Aké trendy svadobných kytíc nás čakajú v roku 2016?

 • 26. nov 2015

V nasledujúcom článku vám chceme priblížiť pohľad našich Profesionálov, svadobných dodávateľov, na trendy v svadobných kyticiach. Pár z nich sme preto vybrali a položili im nasledujúcu otázku:

Aké svadobné kytice boli populárne v sezóne 2015 a aké kytice čakajú na nevesty 2016?

Jana Becková – Štýlová Svadba: Kytičky sme robili najmä tradičné, okrúhle, ale vyskytlo sa aj pár tzv. strapatých, nepravidelného tvaru, kde bolo viac zelene. Najčastejšie boli žiadané klasické ruže, frézie, pivónie, špeciálne odrody ruží a hortenzie. Mnoho kytičiek bolo väčších ako je bežné.

Z farieb prevládali najmä pastelové, ružová vo všetkých odtieňoch, smotanová, broskyňová, lososová, svetlá fialová a samozrejme biela. Na budúcu sezónu ešte veľa presných objednávok nemáme, ale čo sa týka farieb, zatiaľ to vyzerá podobne, takže veľké zmeny nečakám.

Lýdia Dráfiová – Pretty wedding: Neviem, aká je skúsenosť iných agentúr, ale u nás v roku 2015 boli najčastejšie žiadané bielo-krémovo-ružové kombinácie s troškou cyklámenovej, tvar do guľata a vo väčšine prípadoch tvoril svadobnú kytičku mix rôznych druhov kvetín a pivónií.

Gabriela Sýkorová Hyllová – FlorDeLuxe: Svadobné kytice vždy tvoríme pre konkrétnu nevestu, čo znamená, že trendy sú až druhoradé. Je ale pravda, že nevesty sú už v dnešnej dobe výborne zorientované. Tohoročná svadobná sezóna sa niesla v duchu romantiky a jemných kontrastov. Dominovali veľkokveté druhy ako pivónie, anglické ruže či hortenzie.

Výrazným posunom oproti minulým rokom bola tzv. voľná väzba navodzujúca dojem určitej strapatosti, doplnená pestrým výberom zelene, pričom najväčšej obľube sa tešil voňavý eukalyptus a jeho odrody. Vo farebnosti prevládali ružové púdrové odtiene, smotanová, koralová a mentolová, podtrhnuté zlatou a metalickými odtieňmi v kontraste k prírodným motívom.

Dokonalé okrúhle kytičky boli skôr výnimkou, ku klasickým štýlom svadieb však jednoznačne ladia a nikdy nestratia svoje miesto. Odtieň roka – marsala prichádzal na rad vo väčšej miere až na sklonku roka a pri jesenných svadbách, kedy viac neviest siaha po dramatických odtieňoch, ktoré tomuto ročnému obdobiu najviac pristanú.

Rok 2016 bude vo väčšej miere žičiť prírodnej tematike s dôrazom na rozmernejšie kytice s využitím prírodných prvkov ako sukulenty, papradia či rôzne druhy bobuľovín. Jari budú naďalej vládnuť typické jarné kvietky, ako je úžasný Ranunculus- iskerník, Anemone, Pivónie či Matiola.

Tak ako v móde, aj v svadobnom priemysle sa trendy pripravujú tak, aby si každý prišiel na svoje. Rok 2016 nebude výnimkou. Na svoje si prídu milovníci ozajstného luxusu, bohemian, vintage či štýlu DIY. Ako novinka sa pomaly hlási pastelový ošiaľ v odtieňoch dúhy.

Lucia Kohútová – Bouquets by Lucia: Ako výrobca látkových kytíc sa stretávam s nevestami, ktoré chcú svieže, farebné kytice. Veľkú obľubu zaznamenali aj tzv. ,,visiace" kytičky. Na rozdiel od roku 2014, keď sa väčšinou predávali kytice vo vintage štýle v púdrových farbách, tohto roku to boli výrazné farby, z ktorých prevládala najmä cyklámenová.

Nevesty u nás začínajú byť odvážnejšie a chcú byť jedinečné a preto som už vrámci objednávok na budúci rok registrovala požiadavky na hravé kytičky z gombíkov a iných komponentov. Z umelých kvetov sa najviac preferujú ruže a pivónie.

Jana Bednárová – Chutné kytice: V Chutných kyticiach pripravujeme ovocné kytice na bufetový stôl alebo na ako dekoráciu na stoly namiesto živých kvetov. Najčastejšie sa svadobné páry rozhodujú pre „Párty kyticu“ a „Letné osvieženie“, keďže väčšina svadieb je naplánovaná práve na letné obdobie.

Tento rok však bola medzi novinkami hitom „Svadobná kytica“, ktorú sme pripravili špeciálne pre svadby a skladá sa z ananásových srdiečok, jahôd a bielej čokolády. Tú však objednávajú nielen samotní mladomanželia, ale aj svadobní hostia, ktorí vítajú túto možnosť priniesť kyticu a dar v jednom.

A aké novinky pripravujeme na budúci rok? Predpokladáme, že najobľúbenejšie kytice zostanú rovnaké ako tomu bolo tento rok. Čo sa týka nádoby zvolenej kytice, jej farbu radi zmeníme tak, aby ladila so svadobnou výzdobou. Čoraz viac nám pribúdajú aj svadby, kde pripravujeme sladké privítanie, dezerty či výslužky. Čerstvé ovocie v belgickej čokoláde je vítaným spestrením svadobného menu, tradične zahŕňajúceho rôzne krémové a suché koláčiky a misy s ovocím.

Všetkým dodávateľom ďakujeme za odpovede a vy sa čoskoro môžete tešiť na ďalšie tipy!

Aké kytice mali nevesty z Mojej svadby?

POZRIEŤ ĎALŠIE NEVESTY
Kompletný album

Autor článku: Alžbeta Martišková / Fotografie: archív firiem

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby