Predstavujeme vám TOP 5 svadobných účesov pre sezónu 2016!

 • 11. apr 2016

Pre svadobné trendy roku 2016 je typické spojenie s prírodou a prenesenie jej elementov do svadobnej výzdoby, dizajnu svadobných šiat i do svadobného účesu. Vyčesané, komplikované účesy rozhodne nepatria k tohtoročným trendom. Naopak, k uvoľnenému, bohémskemu štýlu sa skvele hodia voľne rozpustené vlasy alebo jednoduché zapletané vrkôčiky. V kombinácii s vhodným typom šiat a doplnkami budete s takýmto účesom pôsobiť ako krásna, éterická víla.

Kvety namiesto svadobného závoja

Kvety vo vlasoch sú absolútnym hitom tohtoročnej sezóny. Vďaka ním bude váš účes originálny, nápaditý a výnimočný. Siahnuť môžete buď po vlasových doplnkoch z umelých kvetov alebo môžete do účesu zakomponovať živé kvety. Keďže kvety sú veľmi výrazným doplnkom, je dôležité dbať na to, aby nevesta nepôsobila prekombinovane a gýčovo.

Zo živých kvetov sú vhodné predovšetkým odolné a trvácnejšie druhy, ktoré vydržia nezvädnuté a svieže počas celej svadobnej hostiny. Kvietky by zároveň nemali byť príliš ťažké a mali by sa ľahko pripnúť do vlasov. V prípade, že kvety vo vlasoch zladíte so svadobnou kyticou alebo s výzdobou v svadobnej sále, určite zabodujete.

Medzi živé kvety, ktoré sú vhodné do svadobných účesov, patrí najmä orchidea, ruža, chryzantéma, nevestin závoj, jazmín, spatyphylum alebo karafiát. Zo zelených rastlín je to predovšetkým brečtan. Naopak, do účesu sú nevhodné lúčne kvety, ktoré majú tenkú stopku a veľmi rýchlo zvädnú.

Pokiaľ chcete mať stopercentnú istotu, že kvietok vo vlasoch vydrží svieži celý deň, požiadajte o pomoc flóristu, ktorý obalí stopku kvetu páskou, dodávajúcu kvetu potrebnú vlhkosť. Dámam s hustými vlasmi, je možné zakomponovať do účesu aj drobné ampulky s vodou. Pred aplikáciou kvetu do vlasov je vhodné skladovať kvety v chlade. Pri výbere kvetov do svadobného účesu je potrebné prihliadať i na vonkajšie poveternostné podmienky. Niektoré kvety totiž neznesú silné, priame slnko a pokiaľ plánujete letnú svadbu v exteriéri, kvety by to nemuseli vydržať.

Top 5 svadobných účesov zdobených kvetmi

1. Vlasy vejúce vo vetre

Jedným z najjednoduchších účesov vôbec, sú rozpustené vlasy. Kučeravé, vlnité, vyžehlené, krátke či dlhé vlasy, budú vďaka kvetom pôsobiť zaujímavo a trendovo. Pri tomto type účesu kvet najviac vynikne, pokiaľ ho umiestnite na bok hlavy.

2. Voňavý kvetinový venček

Ďalším spôsobom, ako zakomponovať kvety do svadobného účesu, je kvetinový venček. Môže byť výrazný a pestrofarebný, plný rôznych druhov kvetov alebo jemný, zladený v tónoch jednej farby. Ak túžite po venčeku zo živých kvetov, je vhodné požiadať a pomoc pri výrobe venčeka skúseného flóristu. Kvetinový venček sa hodí tak k rozpusteným, ako i k elegantne vyčesaným vlasom.

3. Obľúbene čelenky z kvetov..

Trendovou alternatívou kvetinových venčekov je kvetinová čelenka. Čelenku je možné zapracovať do akéhokoľvek typu svadobného účesu. Napriek tomu, že čelenky prevažne nie sú vyrobené zo živých kvetov, nemusia pôsobiť lacno a umelo. Pokiaľ však predsa len odmietate umelinu, siahnite po čelenkách vyrobených zo sušených kvetov.

Keďže kvetinové čelenky sú hitom tohtoročnej sezóny, nevesty si môžu vybrať z bohatej ponuky čeleniek tých najrôznejších farieb. Šikovnejšie nevesty si dokonca môžu čelenku vyrobiť doma, presne podľa svojich prianí a vkusu.

4. Vrkoče

V svadobnej sezóne 2016 určite zabodujete aj pleteným vrkočom, ktorý je taktiež možné skombinovať s kvetmi. Do tohto typu účesu sa hodia predovšetkým menšie kvety, ktoré sa jednoducho vsunú medzi prepletené pramene vlasov. Vrkoč je taktiež možné ozvláštniť vpletením farebnej stužky alebo šperku.

Vrkoč nemusí tvoriť celý účes. Časť vlasov môžete nechať rozpustených a zapliesť len menší vrkoč, ktorý slúži ako čelenka. Pokiaľ patríte medzi extravagantnejšie nevesty, môžete siahnuť po dočasných vlasových farbách a aplikovať ich na jednotlivé pramene vlasov, vďaka čomu bude i jednoduchý vrkoč vyzerať trendy a šik. Horúcim trendom 2016 je sivá alebo ružová farba vlasov. Zapletaný vrkoč sa skvele hodí k jednoduchým vintage šatám alebo k ľudovému svadobnému kroju.

5. Drdol na tisíc spôsobov

K pompéznym, bohato zdobeným svadobným šatám je výbornou voľbou nadčasový drdol alebo elegantný uzol, ktorý zvýrazňuje zdobenie a krásu svadobných šiat. V tohtoročnej sezóne sú obľúbené nižšie posadené drdoly, vyčesané do boku hlavy. V tomto prípade sa fantázii medze nekladú a podľa dĺžky a kvality vlasov je možne vytvoriť akúkoľvek kreáciu. Drdol nádherne vynikne v kombinácii s kvetinovou čelenkou, s drobnými kvietkami alebo s jedným väčším, dominantným kvetom umiestneným na boku hlavy.

V sezóne 2016 je taktiež veľkým hitom kombinácia drdolu a zapletaných vrkôčikov. Vrkôčiky môžu byť zapletené len po bokoch hlavy alebo z nich môže byť upletený i samotný drdol. Populárny je aj drindl drdol, teda drdol vytvorený z vrkoča omotaného okolo hlavy. Tento typ drdolu preslávila ukrajinská politička J.V. Tymošenková.

Pri výbere svadobného účesu je dôležité nielen sledovať aktuálne trendy, ale aj zvážiť, či vybraný typ účesu ladí k nevestinmu typu tváre, typu postavy a k svadobným šatám. Správne zvolený účes dokáže podčiarknuť krásu ženy a dotvoriť celkový ,,styling“ nevesty. Veď nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy.

Pozrite si galériu svadobných účesov s kvetmi:

VIAC NÁPADOV NA ÚČESY
Kompletný album

Autor článku: Michaela Forrová / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade