12 trendov vo svadobnom obliekaní, ktoré by mal váš ženích rozhodne poznať

 • 21. jún 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Je viac ako jasné, že vy aj váš ženích budete vo váš deň D vyzerať skutočne dokonale. Avšak, hoci sa všetky oči najskôr upierajú na nevestu a až následne na ženícha, bude rovnako v centre pozornosti. Venujte teda dostatočný čas na výber jeho odevu tak, aby k vám ladil a zároveň spĺňal niektorý z aktuálnych trendov v oblasti svadobného oblečenia pre ženíchov.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Klasika je síce klasika, ale pokiaľ ide o odev ženícha, aj ten by mal mať možnosť kráčať s dobou, rovnako, ako ide s výberom svojich šiat aj každá nevesta. Pripravili sme pre vás výber najnovších trendov z oblasti odievania ženíchov a už teraz je jasné, že mnohé z nich sa uchytili aj na Slovensku a odvážlivcov pomaly pribúda. Aké sú teda najnovšie trendy a čo sa nosí vo svete sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Ženích v bielom

Zatiaľ, čo je na svadbe biela farba tabu pre všetkých prítomných okrem nevesty, v súčasnosti sa do popredia dostáva možnosť bieleho obleku aj pre ženícha. Najmä, ak si zladí košeľu a doplnky, môže tento „výstrelok“ pôsobiť skutočne elegantne a zaujímavo.

Šortky na svadbe

Možno sa práve teraz chytáte za hlavu, ale treba si uvedomiť, že v dnešnej dobe, kde muži čoraz častejšie na seba pútajú pozornosť – nosia najrôznejšie zostrihy brady, fúzov, výrazné oblečenie a doplnky, nie sú šortky až taký extravagantný výstrelok.

Veď aj tie môžu byť elegantné, minimálne casual a samozrejme dôraz treba klásť aj na štýl svadby a miesto konania. Pretože svadba pod holým nebom s bosou nevestou s kvetmi vo vlasoch si určite žiada aj uvoľneného ženícha.

Potlač

Dizajnéri sa idú pretrhnúť, ktorý príde s najnovším trendom v oblasti potlače a vidíme ju skutočne všade. Tak prečo nezvoliť napríklad košeľu s potlačou aj na vašu svadbu? V prípade vhodne zvolených doplnkov a uvoľnenejšej atmosféry svadby, z toho môže vzísť naozaj originálny a trošku neformálnejší outfit pre ženícha.

Námorník

Modrá farba obleku je už na Slovensku populárna dlhšiu dobu a patrí k jednej z najobľúbenejších. Doprajte teda vášmu ženíchovi možnosť doplniť svoj oblek výraznejšími námorníckymi doplnkami ako košeľa s výložkami, či námornícke manžetové gombíky. Veď, povedzme si na rovinu, ktorej žene sa nepodlomia kolená pri pohľade na krásneho muža v uniforme?

Neutrálny oblek

Doplňte svoju nevestu v neutrálnych farbách a zvoľte materiály, ktoré sú vzdušné a padavé. Ľanovými nohavicami s bielou košeľou a vestou určite nič nepokazíte. Na svadbu s prírode, či na pláži nemôžete urobiť lepšie.

Klasický oblek doplnený tričkom a teniskami

Ďalšou možnosťou, ako sa odlíšiť a zapojiť do vášho odevu trošku kreativity, je využitie klasického obleku, ale namiesto košele a elegantných topánok siahnite po tričku a teniskách. Samozrejme, aj v tomto prípade ide skôr o neformálnejší typ svadby, kde sa môžete odviazať trošku viac.

Plážová svadba = plážový odev

V tomto prípade je rovnica jasná. Čím slnečnejšia a vzdušnejšia je vaša svadba, tým ľahší a jednoduchší môže byť aj váš odev. Ak plánujete romantickú svadbu pri západe slnka na pláži, určite siahnite po niečom ľahkom, vzdušnom a jemnom. V tomto prípade vyberajte bledé farby, prípadne uprednostnite prúžky.

Šialená obuv

Pokiaľ existuje deň, v ktorý by si mohol váš snúbenec obuť najšialenejšiu obuv, tak je to určite ten váš svadobný. V súčasnosti sú veľmi módne rôzne lesklé topánky s rôznymi aplikáciami a výšivkami. Otázne je, či sa medzi nami nájde aj takto odvážny ženích.

Dva obleky alebo od klasiky k trendom

Ak sa váš ženích rád odviaže, ale zároveň sa bojí, že by jeho stará mama o ničom inom nerozprávala najbližšie dva roky, je tu možnosť kompromisu a kombinácie štýlov. Doprajte staršiemu osadenstvu na svadbe klasické odevy a pri prezliekaní sa do popolnočného outfitu zvoľte akýkoľvek módny výstrelok a ako sa hovorí, vlk bude sýty a ovca celá.

Kombinácia čiernej a modrej

Kombinácia týchto dvoch farieb je v súčasnosti viac než trendy. Tak prečo to nevyužiť aj na vašej svadbe? Doprajte si možnosť formálneho oblečenia vo forme smokingu a len ho trošku bohémsky ozvláštnite a zvoľte kombináciu s modrou farbou.

Trafte sa do témy

Ak máte svadbu na ranči, prečo to nevyužiť? Umožnite vášmu ženíchovi obliecť si kovbojský klobúk a klasické kovbojské čižmy. Samozrejme, rovnaký postup možno uplatniť na akúkoľvek tému akú plánujete, prípadne môže ženích doplniť svoj svadobný odev farbou, ktorá bude na vašej svadbe nosná.

Rôzne tóny rovnakej farby

Keďže na svadbe ide o lásku dvoch ľudí, ktorí sa vo všetkom dopĺňajú, prečo by sa nemohli dopĺňať aj ich odevy? Využite rovnaké farby na oblečení nevesty aj ženícha, aby tak spolu tvorili dokonalú harmóniu.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby