Ako zladiť farbu topánok k svadobnému obleku?

  • 8. feb 2019
  • Dana Imriščáková
  • iStock

V skrini vášho budúceho manžela už visí jeho svadobný oblek. Čaká na svoju premiéru a na vhodné topánky, ktoré podčiarknu jeho eleganciu. Ako však vybrať tú správnu farbu, aby nenarobili viac škody, ako osohu?

V bazáre k tejto téme

Svetlý oblek

Sem patria všetky svetlé obleky v odtieňoch khaki, béžovej alebo pieskovej farbe. Sú to jarné a letné odtiene, takže ich môžete kombinovať takmer s ktoroukoľvek farbou topánok, okrem čiernej. Čierna by zbytočne vytvorila silný kontrast a každý by sa zameral na vaše nohy.

Čierny oblek

V tomto prípade nemáte veľmi na výber, pretože s čiernym oblekom by sa mali kombinovať výlučne čierne topánky.

Modrý oblek

Z pohľadu kombinovateľnosti farieb ide o najpružnejšiu farbu, ktorá „znesie“ skoro každú kombináciu. Asi najviac sa k nej hodia čierne, hnedé a pre odvážnejších pánov aj vínovočervené topánky. Posledné menované zaručene upútajú pozornosť okolia a ozvláštnia štýl.

Sivý oblek

S čiernou majú podobnosť aj v kombinovaní topánok, najviac sa k nim hodia čisto čierne topánky. Môžete ich však nahradiť aj tmavohnedými alebo vínovočervenými topánkami. Pamätajte však na to, že oba odtiene by mali byť naozaj tmavé, aby príliš "nesvietili".

Hnedý oblek

Najlepšie ladí s hnedými topánkami, ale len v prípade, že nejde o podobnú, či identickú hnedú. Dôležité je docieliť určitý kontrast. Vhodná je i kombinácia červenej alebo vínovej, nikdy však nie čiernej. Vo všeobecnosti je lepšie mať topánky tmavšej farby ako oblek.

Červený oblek

Krásne ho doladia hnedé topánky, čierne by spôsobili príliš neprirodzený kontrast. Zaujímavú kombináciu dosiahnete napríklad aj tmavomodrými topánkami.

Profesionáli
64
Svadobný a spoločens...
Svadobné salóny a svadobné šaty
Najnovšie kolekcie svadobných šiat 2020, spoločens...
Bratislava
80
Svadobný salón DIAMO...
Svadobné salóny a svadobné šaty
Na Váš veľký deň “D” Vám požičiame svadobné šaty s...
Nitra

Topánky a opasok

Nezabudnite, že topánky musia byť vhodne skombinované aj s opaskom. Základným pravidlom je, aby mal opasok rovnakú farbu, odtieň a textúru ako topánky. Opasok môžete ladiť aj s farbou obleku, ale opäť pozor na odtiene. Topánky i opasok by mali byť kožené. Ak ste si na príležitosť zvolili traky, opasok nechajte v skrini.

Vhodné ponožky

Myslite aj na vhodné ponožky. K obleku si vyberajte hladké ponožky bez špeciálneho dizajnu, vzorov alebo motívov. Najvhodnejšie sú jednofarebné ponožky v tmavých farbách, ktoré ladia s oblekom i topánkami. Samozrejme, ak si trúfate, môžete použiť aj kreativitu a oblek doplniť zaujímavými, či netradičnými vzormi ponožiek.


Komentáre

    Pridaj príspevok