Aký svadobný účes si vybrať?

 • 12. okt 2015

Vlasy – korunu krásy by ste nemali podceniť najmä v deň svadby. Svadobný účes si budete pamätať do konca života – svadobné fotografie či svadobné video vám ho budú neustále pripomínať. Vyberajte si ho preto s prihliadnutím na viaceré aspekty. Kvalita vlasov, ich dĺžka, ale aj svadobné šaty či štýl, v akom sa nesie vaša svadba, však nie sú nič v porovnaní s tým, ako sa s vlastnými vlasmi budete cítiť vy.

Svadobný účes podľa dĺžky vlasov

Krátke vlasy

Sofistikovaný, elegantný a jemný vzhľad môžete dosiahnuť nielen s dlhými vlasmi, ale aj s krátkymi. Aj účes na svadbu z krátkych vlasov vie byť očarujúci. Nepotrebujete príčesky ani parochne, ktoré by z vašich krátkych vlasov spravili svadobnú hrivu. Kľúčom k úspechu sú zdravé a lesklé vlasy, príjemné na dotyk. Vlasy si uhlaďte dozadu a vložte si do nich čelenku alebo ich sčešte do jednej strany a vytvorte si jemné vlny. Príkladov, ako narábať s krátkymi vlasmi, je neúrekom. Inšpirujte sa známymi osobnosťami, ako je Milla Jovovich alebo Halle Berry, ktoré krátkym vlasom prepadli a vedia, ako na ne.

Dlhé vlasy

Účesy na svadbu vytvorené z dlhých vlasov akoby ani nepoznali hraníc. Od rozpustených rovných vlasov, voľných romantických kaderí, cez elegantné drdoly až po skutočne sofistikované vrkoče, ktoré vytvoria na vašej hlave dokonalý klenot. Čoraz viac nevesty vsádzajú práve na jednoduchosť a vzdušnosť. Upúšťa sa od dokonalých účesov a ponecháva sa vlasom ich prirodzenosť a neformálnosť. Tá býva často doplnená živými kvetmi či kvetinovými čelenkami. Vintage sa stáva základným princípom nielen pri výbere účesu na svadbu, ale dáva smer celkovému charakteru svadby.

Účesy na svadbu podľa ozdôb

Závoje

Neexistuje snáď žiaden účes na svadbu, ktorý by si nezaslúžil závoj. Vďaka rôznym typom uchytenia sa závoj dá umiestniť na krátke aj dlhé vlasy a na rôzne typy účesov. Práve on je najčastejšie vyžívaný pre svoj romantický podtón.

Kvety

Kvety patria k najkrajším vlasovým doplnkom, aký si nevesta môže priať. Upnuté vo vlasoch vydržia niekoľko hodín, stačí ich vhodne ošetriť. Účes na svadbu, v ktorom sú umiestnené kvety, je vizuálnou bodkou, ktorá podtrhne význam daného okamihu. Hodia sa k dokonalým drdolom, ale vyniknú najmä v netradične spracovaných vrkočoch.

Korunky a čelenky

Sú vhodným doplnkom na rôzne typy vlasov a hodia sa aj k rôznym účesom. Treba ich však vnímať v širšom kontexte. Byť princeznou s korunkou a s obrovskou sukňou sa v súčasnosti príliš nenosí.

Klobúky

Túto sezónu sú skutočne „in“. Podtrhujú eleganciu nielen účesu na svadbu, ale celej svadobnej hostiny. Klobúky vyzerajú dobre v pánskom šiku. Nevesty sa už dnes pokojne môžu obliecť do nohavíc a s uhladeným drdolom bude klobúk tým najvhodnejším doplnkom.

Pierka, mašličky, perličky

Na účesy na svadbu sa v dnešnej dobe medze nekladú. Čokoľvek sa vám hodí do vlasov, to tam použite. Myslite však na istú striedmosť zdobenia. Prehnané množstvo všetkého môže celkový dojem z vašej vizáže pokaziť. Vložte sa preto radšej do rúk odborníkov, ktorí vedia, čo sa nosí a nedovolia vám hranicu striedmosti prekročiť.

Účesy na svadbu – čomu sa vyvarovať?

Pred svadbou

Vlasom pred svadbou venujte dostatočné množstvo času. Radikálna zmena farby alebo katastrofálna trvalá si vyžadujú viac ako len doobedie pred svadbou. V zásade platí – ak by farba nechytila a vlasy by po trvalej boli príliš krepové, potrebujete toľko času, aby ste ju dokázali dostať do prijateľnej podoby. Okrem farby sa nespoliehajte ani na účes. Aspoň jedna skúška u kaderníka zaručí, že budete mať na hlave presne to, čo ste si vysnívali. Pokus a omyl sú prijateľné len niekoľko dní pred svadbou.

Počas svadby

Účes na svadbu si vyžaduje čas na premyslenie. Betónové vlasy spôsobené veľkým množstvom laku alebo rozpadnutý účes narobia ťažkú hlavu nejednej neveste. Spoľahnite sa preto radšej na prirodzenosť svojich vlasov, jemné vlny alebo voľné účesy, ktoré aj v prípade menších problémov budú vyzerať stále krásne.

Profesionáli
2
Natalika_makeupsk - ...
Make-up a účes
Make-up artistka a hair stylistka Natalika Bratislava a celé Slovensko Kontaktné údaje sú dole :)
Bratislava
2
svadobná vizáž
Make-up a účes
Som mobilná svadobná vizážistka
Bratislava
V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Autor článku: Lucia Hô-Chí / Fotografie: thinkstock.com

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby