opäť prevlečte pod slučku na golieri. 9. Nakoniec už len pretiahnite koniec kravaty cez vrchnú časť slučky. 10. Uzol utiahnete jeho jemným pridržaním v jednej ruke a ťahaním za tenký koniec.

Uzol kelvin

ako uviazať kravatu s uzlom kelvin

1. Pri tomto uzle je potrebné si kravatu prevliecť okolo krku švíkom navrch a nechať širší koniec dlhší ako užší. 2. Širší koniec prevlečte popod užší koniec. Opäť vytvoríte pod bradou písmeno X. 3. – 5. Oviňte širší koniec okolo užšieho konca dva krát. 6. Prstom posuňte slučky hore, tak aby sa prekrývali a zospodu goliera prevlečte širší koniec. 7. Prevlečte širší koniec zospodu goliera cez vrchnú časť slučky. 8. Uzol utiahnete jeho jemným pridržaním v jednej ruke a ťahaním za užší koniec.

Profesionáli
64
Svadobný a spoločens...
Svadobné salóny a svadobné šaty
Najnovšie kolekcie svadobných šiat 2020, spoločens...
Bratislava
80
Svadobný salón DIAMO...
Svadobné salóny a svadobné šaty
Na Váš veľký deň “D” Vám požičiame svadobné šaty s...
Nitra

Orientálny uzol

ako uviazať na kravate orientálny uzol

1. Aj pri Orientálnom type uzla sa začína tým, že kravatu je potrebné otočiť švíkom navrch. Širší koniec kravaty je opäť dlhší ako ten užší. 2. Širší koniec prekrížte tak, aby bol užší koniec navrchu. 3. Oviňte širší koniec okolo užšieho. 4. Prevlečte širší koniec popod golier. 5. Posledným krokom je už len prevlečenie širšieho konca cez vzniknutú slučku. 6. Uzol už len upravte a dotiahnite a viazanie kravaty je hotové.

V bazáre k tejto téme
Kvetinková košeľa - Celio
Ponúkam kvetinkovú košeľu, bola raz oblečená, veľk...
10
Červená košeľa s krátkym rukávom
Ponúkam raz oblečenú pánsku košeľu, veľkosť 41-42....
8

Uzol Princ Albert

1. Kravatu si prevlečte okolo krku. Nechajte širšiu časť dostatočne dlhú, nakoľko sa bude obmotávať viac krát pri vytváraní uzlu. 2. Preložte širšiu časť na užšiu. 3. Oviňte širšiu časť okolo užšej. 4. Opäť oviňte širšiu časť okolo užšej. 5. Prstom posuňte slučky hore, tak aby sa neprekrývali celé, ale bolo ich vrstvenie vidieť. 6. Zospodu goliera prevlečte širší koniec popod kravatu ovinutú okolo krku. 7. Posledným krokom je už len prevlečenie širšieho konca cez obe vzniknuté slučky. 8. Uzol upravte podľa potreby, tak aby bolo viditeľné vrstvenie slučky.

Komentáre

    Pridaj príspevok