Umelé riasy na svadbe – všetko, čo o nich potrebujete vedieť

 • 20. máj 2024

Čaká vás najkrajší deň a vy ste naplno zamestnaná riešením všetkého, čo ku svadbe patrí? Premýšľate nad líčením, prípadne ste už absolvovali aj skúšku svadobného líčenia a vaša vizážistka sa vás opýtala, či nechcete lepiť aj umelé riasy alebo trsy? Neviete sa rozhodnúť, prípadne ste ich na sebe ešte nikdy nemali?

V nasledujúcich riadkoch vám priblížime túto tematiku a snáď vám pri rozhodovaní aj pomôžeme. 🙂

umelé riasy v pinzete sa dávajú na oko

Kedy určite nie

Existujú prípady, v ktorých by ste sa mali akýmkoľvek umelým riasam vo svoj svadobný deň úplne vyhnúť. Azda najzásadnejším je, ak máte citlivé oči. Čo to znamená? Ak vaše oči neznesú akúkoľvek špirálu, či linku alebo tiene a takéto produkty si musíte dôkladne vyberať, inak hrozí začervenanie a štípanie očí – v tomto prípade umelé riasy pri vašom líčení v deň D určite vynechajte. Lepidlá na riasy, ale i riasy samotné, môžu vaše oči nepríjemným spôsobom podráždiť. Ak vás bude líčiť vizážistka, nezabudnite jej spomenúť, že máte citlivé oči, čomu následne prispôsobí aj výber ostatných kozmetických produktov, ktoré pri líčení vašich očí použije.

Ďalším prípadom sú umelé riasy pri okuliaroch. Nech už ide o akékoľvek umelé mihalnice, v prípade, že nosíte okuliare a budete ich mať na sebe aj počas svadby, riasy vám pod nimi budú zavadzať.

žena sa dotýka citlivého oka

Kedy áno

Ak ste už umelé riasy alebo trsy na sebe mali a viete si predstaviť ako vyzerá výsledný efekt a ako sa s takým niečím na očiach budete počas celého dňa cítiť, choďte do toho. Nezabudnite však s vašou vizážistkou na skúške líčenia prediskutovať a odskúšať možnosti tak, aby vám to vyhovovalo.

Umelé riasy – či už lepené v celku alebo v trsoch – dokážu oko veľmi pekne zvýrazniť a „otvoriť“, preto ak máte menšie či nevýrazné oči, určite skúste takúto možnosť. Riasy výborne zvýraznia váš pohľad aj v prípade, že sú vaše prirodzené mihalnice príliš krátke alebo príliš riedke.

umelé mihalnice v krabičkách

V čom spočíva rozdiel?

Ako to vlastne s tými riasami je? Aké sú rozdiely medzi bežnými riasami „v celku“ a trsmi? Ktoré sú vhodnejšie? Poďme sa na to pozrieť…

Klasické umelé riasy: Takéto riasy sa lepia v celku – teda jeden kus na celé jedno viečko a druhý na druhé viečko. Výhodou takýchto rias je jednoduchá a rýchla aplikácia. Na trhu je dnes naozaj veľké množstvo takýchto umelých mihalníc a dávno neplatí, že každé vyzerajú neprirodzene. Bez problémov vy alebo vaša vizážistka nájdete také, ktoré budú pôsobiť jemne, no pritom oči pekne zvýraznia. Nevýhodou môže byť, že sa pod vplyvom plaču či potu zvyknú odlepiť v kútikoch, čo následne môže zásadným spôsobom pokaziť celkový dojem z upravenej vizáže.

Hľadáš svadobného dodávateľa? Nájdi ho cez náš Dopytovač!

umelé mihalnice pred a po

Trsy: Ide v preklade o samostatné kúsky umelých rias, ktoré sa lepia podľa potrieb na vlastné mihalnice jeden vedľa druhého. Pri takejto možnosti je výhodou, že lepidlá, ktoré sú určené špeciálne na trsy, bývajú extrémne trvácne – teda nehrozí nijaké odliepanie. Medzi ďalšie výhody patrí kombinovateľnosť. Ak túžite iba čiastočne zvýrazniť pohľad, trsy sa nemusia lepiť pozdĺž celého viečka – stačí ich nalepiť len zopár do vonkajších kútikov, čím sa zvýrazní pohľad, opticky zväčší a pozdvihne oko a splní to účel, aj keď ich bude menej. Zároveň si viete regulovať hustotu aj dĺžku trsov, čo opäť patrí medzi dôležité výhody takýchto rias. Čo sa týka nevýhod, tých je v tomto prípade skutočne minimum. Medzi najväčšie patrí náročnejšie odstraňovanie z dôvodu trvácnosti lepidla.

lepenie trsov na oko

Čo vám odporúčam ja ako vizážistka?

Najdôležitejšie je vedieť, či umelé riasy vôbec znesiete. Niektoré moje zákazníčky silou mocou chcú skúšať mihalnice, aj keď ich na sebe nikdy predtým nemali a následne po ich aplikácii do piatich minút zistia, že to jednoducho nezvládnu a riasy musia ísť dolu. Nie každé oko niečo takéto znesie – predsa len je to „neprirodzený predmet“, ktorý obvykle pre oko pôsobí mierne zaťažujúco. Keď sú riasy dobre nalepené, oko si na ne po chvíľke zvykne. To však platí najmä pri riasach lepených v celku. Trsy – keďže sú lepené samostatne, po malých kúskoch – nie sú pre oči natoľko zaťažujúce a neprirodzené. Navyše, líčenie pre nevestu pôsobí práve s trsmi viac prirodzene a jemne.

vizážistka líči nevestu, v ruke má paletku očných tieňov a štetec

Zaručene každej jednej neveste odporúčam absolvovať skúšku svadobného líčenia (v prípade skúšania viacerých možností líčenia či lepenia mihalníc aj dve). Práve skúška vás totiž najlepšie presvedčí o tom, ktorá možnosť vám bude vyhovovať najviac.

Nezabúdajte aj na to, že ak sú vaše riasy príliš dlhé a prirodzene hustejšie, úplne postačí kvalitná špirála, ktorá ich výborne zvýrazní a žiadne umelé riasy potrebné nebudú. Je to však aj na osobných preferenciách.

Každopádne, pre ktorúkoľvek možnosť sa rozhodnete, myslite na to, že s ňou musíte byť na sto percent stotožnená. Riasy totiž s vami musia prežiť celý náročný svadobný deň.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe