Top 10 destinácií pre vašu svadobnú cestu!

 • 21. jan 2016

Svadobná cesta alebo, ak chcete „medové týždne“, sú vrcholom romantiky pre mladomanželov. Ide o symbolickú cestu novomanželov, počas ktorej sa vydajú v ústrety spoločnému putovaniu životom. Súčasne je odmenou po hektických mesiacoch plánovania svadby. Práve preto by mala byť naozaj príjemná, pohodová a samozrejme romantická.

Ale aké miesto pre svadobnú cestu si vybrať? Ak si aj vy lámete hlavu nad touto otázkou, poradíme vám, aké destinácie na svadobnú cestu sú skvelou voľbou. Najdôležitejšie však je, aby daná destinácia bola vysnívaná pre vás oboch, aby sa zbytočne z príjemných chvíľ nestali nepríjemné..

Kam na svadobnú cestu?

V súčasnosti, kedy je pohyb osôb medzi krajinami povolený viac ako kedykoľvek predtým, si môžete vyberať z rôznych bližších aj úplne vzdialených destinácií, ktoré sú vhodné na svadobnú cestu. Naši rodičia a starí rodičia toto šťastie bohužiaľ nemali, o to viac by ste si túto slobodu voľby miesta pre vaše medové týždne mali užiť. V závislosti od vašich spoločných záľub a preferencií, si môžete vybrať medzi viacerými druhmi svadobných ciest:

svadobná cesta k moru – pre romantickejšie páry, ktoré obľubujú šum mora, oddych na slnku a prechádzky počas dlhých teplých večerov,

svadobná cesta snov do exotickej krajiny – pre všetky páry, ktoré si chcú dopriať a začať svoj spoločný život v manželstve naozaj veľkolepo,

svadobná cesta ako plavba na lodi – pre odvážne páry, ktoré milujú romantiku a dobrodružstvo v jednom,

svadobná cesta ako wellness pobyt – pre páry, ktoré zbožňujú relax, hýčkanie svojich tiel a chuťových pohárikov,

svadobná cesta na horách – pre dobrodružné typy párov, ktoré obľubujú hory, turistiku a aktívny oddych v prírode,

svadobná cesta ako poznávací zájazd – pre poznania-chtivé páry, ktoré majú radi históriu a radi spolu spoznávajú nové miesta.

Top destinácie na svadobnú cestu – Top 10 podľa tímu mojasvadba.sk

1. Svadobná cesta do Florencie

Nádherné talianske mesto Florencia je plné renesančného umenia, precíznej architektúry, skvelých talianskych vín a božského jedla. V tomto meste je stále čo objavovať. Florencia je destinácia ako stvorená pre krásnu romantickú svadobnú cestu, pre mladomanželov, ktorí radi objavujú nové zákutia.

2. Svadobná cesta do Toskánska

Áno, opäť destinácia nachádzajúca sa v Taliansku, pretože talianske mestá a regióny sú pre svadobné cesty ako stvorené. Toskánsko je vhodné najmä pre páry, ktoré si chcú oddýchnuť, nepreferujú exotické krajiny, ani veľké dobrodružstvá a veľké mestá sa im zdajú preplnené turistami.

3. Svadobná cesta do romantického Paríža

Jednou z top destinácií pre medové týždne je hlavné mesto Francúzska, Paríž. Je jedným z najromantickejších miest sveta a môžete v ňom prežiť naozaj krásne chvíle. Je vhodný najmä pre páry obľubujúce kultúru, architektúru, pamiatky, vynikajúce vína a ešte lepšie syry.

4. Svadobná cesta ako plavba po Karibiku

Medové chvíle na otvorenom mori znejú prinajmenšom lákavo. Okrem nezabudnuteľných zážitkov sprevádzaných úplným komfortom a zábavou počas celej plavby, môžete počítať s prehliadkou tých najkrajších ostrovov sveta. Čo môže byť romantickejšie ako osamotené pláže, plavba do zlatého západu slnka či raňajky na balkóne s výhľadom na oceán?

5. Svadobná cesta na Bahamy

Ak si potrpíte na luxus, svadobná cesta na Bahamy je ako stvorená pre vás. Bahamy sú totiž absolútny vrchol luxusu. Čakajú na vás dlhokánske pláže s bielym pieskom, palmy a nezabudnuteľné more v úžasnej bledo tyrkysovej farbe. Služby sú tiež kráľovské, keďže takmer každý apartmán má svojho vlastného sluhu s 24 hodinovou izbovou službou.

6. Svadobná cesta na Jamaicu

Jamaica je vhodná najmä pre tie páry, ktoré milujú vysoké teploty, exotiku, nádherné pláže a priezračné more. Svadobná cesta do destinácie Jamaica, nie je až tak obvyklá, no ak sa tam vyberiete, rozhodne neoľutujete. Týka sa to hlavne tých z vás, ktorí millujete leňošenie na slnku s dobrým drinkom v ruke.

7. Svadobná cesta na Costa Ricu

Táto destinácia je vhodná najmä pre mladomanželov dobrodruhov, na svoje si však prídu aj romantické páry. Okrem naozaj luxusných ubytovaní na pláži, tu totiž nájdete aj ubytovanie na stromoch v okrajoch dažďového pralesa. Uznajte, že toto len tak hocikde nezažijete.

Profesionáli

8. Svadobná cesta na Bora Bora, Tahiti

Bora Bora je top svadobná destinácia ponúkajúca absolútne súkromie mladomanželov. Tento ostrovný raj na zemi svojou nedotknuteľnosťou a dokonalosťou láka takmer každého. Poprechádzate sa malými pokojnými dedinkami, užijete si relax v polynézskych kúpeľoch alebo aktívny oddych pri šnorchlovaní. Táto destinácia je vhodná pre totálny únik od reality a každodenných starostí.

9. Svadobná cesta na Kubu

Áno, aj Kuba sa radí medzi top destinácie na svadobnú cestu. Prečo? No pretože je jednoducho úžasná, farebná, veselá.. Ak raz vstúpite na túto zem, zamilujete si ju. Na Kube si môžete nielen dosýta oddýchnuť, ale aj zažiť nespočetné množstvo kultúrnych zážitkov a zábavy.

10. Svadobná cesta na slnkom vyhriatu Krétu

Kréta je najjužnejším gréckym ostrovom plným slnka, ktorý je rozdelený na štyri hlavné časti. V každej z týchto častí si prídu zaľúbené páry na svoje. Nájdete tu totiž všetko od džungle a strmých útesov, až po dych vyrážajúce pláže a romantické zákutia. Nezabudnite tiež ochutnať skvelú grécku kuchyňu.

Tak ako, vybrali ste si? Veríme, že sme vás naším výberom prinajmenšom inšpirovali. Želáme vám príjemné plánovanie a šťastnú svadobnú cestu!


Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby