Viete, aké trendy v oblasti svadobných šiat nás čakajú v roku 2017?

 • 19. dec 2016
 • Alžbeta Kovárová
 • archív firiem

Na novinky vo svete svadobných šiat sme sa opýtali v troch obľúbených svadobných salónoch… Čo teda prinesie rok 2017 a na čo sa môžu slovenské nevesty tešiť?

Salón Diva: Aké trendy budú v oblasti svadobných šiat a svadobných doplnkov aktuálne v sezóne 2017? Čím sa budú svadobné šaty odlišovať od tých minuloročných? Trendom je určite púdrová farba najmä v kombinácii tylu a čipky. Čipka totiž na púdrovom podklade krásne vynikne a takéto šaty sú okrem iného aj zárukou krásnych svadobných fotografií.

Top budú veľké tylové či čipkované sukne v kombinácii s rafinovane riešeným dekoltom a chrbtom.

Budú sa nosiť tiež ľahučké vílovské šaty s padavou sukňou. Korzety pomaličky ustupujú do pozadia už niekoľko sezón, tento rok to bude ešte vo väčšej miere.

Taktiež sa pomaličky vracajú volány, ale nie v podobe „torty“, ale v oveľa elegantnejšej forme „lupeňov ruží“.

Vo všeobecnosti však treba povedať, že nie je vždy nutné sa riadiť aktuálnymi trendmi. Najdôležitejšie aj tak je, aby vybrané šaty neveste dokonale pristali, či už materiálom, strihom alebo farbou, a aby sa v nich cítila dobre. Ak sa bude v šatách dobre cítiť, zaručene v nich bude aj dobre vyzerať. 🙂

Aké novinky chystáte pre nevesty v novej sezóne? Pre nevesty máme v novej sezóne pripravené veľké prekvapenie v podobe úplne novej značky. Meno ešte neprezradíme, ale veríme, že sa na Slovensku veľmi rýchlo uchytí a splní aj tie najnáročnejšie predstavy o tom, ako by mali dokonalé svadobné šaty vyzerať!

Salón Renky: Ako vnímate najnovšie trendy v oblasti svadobných šiat? Salón Renky (v najbližších dňoch meníme názov na Wedding Couture) navrhuje a šije svadobné šaty na mieru. Berieme teda do úvahy individualitu, jedinečnosť a požiadavky každej jednej nevesty.

V oblasti trendov je najaktuálnejšia žiadosť neviest o telový tyl – aby šaty pôsobili naho, ale zároveň aplikovaním čipky aj rafinovane zahaleno. Prevaha čipky nad ostatnými aplikáciami je stále aktuálna.

Čím sa budú tohtoročné svadobné šaty odlišovať od tých minuloročných? Do popredia sa dostávajú jednoduché línie, čistota a jemnosť materiálov, ale na druhej strane čoraz viac neviest siaha po extravagancii, aby boli neprehliadnuteľné.

Nevesty majú čoraz viac záujem o svadobné šaty iných farieb ako je klasická biela alebo prírodná biela, a siahajú po rôznych odtieňoch výraznejších farieb.

Čo nové chystá váš salón? Našou horúcou novinkou sú svadobné šaty zložené z viacerých kusov, ktoré si nevesta postupne počas svadobného dňa kombinuje. Samostatná svadobná sukňa, k tomu korzetové body a na to čipkovaný top. Ďalšou z variant sú romantické padavé šaty a k nim odnímateľná princeznovská sukňa, ktorú si nevesta po polnoci vyzlečie. Odnímateľná vlečka? Žiaden problém. Kombinácie a fantázia pri tvorení sú neobmedzené.

Salón Wedding Avenue, Veronika Čermáková: Aké sú z vášho pohľadu trendy v oblasti svadobných šiat a doplnkov pre sezónu 2017? Rok 2017 bude opäť v trojkombinácii tyl, čipka, hladké materiály. Šaty sú prepracované do najmenších detailov, dôraz sa kladie na krásne línie, ktoré lichotia všetkým postavám.

Nesmieme zabudnúť na nádherné zdobenie šiat, ktoré v sezóne 2017 dosiahne svoj vrchol.

Opäť sa vracajú do trendu zdobené čelenky a štrasy do vlasov, ako aj výraznejšie náušnice. Krokom vedľa nikdy nebude dlhý katedrálny alebo čipkový závoj, ktorý dodá neveste neuveriteľné čaro na obrade.

Čím sa budú svadobné šaty v novej sezóne líšiť? Nová sezóna nám prináša predovšetkým tylové šaty v rôznych nových, jemných odtieňoch púdrovej ružovej a nude. Vďaka týmto farbám tvoria čipky akoby jemné, biele tetovania po tele.

Veľmi módne sú aj rôzne 3D zdobenia v podobe malých lupienkov alebo kvietkov.

Trendové sú šaty, ktoré majú dlhé rukávy alebo aspoň malé ramienka, ktoré majú skôr ozdobnú ako praktickú funkciu.

Nevesty, ktorým sa tento nový trend nepáči, si určite prídu na svoje v širokom výbere šiat z hladkých materiálov. Šaty sú skôr uzavreté a môžu pôsobiť až konzervatívne, to je však vyvážené odhaleným chrbtom, ktorý môže byť zdobený iba čipkou alebo štrasom.

Materiál, ktorý nazývame mikádo, dodá svojim leskom punc luxusu a nevesta bude pôsobiť až kráľovským dojmom.

Čo nové chystáte pre nevesty v roku 2017? Tak ako každú sezónu, aj túto sme vybrali pre nevesty šaty tak, aby si vybrala každá, či už podlieha módnym trendom alebo skôr vsádza na nestarnúcu klasiku.

Prinášame novú kolekciu obľúbenej značky Milla Nova a jej novej línie, ktorá bude vianočným darčekom pre naše nevesty. Veríme, že bude minimálne tak isto úspešná a obľúbená ako naše doterajšie kolekcie.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby